Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na maj

Autor Piotr Gibaszewski, 01.05.2019

 
 
 
 
 
 
 
Świat w maju
Kluczowym układem w maju będzie półkrzyż znaków zmiennych, który rozciąga się między 24 kwietnia a 08 maja. Tworzą go Mars w Bliźniętach w kwadraturze o Neptuna w Rybach i w opozycji do Jowisza w Strzelcu. Półkrzyż to figura w kształcie litery T . Mocne i twarde figury znaków zmiennych niemal zawsze przynoszą jakąś – nomen omen – zmianę. Są niczym czarne łabędzie, czyli rzadkie, nieprzewidywalne wydarzenia, które zmieniają wynik gry. Brakującym elementem tegoż półkrzyża – podporą – jest czwarty znak zmienny – Panna. Reprezentuje ona precyzję, porządek, ład, systemy i mechanizmy społeczne. Jej brak w półkrzyżu sugeruje jakiś rodzaj chaosu, napięcia, lęku, niepokój wywołane czynnikami ekonomicznymi, politycznymi lub społecznymi. Jego konsekwencje widzimy w Wenezueli, gdzie końcówka kwietnia przyniosła poważne zamieszki na ulicach Caracas. Być może zatem to już ostatnie chwile reżymu Maduro.

 

 

Czeka nas również w maju tzw. trójkąt syntetyczny, który będzie mieć miejsce 18.05. Figura ta jest złożona z pełni Księżyca w relacji Skorpion – Byk oraz Plutona w Koziorożcu, który tworzy trygon do Słońca i sekstyl do Księżyca. Trójkąty mają harmonijną symbolikę. Trójkąt syntetyczny jest wprawdzie mocno napięciowy (zawiera pełnię) ale jego rezultaty mogą być pomyślne i niosące korzystne rozwiązania. 

Jednym z najbardziej gorących tematów maja będą oczywiście wybory do Parlamentu Europejskiego. Czy PE zostanie zdominowany przez nacjonalistów, populistów i radykalną prawicę? Sporo ich do PE wejdzie, ale nie będą odgrywać jakiejś kluczowej, znaczącej roli. Po wejściu do PE ich radykalizm stępieje i się rozwodni. Płonne są zatem nadzieje radykałów i nacjonalistów na temat upadku Unii Europejskiej i powrotu do państw narodowych. Wręcz przeciwnie. W kolejnych dziesięcioleciach proces jednoczenia Europy i zaniku twardych granic będzie narastał. Co więc zatem z przypadkiem Brexitu? Fakt znaczącego opóźnienia wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, co jest wielką zasługą przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, spowoduje, że stępią się zęby i pazury brexitowców, więc nie jest wykluczone, że ostatecznie do Brexitu w ogóle nie dojdzie, albo będzie on symboliczny.

 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Nakieruj się na Prawdę

Na Dalekim Wschodzie mówi się: śmierć jest najlepszym doradcą. My na Zachodzie, w kulturze zdominowanej przez religie dogmatyczne oraz przez naukowy światopogląd możemy poczuć się niewygodnie, gdy usłyszymy takie słowa. Dlaczego? Ponieważ na poziomie poznania jesteśmy bardzo mocno uzależnieni. Uzależnieni od autorytetów. Nie czujemy swobody poznawania świata, siebie, życia i śmierci, ale presję instytucji naukowych i religijnych, które wiedzą lepiej jaka jest prawda i które wszelkie samodzielnie próby jej odkrywania uważają za naukową, obyczajową, wyznaniową herezję. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »