Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Magnetyzm to energia zdrowego życia

Autor Grzegorz Halkiew, 29.03.2011

Zadaniem hipnozy jest wzbudzanie woli wyzdrowienia, mocy samouleczenia, siły rozumienia. To także - w dalszej perspektywie - nauka osobistej uspokajającej i uzdrawiającej metody.

Hipnoza jest formą bezpiecznej umowy między osobą hipnotyzowaną a hipnotyzerem. Osoba hipnotyzowana wprowadzana jest w stan hipnozy poprzez zniwelowanie rozpraszających bodźców zewnętrznych i koncentrację uwagi na własnym wnętrzu. Prowadzony słucha poleceń hipnotyzera, które pozwalają głębiej wejść w trans, utrzymać go przez pewien czas i przy zachowaniu poczucia bezpieczeństwa dojść do źródła tego, co postrzegane jest jako problem. Następnie osoba poddana hipnozie zostaje powoli naturalnie wybudzana. Jest już wówczas uzbrojona w siłę wzmocnioną zdrowotnymi afirmacjami.

Hipnoterapeuta pełni rolę autorytetu. Jest osobą ukierunkowującą myśli ku pozytywnym rozwiązaniom, podaje pomocną dłoń. To naturalna, dająca poczucie bezpieczeństwa forma psychoterapii. Daje ona odporność na ból fizyczny i psychiczny.

Hipnoza opiera się na trzech ważnych procesach: relaksie, koncentracji i sugestii.

Relaks otwiera myśli i utajoną pamięć, koncentracja pozwala wyłowić źródło problemu, afirmacja to forma psychicznego leku.

Przeniesienie w wyobraźni osoby będącej w stanie hipnozy w bezpieczną czasoprzestrzeń pomaga w relaksie, gojeniu się ran ciała i duszy. Sugestia i afirmacja to pomoc w wyobrażaniu sobie stałej pozytywnej zmiany.

Hipnoterapeuta może nauczyć klienta przewidywać z góry potencjalne sytuacje stresowe i przygotować go na nie, co zdecydowanie łagodzi stany nasileń schorzeń psychosomatycznych. Rozwija wyobraźnię, zwiększa odwagę i daje poczucie pewności siebie.

Dodatkowym narzędziem uzdrawiania, wprowadzania harmonii w organizmie i psychice jest hipnoza magnetyczna.

Rozwój magnesobiologii obserwowany jest przez kręgi naukowe dopiero w ostatnich dziesięcioleciach. Paramagnetyzm (magnetyzm zwierzęcy) znany jest już od kilku stuleci.

Mózg oprócz znanych nam funkcji pełni funkcję receptora stałego pola magnetycznego. W koncepcji naukowej Księdza Profesora dr hab. Włodzimierza Sedlaka życie ma cechy elektromagnetyczne, podobnie jak świadomość. Istnieje Homo electronicus, a elementarnym pratworzywem jest dynamiczna bioplazma – piąty stan materii przynależny tylko żywym istotom. Poglądy te zawarł w książce „Bioelektronika” i „Homo electronicus”

Jak twierdzi Profesor: nasza egzystencja, nasze ciało, wszystkie procesy życiowe to nic innego jak działalność elektromagnetyczna stymulująca wszystkie możliwe procesy biofizyczne i biochemiczne. Pod wpływem pola magnetycznego znika i powstaje życie na ziemi, powstają jego nowe formy.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zdrowa dusza. Nowe metody autoterapii.

Autorka prezentuje opracowaną przez siebie metodę pracy nad emocjami i wynikające z niej możliwości rozwoju. Wyjaśnia wpływ czakr na poszczególne narządy oraz podaje przykłady wydarzeń, które mogły zakłócić przepływ energii w centrach energetycznych. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2021

Upadek mitu, rewolucja, czy stagnacja? Oraz zmagania Koziorożca z Wodnikiem. Co nas czeka w pierwszym miesiącu nowego roku? Zaprasza do lektury prognozy na styczeń 2021.
więcej »