Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Astrologia

Prognoza na lipiec 2018

Autor Piotr Gibaszewski, 05.07.2018

 
 
 
 
 
Kraj
Końcówka czerwca przyniosła kolejną falę znaczącego i poważnego zaostrzenia sytuacji w kraju. Już nie tylko na polu wewnętrznym, ale może przede wszystkim w naszych relacjach międzynarodowych. Nieszczęsna styczniowa nowelizacja ustawy o IPN, która miała połechtać nacjonalistyczny elektorat Prawa i Sprawiedliwości, wywołała międzynarodowy skandal, który na ostrzu nożna postawił nasze relacje z USA i Izraelem. Amerykańska administracja początkowo naciskała dyplomatycznie, że kneblowanie badań związanych z polskim udziałem w holocauście, nie jest akceptowalne. Twarda i buńczuczna postawa Warszawy sprawiła jednak, że USA i Izrael zagrali ostro uświadamiając władzom, że dalsze utrzymywanie tej sytuacji będzie mieć poważne konsekwencje w postaci wycofania amerykańskich baz z terenu Polski. No i nasza niezłomna patriotyczna władza podkuliła ogon i szybko odkręciła te zapisy. Okazało się, że ta tzw. „godnościowa” postawa szybko się kończy, gdy w grę wchodzą twarde i stanowcze argumenty. Kwadratura Urana do MC horoskopu premiera Morawieckiego sprawiła, że premier musiał przełknąć gorzką pigułkę i przyjąć na siebie niewdzięczną rolę tego, kto będzie prostował nacjonalistyczne wybryki „dobrej zmiany”.
 
Potężne napięcia i zawirowania związane z relacjami polskich władz z Unią Europejską znajdują swój finał w kolejnym etapie rozmontowywania państwa prawa, upadku liberalnej demokracji, oraz rozwijającej się stopniowo autorytarnej władzy kierowanej przez Jarosława Kaczyńskiego. Staczanie się w stronę – na razie – miękkiej dyktatury zapowiada niekonstytucyjne odwołanie prezesa Sądu Najwyższego, oraz kilkunastu innych sędziów. Zastrzeżenia Unii Europejskiej dotyczące niszczenia demokracji w Polsce mają miejsce od samego początku, czyli od kiedy Prawo i Sprawiedliwość uczyniło zamach na niezależność Trybunału Konstytucyjnego. Teraz ten proces nabrał rozpędu w związku z kolejnym etapem niszczenia trójpodziału władz przed autokratyczne rządy Kaczyńskiego. Jednak nie da się nie zauważyć, że Komisja Europejska nie odpalała ciężkich dział, a jedynie grilluje polski rząd. Wszystko na to wskazuje, że Bruksela nie miała ochoty na otwartą wojnę z Warszawą. Opieszałość Komisji Europejskiej we wprowadzaniu twardych działań pozwalała przypuszczać, że w zasadzie Unia nic nie zrobi. Kaczyński i PiS to doskonale wiedzą, więc sobie pogrywali z UE. Czy brutalne odwołanie sędziów z Sądu Najwyższego też nie wywoła żadnej relacji Brukseli? Wydawać by się mogło z logiki dotychczasowych procesów, że i tu nic się nie zmieni. Jednak chyba tym razem Bruksela otworzy walizkę z kodami do atomowych rakiet. Uran przechodzący przez Imum Coeli (fundament, bezpieczeństwo, stabilizacja) horoskopu akcesji Polski do UE z 2004 roku tworzy jeden z najmocniejszych w dotychczasowych czternastoletnich dziejach Polski w UE tranzyt w tymże horoskopie. Poprzedni tak mocny i wstrząsowy miał miejsce w roku 2007, gdy Pluton tranzytował ascendent horoskopu akcesji. Był to zaś rok, w którym upadła władza Prawa i Sprawiedliwości, i w którym zaczynało rosnąć napięcie między UE a Polską z mniej więcej podobnych powodów, co teraz. Uran na IC sprawia, że jeśli sprawa Polski trafi do luksemburskiego Trybunału Sprawiedliwości, konsekwencje dla rządów „dobrej zmiany” będą potężne i bolesne. Być może Bruksela dojrzała do zrozumienia, że pobłażanie Polsce niszczy autorytet unijnych instytucji. Może też zachętę dała amerykańska twarda presja w kwestii ustawy o IPN, gdy się okazało, że nasza dumna nacjonalistyczna władza z podkulonym ogonem grzecznie się wycofywała z głupich zapisów po twardym ultimatum Stanów Zjednoczonych i Izraela.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Psychometria czyli widzenie dotykiem

Wielu ludzi do dziś uważa, że postrzeganie ponad zmysłowe, moce mentalne, wiedza intuicyjna, zmienione stany świadomości to zjawiska występujące wyłącznie u osób nawiedzonych. Istota ludzka dysponuje jednak wrażliwością daleko wykraczającą poza naukowo ustalony zakres percepcji, jak i sferę odbieranej rzeczywistości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »