Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Boisz się związków?

Autor nianiaogg, 03.04.2011

Niedziela sprzyja spacerom po parku, w którym napotkać można zakochane pary, których miłość rozkwita wraz z wiosną... A Ty? Chodzisz na przechadzki sam, czy z partnerem? Zobacz co wywołuje w nas lęk przed zaangażowaniem.

Jedną z największych zmian w naszym życiu jest związek z druga osobą

Część osób, tak mocno boi się zaangażowania, że nie potrafi stworzyć długotrwałego związku z druga osobą. Przyczyny takiego stanu rzeczy, jak to zwykle w psychologii bywa, wiążą się z dzieciństwem i przeszłymi doświadczeniami – osobowością, nastawieniami, przekonaniami, poczuciem własnej wartości itd. Często tego, że nie udaje nam się zbudować trwałego związku nie interpretujemy jako lęk przed zaangażowaniem, ale jako dowód na to, że nie trafiliśmy jeszcze na odpowiedniego partnera. Po czym rozpoznać, że to, że mamy trudność ze zbudowaniem trwałych relacji intymnych to lęk przez związkami?

1. Częste zmiany w życiu

Nie potrafisz pracować w jednej firmie niż rok czy dwa? Przeprowadzałeś się już 10 razy? Twoi dzisiejsi przyjaciele, to zupełnie inne osoby niż te z którymi spędzałeś czas jeszcze rok temu? Takie częste zmiany w życiu świadczą o otwartości na nowe doznania i elastyczności, ale mogą też sugerować lęk przed zaangażowaniem. Wejście w stały schemat, to przecież zaangażowanie.

2. Niechęć do mówienia o uczuciach

Kiedy rozmawiamy z druga osobą o naszych emocjach odsłaniamy się, a przez to jesteśmy bardziej wrażliwi na zranienie. Osoby, które mają problem z zaangażowaniem, często chronią się przed zranieniem nie wchodzeniem w zbyt bliskie relacje z innymi – to owocuje również niechęcią do rozmowy o własnych uczuciach (i może świadczyć o istnieniu trudności).

3. Wybór stale takich samych partnerów

W naszym życiu uczuciowym bywa, że podejmujemy złe wybory – wiążemy się z osobami, z którymi nie jesteśmy w stanie zbudować trwałego związku, mamy bowiem inne oczekiwania wobec naszego życia i tego jak związek ma wyglądać. Jeśli jednak stale wybierasz identycznych partnerów (np. niebieskich ptaków, podczas gdy oczekujesz stabilizacji i pewności) to może być to znakiem, że robisz to podświadomie po to, by nie budować trwałych relacji.

4. Brak myślenia o przyszłości

Osoby, którym trudno się zaangażować, nie lubią mówić (ani myśleć) o przyszłości. Jest ona dla nich niejasna – wola żyć teraźniejszością i chwilą. To unikanie przyszłości oczywiście nie musi świadczyć o problemie z zaangażowaniem, ale może być jednym z jego elementów składowych.

www.emocje.net.pl

 

Jeśli znasz jeszcze jakieś sygnały, doświadczyłeś ich na sobie, lub zaobserwowałeś u znajomych, podziel się nimi w komentarzach lub na facebooku, być może w ten sposób pomożesz innym uświadomić sobie, co tak naprawdę blokuje ich przed wejściem w bliską relację.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Gorący oddech dakini. Żeńska zasada w buddyzmie tybetańskim już na jesień!!!

Spotkanie dakini przez osobę praktykującą tantrę jest wolnym od wszelkich koncepcji, intensywnym i poruszającym przeżyciem. Niniejsza unikatowa praca, oparta na tego rodzaju osobistych doświadczeniach, zainspiruje każdego, niezależnie od płci, kto szczerze poszukuje duchowości i interesuje się tantryczną tradycją buddyzmu tybetańskiego. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »