Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2017

Autor Piotr Gibaszewski, 01.08.2017

 
 
 
 
 

Kraj
Po widowiskowym przebudzeniu ulicy i „suwerena” pojawiła się wśród opozycji nadzieja na jakąś wielką rewolucję, która mogłaby wstrząsnąć rządzącą władzą. Czy dwa weta prezydenta Dudy to jego wybijanie się na niezależność, czy też – jak niektórzy uważają – to ustawka i gra w złego i dobrego glinę? Analitycy się głowią nad odpowiedzią na pytanie: co się tak naprawdę wydarzyło w lipcu? Czy to jakiś jednorazowy wybuch, czy też trwała zmiana? Czy narodziła się nowa siła na opozycji? Czy młodzież zmieni przyszłość polityczną? Czy w łonie „dobrej zmiany” doszło do rozdarcia, czy też to tylko burza w szklance wody, po której wszystko wróci do „normy”, czyli PiS wprowadzi lekko zmienione ustawy o „reformach” sądownictwa, które Duda będzie musiał podpisać? Słowem – czy mamy jakiś kryzys rządzącej formacji, czy też to tylko pobożne życzenia opozycji?

Nie ma wątpliwości, że mieliśmy w lipcu do czynienia z widowiskowymi wydarzeniami, ale zarazem z ostrym politycznym przesileniem, z którego może się coś nowego narodzić, ale które może się rozejść po kościach, tak jak miało to miejsce na Węgrzech i w Turcji. Czy Jarosław Kaczyński wybrał odpowiedni moment do przeprowadzenia swojej kluczowej zmiany – „reformy” systemu sądowniczego? Wydawało się, że to pora idealna. Badania pokazywały, że Polacy raczej nie kochają sądów i nie będą za nie ginąć. Dodatkowo wakacje – czas, w którym panuje letnie rozprzężenie, ludzie zaś wyjeżdżają na urlopy, to ulubiony moment dyktatorów na przeprowadzanie przeróżnych ryzykownych operacji, wojen, zamachów, jak choćby wojna Rosji z Gruzją. Kaczyński się jednak przeliczył, a po swoim słynnym wystąpieniu w Sejmie o kanaliach i zdradzieckich mordach, na ulicę wyszły tysiące ludzi w obronie niezależności sądów. W ponad stu miastach w Polsce wyszło na ulicę w tych dniach w pokojowych marszach blisko milion osób. Prezydenckie weto zatrzymało te marsze, ale rozpoczęło nowy rozdział w tej opowieści – potencjalny rozłam i konflikt na łonie „dobrej zmiany”. Czy do niego dojdzie? Prezydent Duda nie miał najmniejszego zamiaru być rozłamowcem, nie miał większych ambicji politycznych, a przez okres rządów „dobrej zmiany” pokornie podporządkował się politycznej machinie, którą rozkręcał prezes Kaczyński. Być może jednak Duda stracił cierpliwość, a upokarzająca rola Adriana z kabaretu „Ucho prezesa”, demonstracyjnie lekceważące zachowanie pisowskiej machiny sejmowej dla jego inicjatywy w sprawie wyboru członków KRS przelało czarę goryczy. Duda jest w dość stabilnej z punktu widzenia astrologii sytuacji, co przy wysokich notowaniach popularności, widowiskowych marszach, którego zachęcały do wetowania ustaw „reformujących” system sprawiedliwości, presji rodziny, znajomych, oraz zachęcie krakowskiego środowiska, oraz Kościoła Katolickiego sprowokowały go do ostrzejszego zagrania. Nie było zatem żadnej ustawki z Kaczyńskim. Taka gra przyniosła by zdecydowanie więcej strat, niż zysków. Nie było umowy z prezesem, nie było strategii budowania nowej prawicowej partii, która mogłaby przyciągnąć centrowych wyborców. Kaczyński nie miał najmniejszego zamiaru dokonywać takich ruchów, więc on się autentycznie wściekł na Dudę. Kaczyński wie, że weto Dudy jest bardzo niebezpieczne dla rządów Prawa i Sprawiedliwości, gdyż sieje zwątpienie i zamęt w szeregach „dobrej zmiany”.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Samouzdrawianie oddechem pranicznym

Instrukcja samouzdrawiania: usiądź lub połóż się wygodnie. Znajdź taką pozycję, w której czujesz się dobrze. Skieruj się do swojego wnętrza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »