Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Kiedy potrzebujesz więcej przestrzeni

Autor Małgorzata Czarnota, 17.03.2011

Masz za złe, że Twoja przyjaciółka poświęca Ci mniej czasu niż swojemu nowemu partnerowi? Jesteś zły, że Twój kumpel nie ma czasu na spotkanie, tylko cały czas spędza z nową dziewczyną? Spokojnie - na początku zawsze tak jest, ale z czasem, wszystko wróci do normy.

Patrząc na zakochanych można wnioskować, że każdą wolną chwilę najchętniej spędzaliby w swoim towarzystwie i nikogo innego nie wpuszczali do tego prywatnego, intymnego świata. W zależności od długości trwania związku, osobowości partnerów czy innych zewnętrznych czynników te granice się rozszerzają i para wchodzi w relacje z innymi ludźmi.Jest to proces zupełnie naturalny i wcale nie oznacza, że ludziom na sobie mniej zależy, jednak potrzebują również innych form relacji ze środowiskiem społecznym.

Problem pojawia się w momencie, kiedy jedno z partnerów jest bardzo zaborcze i nie poduszcza myśli o dzieleniu się swoją druga połową z kimkolwiek. I w ten sposób dochodzi do bardzo trudnych sytuacji, kiedy mężczyzna zabrania swojej wybrance spotkań z koleżankami czy jakiegokolwiek innego spędzania wolnego czasu poza domu bez niego, kobieta z kolei nie wyobraża sobie wyjścia mężczyzny z kolegami na piwo, wyjazdów z pracy itp.

Osoby, które reprezentują takie podejście do związku, kierują się przede wszystkim zazdrością, potrzebą sprawowania kontroli. To bardzo często rodzi bunt z drugiej strony, ponieważ nie chce się zgodzić na to, by przez cały czas przebywać tylko w określonych miejscach i z określonymi osobami.

Nawet największy domator, który niechętnie wychodzi z domu, jeśli jest przymuszany do pozostania w pewnym momencie czuje się sfrustrowany. Długo utrzymujący się taki stan rzeczy może prowadzić do poważnych konfliktów, a w efekcie do kryzysu w związku.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Astrologia dla początkujących

Ta książka jest wspaniała do rozpoczęcia przygody z astrologią. Jeśli chcesz poznać tę dziedzinę, ale przerażają cię terminy takie jak ascendenty, aspekty czy znaki kardynalne. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »