Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Ogłoszenia

TCMsklep.pl - sklep z medycyną chińską i medycyną naturalną

Autor http://tcmsklep.pl/, 21.05.2016


 

 


  

  TCMsklep.pl - sklep z medycyną chińską i medycyną naturalną

  W TCMsklep.pl tradycyjna medycyna chińska jest naszą pasją! Od lat fascynowały nas Chiny, ich tradycja, kultura, język, a w szczególności wiedza starożytnych chińskich mędrców dotycząca zdrowia.
    We współczesnym świecie człowiek jakże często pada ofiarą chorób i różnorakich dolegliwości spowodowanych zanieczyszczeniem środowiska, życiem w ciągłym stresie, niewłaściwym odżywianiem się czy chemią zawartą w żywności. Współczesna medycyna jako lekarstwa na te choroby cywilizacyjne wskazuje najczęściej jeszcze więcej chemii w postaci całej masy tabletek i suplementów diety o wątpliwej skuteczności. Medycyna współczesna zaleca zatem zwalczanie ognia ogniem – leczy objawy, nie lecząc przyczyn, a często, burząc wewnętrzną równowagę organizmu, samemu przyczynia się do pojawiania się kolejnych dolegliwości. Tradycyjna medycyna chińska prezentuje zupełnie odmienne podejście do zdrowia człowieka. Po pierwsze i najważniejsze jest to tradycja przyjmująca holistyczne (całościowe) podejście do zdrowia człowieka. Nie skupia się wyłącznie na eliminowaniu objawów chorób czy nawet eliminowaniu poszczególnych chorób. Jej zadaniem jest utrzymywanie pełnego zdrowia, harmonii i naturalnej równowagi w organizmie. Wykorzystuje ona i wzmacnia naturalne procesy samoleczenia się ludzkiego ciała oraz poprawia i wyrównuje przepływ naturalnej energii (nazywanej w chińskiej tradycji taoistycznej energią „qi”). Dzięki temu medycyna chińska eliminując przyczyny chorób, zapobiega także ich objawom. Nie oznacza to jednak, że nie może ona być stosowana jak środek leczący już zaistniałe choroby i ich objawy. Akupunktura, termopunktura czy masaż chińskimi bańkami stosowane są także w celu łagodzenia i eliminowania różnych dolegliwości.
    Poznając kolejne tajniki chińskiej medycyny i dostrzegając jej bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie zapragnęliśmy umożliwić dostęp do niej jak najszerszej grupie Polaków. Dzięki naszym bezpośrednim kontaktom w Chinach udało nam się nawiązać współpracę z najlepszymi chińskimi producentami sprzętu niezbędnego terapeutom praktykującym tradycyjną medycynę chińską, takiego jak: igły do akupunktury, chińskie bańki, przyrządy do masażu, moksa i akcesoria do jej stosowania czy magnesy do magnetoterapii. Dzięki temu, że pomijamy pośredników udało nam się zaoferować naszym klientom naprawdę atrakcyjne ceny – niezwykle konkurencyjne w stosunku do cen tego typu produktów dostępnych do tej pory na polskim rynku.
    Naszą specjalnością jest moksa chińska oraz igły od akupunktury. Moksa, czyli bylica pospolita, to roślina, która wysuszona wykorzystywana jest do termopunktury – ogrzewania punktów akupunkturowych i stymulowania ich zawartymi w niej olejkami eterycznymi. Terapia moksą ma dobroczynny wpływ na ogólną kondycję organizmu: między innymi normalizuje krążenie krwi i przepływ energii życiowej, zwiększa siły, poprawia sen oraz wzmacnia system odpornościowy. W naszym asortymencie posiadamy wiele rodzajów moksy: moksę luzem – pakowaną w małych woreczkach, moksę ciętą – której porcje zawinięte są w papierek ułatwiający jej aplikację, moksę sprasowaną – w postaci wałeczków ze sprasowanej moksy, moksę w cygarze – długą moksę zawiniętą w papier przypominającą przez to cygaro oraz moksę bezdymną – nie wydzielającą dymu, ani intensywnego zapachu dzięki czemu można ją stosować nawet w gorzej wentylowanych pomieszczeniach.
    Druga z naszych specjalności to igły do akupunktury. Sprowadzamy je od kilku sprowadzonych producentów, co do których jakości możemy mieć pewność. Nasze igły do akupunktury dostępne są w wielu rozmiarach i różnych odmianach: igły z uchwytami srebrnymi, miedzianymi, z pętelkami i bez, tradycyjne igły długie, ale także krótkie igły intradermalne. Wszystkie one pozwalają stymulować w bezpośredni sposób punkty akupunkturowe, które połączone są systemem nerwowym z najważniejszymi organami wewnętrznymi – przez stymulacja naskórnych punktów umożliwia ustabilizowanie funkcjonowania tych organów.
    W TCMsklep.pl chcemy podejść do medycyny chińskiej podobnie jak podchodzi ona do zdrowia człowieka – to znaczy w sposób całościowy. Dlatego też obok naszych sztandarowych produktów w postaci moksy i igieł do akupunktury dbamy o to, by dostarczać Państwu także innych instrumentów i akcesoriów. Dużą popularnością cieszą się nasze naturalne ziołowe olejki, maści tygrysie oraz kosmetyki naturalne. Podobnie duże jest zainteresowanie naszymi chińskimi bańkami do masażu, zarówno szklanymi, sylikonowymi jak i gumowymi. Zaletą baniek jest łatwość ich stosowania – mogą z nich korzystać zarówno profesjonalni terapeuci jak również wszyscy inni zainteresowani samodzielni użytkownicy stosujący je do użytku własnego. Szczególnie ciekawe są oferowane przez nas przyrządy do magnetoterapii – leczenia z wykorzystaniem naturalnych właściwości magnesów. Przyrządy do magnetoterapii takie jak bańki magnetyczne łączą w sobie w harmonijny sposób działanie próżniowe baniek chińskich, ze stymulacją akupresurową i magnetyczną punktów akupunkturowych.
    W TCMsklep.pl nieustannie dbamy o to, by rozwijać i poszerzać ofertę naszych produktów. Robimy to z nieukrywaną przyjemnością dzięki świadomości tego, że pomagamy ludziom zadbać o ich zdrowie, mogąc zaoferować niskie ceny i bogatą gamę produktów tradycyjnej medycyny chińskiej.
    Zapraszamy do naszego sklepu wszystkich terapeutów praktykujących tradycyjną medycynę chińską oraz wszystkich innych zainteresowanych pogłębianiem swojej wiedzy na jej temat i samodzielnego jej praktykowania!

        Zespół TCMsklep.pl

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zaufanie do siebie

Wszystko zależy od tego, za kogo się uważamy i kim w ogóle jest dla nas człowiek. Jeśli identyfikujesz się z ciałem, będziesz miał zaufanie głównie do swojego ciała i jego zdolności »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »