Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Duchowy Rozwój

Moc i energie wewnątrz nas

Autor Leszek Żądło, 09.10.2011


Niekorzystna energia działa w tym przypadku korzystnie, ale nie w sposób bezpośredni. Gdyby człowiek nadal przebywał na miejscu napromieniowanym przez ciek podziemny, lub uskok, stan jego zdrowia i psychiki tylko pogarszałby się, a na rozwój duchowy nie miałby nawet sił.

Warto w tym kontekście zauważyć, że cierpienie często prowadzi ludzi do duchowej przemiany. Ale samo w sobie nie jest ani dobre, ani złe. Nie jest mocą, ale może motywować do podjęcia działań na naszą korzyść. Cierpienie wynika z zablokowania przepływów energii w ciele, a często również z blokad mentalnych (one też powodują zablokowania przepływów energii, tyle że bardziej subtelnej). Kiedy cierpienie staje się nie do zniesienia, wówczas albo motywuje do wyboru rezygnacji i w konsekwencji do śmierci, albo do porzucenia go, a w efekcie do rozwoju duchowego.

O co więc chodzi?

A o to, że zarówno w świecie jak i w nas samych znajdują się energie korzystne i niekorzystne dla naszego zdrowia i rozwoju. Warto nauczyć się selekcjonować energię, rozpoznawać jej jakość i natężenie. Nie tylko po to, by unikać miejsc dla siebie niekorzystnych, ale również po to, by przebywać w miejscach korzystnych. Rozpoznawaniem energii zajmuje się radiestezja. Gdyby energia była jedna i niezróżnicowana, żaden radiesteta nie mógłby znaleźć miejsca na studnię. No chyba żeby przez przypadek.

Zarówno cierpienie czy negatywne energie mogą wpłynąć na nas pozytywnie. Warunkiem skorzystania z lekcji, które nam dają, jest rezygnacja z cierpień i niekorzystnych dla nas energii. A efektem wybór tego, co dla nas najkorzystniejsze.

Niekorzystnymi dla nas energiami są te, które prowadzą do pogorszenia samopoczucia, chorób, stresów, depresji, czy nawet do opętania. Część z nich pochodzi z zewnętrznych źródeł promieniowania takich jak cieki podziemne, szlaki astralne, uskoki, złoża promieniotwórcze, linie przesyłowe energii elektrycznej, transformatory dużej mocy, ale i ekrany monitorów, dopóki nie zostaną zabezpieczone. Źródłem zewnętrznym szkodliwych dla nas energii mogą też być osoby rozbite emocjonalnie, chore, negatywnie nastawione do życia, pijane, naćpane, czy opętane. Dostrajając się do ich poziomu emocjonalnego uczymy się od nich złego samopoczucia i zaniżania potencjału energetycznego. Dlatego wielu mistrzów jogi wzywa swych uczniów, żeby unikali “złego” towarzystwa.

Ważne jest pojąć, że emocje to też energie, które zostały zmodyfikowane w ten sposób, że wywołują w nas niemiłe samopoczucie, lub nadmierne pobudzenie. Dlatego zaleca się uwalnianie od nich przez zastępowanie ich pozytywnymi uczuciami.

Korzystnymi energiami są przede wszystkim wyższe uczucia duchowe. Możemy ich doświadczać w stanie relaksu, medytacji czy zakochania. Promieniują one z niektórych miejsc związanych z kultem religijnym i z dzieł sztuki wykonywanych w medytacyjnym stanie umysłu.

Tu można zaliczyć również energie typowo uzdrawiające, które występują w roślinach, miejscach mocy i którymi w większych dawkach dysponują uzdrowiciele.

Ładowania się korzystnymi energiami można się nauczyć albo w wyniku wizualizacji, albo przez szczególne techniki oddechowe. Jednak już nawet kilka minut spokojnego, głębokiego oddychania w czystym energetycznie miejscu (np. zdrowy las) może nas napełnić dużą ilością pozytywnych wibracji i wyraźnie poprawić nasze samopoczucie.

A może chcesz doświadczać najpotężniejszej mocy i korzystać z niej?

Jeśli tak, to też jest możliwe. Trzeba tylko wcześniej nauczyć się modlitwy, uzdrowić relację z Bogiem i zrezygnować z własnych wysiłków na rzecz boskiej mocy w sobie.
Niby łatwe.

www.cudaducha.pl

Zobacz też:

Miejsca Tabu

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Druga zasada szamańska - KALA

Słowo kala w języku hawajskim znaczy tyle, co rozluźnić, rozwiązać, wyzwolić, usunąć, odciążyć, zwolnić, odpuścić, uniewinnić, zdjąć, cofnąć, wybaczyć, przepraszać. Znaczenie wskazuje na stan swobodnego bycia, relaksacji, braku przeszkód na zewnątrz i wewnątrz. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »