Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Jak pracować z energią? - cz. 3

Autor Paweł Karwat, 25.11.2017


                                      Jak pracować z energią? - cz. 3

Wielkim błędem wielu osób, które zaczynają pracować z energią, w tym moim na samym początku, jest próbowanie robienia czegoś samodzielnie, bez nauczyciela. Tu nie chodzi o to, że ktoś jest mądrzejszy od nas - poznałem ludzi rozwiniętych pod kątem zdolności psychotronicznych, ale ostatnia rzecz, jaka przychodzi mi do głowy, to nazywać ich mędrcami (pasowałoby może nawet odwrotne określenie).
Zdolności energetyczne z nikogo nie robią osoby oświeconej, oświecenie jest kwestią samoświadomości i moralności. I dlatego tak ważny jest światły nauczyciel, któremu nie uderzyła woda sodowa z powodu umiejętności przekraczających potoczny poziom.
Niestety poznałem takich, także nauczycieli, którzy nie mieli tego moralnego kręgosłupa i są dosłownie zdemoralizowani, bardziej niż ludzie “przeciętni”. Wartość nauczyciela wyraża się przede wszystkim w rozwoju cnót, a nie czytania w myślach czy przekazywania energii.
Kiedy pracujemy z energią MUSIMY, powtórzę, MUSIMY mieć przed sobą wzorzec moralny i odpowiednie zasady. Nie bądźmy mądrzejsi od joginów. Oni uznali zasady moralne za podstawową gałąź jogi. Ktoś, kto ich nie przestrzega, tylko oszukuje się, że podąża drogą zdrowego rozwoju.
Są one nie tyle przykazaniami, bo joga to wolność, co wskazaniami. Opisują one człowieka naprawdę urzeczywistnionego i idącego właściwą drogą.
Wymienia się pięć jam, czyli służących samokontroli zasad moralnych:
ahimsa - niekrzywdzenie, nieuleganie gniewowi
satya - mówienie prawdy
asteya - powstrzymanie się od kradzieży
brahmacarya - kontrolowanie libido, nierozwiązłość, nieuleganie żądzy płciowej (nie oznacza to celibatu, lecz kontrolę energii seksualnej)
aparigraha - nieprzywiązanie do posiadanych rzeczy
Samokontrola na poziomie moralności jest podstawą podstaw. Właściwy nauczyciel nie musi być wcieleniem świętości, lecz jeżeli naucza nas czegoś sprzecznego z zasadami moralnymi czy to jogi, czy nawet z siedmioma ostatnimi znanymi z Dekalogu, to jest on człowiekiem niedojrzałym, nierozwiniętym i niewiele ma nam do zaoferowania. Tak naprawdę ma w sobie dużo cierpienia i idąc wskazywaną przez niego ścieżką będziemy i my je przeżywać.
Zasady moralne, jak jamy z jogi praktykuje się jak wszystko inne. Po prostu nie ulegaj agresji, nie kłam, nie kradnij, nie pożądaj i nie bądź zachłanny na pieniądze oraz dobra materialne. A jeżeli nie wiesz jak to się robi, znajdź nauczyciela, który Ci to pokaże własnym przykładem.
Praca z energią w moralnym pomieszaniu jest - śmiem powiedzieć - pierwszym krokiem do piekła, chorób i pasma nieszczęść.
Jeśli Twój nauczyciel budzi u Ciebie wyraźne wątpliwości w aspekcie jednej z jam, to warto Ci poradzić, byś poszukał innego. Inaczej ryzykujesz zejściem na manowce.
Koń jaki jest każdy widzi - człowieka zdemoralizowanego poznaje się bez teorii książkowej, po prostu tak czy inaczej budzi u normalnych osób odrazę.
==
Usługi uzdrawiania na odległość (zdrowie, związek, inne sfery życia), kursy online i lokalne z psychotroniki i huny - www.Psychotronet.pl, www.AkademiaHuny.pl

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Balijska rekordzistka

Na zboczach wulkanu Agung (ok. 1000 m n.p.m.) znajduję się największa, najstarsza i jedna z najbardziej czczonych świątyń: Pura Besakih czyli Świątynia Matka. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na czerwiec 2019

Ciekawy i mocny układ trzech ważnych figur sprawia, że w nadchodzących tygodniach nuda i stagnacja nam nie grozą. Jakie są konsekwencje wyborów do Parlamentu Europejskiego? Jaka nas czeka jesień polityczna? Zapraszam do lektury prognozy na czerwiec 2019.
więcej »