Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Magia

Wigilijne czary

Autor Marita, 24.12.2020

Wigilijne czary

Co starsze legendy głoszą że 21 czerwca zakwita kwiat paproci.
Kiedy to się dzieje, woda zamienia się w miód, drzewa na powrót pokrywają się zielenią a ziemia drży i otwiera się, ukazując swoje skarby. Dziś już w te bajki nie wierzymy. Tyle że nie wierzymy również w przybycie niezapowiedzianego gościa a jednak zostawiamy wolne nakrycie przy naszych wigilijnych stołach. Dlaczego? Ponieważ 24 grudnia i święta to czas magii. Od lat powielane zwyczaje, rytuały i przekonania nadały świętom Bożego Narodzenia specjalnego, magicznego znaczenia. Nasi przodkowie wierzyli że w dzień Wigilii zmierzyć mają się siły dobra i zła. Nie bez znaczenia jest również czasowa zbieżność zimowych świąt z wieloma ważnymi wydarzeniami, celebrowanymi w innych kulturach. Inkowie wierzyli że w dzień przesilenia zimowego- 22 grudnia spełniają się wypowiedziane z serca życzenia. Dla starożytnych Rzymian ten okres był czasem zabawy i obdarowywania się podarkami ku czci Saturna( boga rolnictwa) , co miało gwarantować obfite plony i dobre zbiory. A jak my możemy wykorzystać niezwykłość tego okresu? Na szczęście okazuje się że nasi przodkowie zostawili nam starą, od lat powielaną magię...

Dla miłości i zamążpójścia
* Jeżeli chcesz się przekonać, czy w nowym roku zakochasz się, po wigilijnej wieczerzy zjedz jabłko i policz pestki. Jeśli liczba pestek jest parzysta, to odpowiedź jest pozytywna, a jeśli pestek będzie więcej niż sześć, to twoje szczęście będzie podwójne.
* Jeśli czekasz na swoją drugą połowę, podczas sprzątania wymiataj śmieci w kierunku "od drzwi", aby nie odganiać partnera.
* Po wieczerzy wróży się ze źdźbła siana spod obrusa .Kiedyś mawiano że jeśli dziewczyna wyciągnie zielone źdźbło- w zapusty przywdzieje wianek ślubny, gdy zwiędłe- trzeba będzie na męża jeszcze poczekać, a jeśli żółte - to całkiem zła wróżba, gdyż umrze jako stara panna.
* Nabierz na łyżkę kutię i rzuć ją do góry. Jeśli ziarna przylgną do sufitu - to szybko wyjdziesz za mąż.
* Aby dowiedzieć się z której strony przyjdzie miłość, po wieczerzy należy wyjść przed dom i wołać głośno. Z której strony odpowie echo, z tej przyjdzie przyszły mąż.
* Wróży się też przy użyciu trzech talerzy, w których znajduje się woda, piasek i gałązka świerku, symbolizujące chrzciny, śmierć i zaślubiny. Talerze stawia się w ciemnym miejscu i zależnie od tego, kto który talerz wskaże, to jest mu pisane w przyszłym roku.
* Pochmurne niebo wróży zamążpójście pannom starym i bogatym, jasne - młodym i biednym.

Dla pieniędzy i dobrobytu
* Wszelkie długi, w miarę możliwości, wskazane jest do Wigilii zwrócić.
* Dobrze jest mieć podczas wieczerzy nawet drobną sumę pieniędzy, aby nie cierpieć na ich brak przez cały rok.
* Łuski z karpia spożytego podczas wieczerzy wigilijnej, noszone w portmonetce przez cały rok, przyciągną pieniądze.
* Jeśli chcesz, aby trzymały się ciebie w tym roku pieniądze, podczas mycia włóż do wody kilka monet. Dotykaj je nabierając wody i obmywając twarz, a pieniądze zawsze będą przy tobie. Miej przy sobie pieniądze także podczas wieczerzy.
* Pilnuj, aby na stole była nieparzysta liczba potraw. To zapewni ci urodzaj w całym nadchodzącym roku.
* Nie pożyczaj, gdyż kto w wigilię coś z domu swojego wydaje, ten niczego się nie dorobi.
* Należy zjeść wszystkie wigilijne potrawy lub przynajmniej spróbować. W ten sposób w następnym roku niczego Ci nie zabraknie.

Dla zdrowia i długowieczności
* Do stołu należy siadać według starszeństwa, aby i schodzić z tego świata w takiej kolejności.
* Zachorowanie lub zranienie się zapowiada słabe zdrowie przez cały rok
* Rano należy potrzeć sobie zęby czosnkiem, gdyż to sprawi, że przez cały rok nie będą bolały.
* Zjedzenie podczas Wigilii jabłka zapobiegnie bólowi gardła, a orzecha - bólowi zęba.
* Pod stół wigilijny należy położyć żelazną siekierę lub sierp i oprzeć o nie nogi, aby nogi twarde jak żelazo mieć i nie kaleczyli ich sobie na cierniach.
* Warto zadbać aby w Dzień Wigilii się nie przeziębić ani nie rozchorować. Trzeba bardzo uważać na swoje zdrowie ponieważ w przeciwnym wypadku będziemy chorować cały kolejny rok.

Dla szczęścia w rodzinie
* Dzielenie się opłatkiem zapewnia dostatek chleba w przyszłym roku oraz symbolizuje zgodę, wybaczenie i puszczenie w niepamięć wszystkich urazów w rodzinie.
* Podczas wieczerzy wigilijnej nie powinno się zbyt dużo mówić czy przerywać innym, aby w przyszłym roku nie kłócić się i nie wyjawiać powierzonych sekretów.
* Nie należy również się sprzeczać, kłócić ani płakać, bo niezgoda i smutek będą częste w domu aż do następnej Wigilii.

Dla dobrej gwiazdy i pomyślności
* Jeżeli w Wigilię pierwszy przyjdzie lub zatelefonuje mężczyzna to szczęście dla domu, a jeśli kobieta- to choroba lub inne niepomyślne zdarzenie.
* Warto zadbać w domu o jemiołę gdyż pod nią zakochani całują się, zwaśnione osoby łatwiej sie godzą, a zawarta przyjaźń jest trwała. Zgodnie z tradycją gałązki jemioły zawiesza się nad wigilijnym stołem, najpóźniej przed pojawieniem się pierwszej gwiazdki, nad drzwiami frontowymi oraz nad kominkiem lub kuchnią. Wigilijny pęk jemioły należy trzymać przez cały rok, bo inaczej jej dobroczynna moc zniknie.
* Z płomieni świec można wróżyć przy wigilijnym stole- jeśli palą się jasno i prosto, zwiastuje to spokojny i szczęśliwy rok.

I przede wszystkim:

* "Jaki dzień Wigilii, taki cały rok" – warto pamiętać o tej dobrze nam znanej zasadzie i już teraz zastanowić się jak chcielibyśmy spędzić te kolejne dwanaście miesięcy.

Marita Marzec 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Joga dla Potęgi Umysłu

Czy wiecie, że zastosowanie akupunktury ucha pozwala na zwiększenie inteligencji człowieka? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »