Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Zmiany to życie

Autor Beata Markowska, 24.02.2011

Jakbyśmy się nie zmieniali, nie wyszlibyśmy z funkcji pierwotniaka. Zmiany jednak same się nie staną, potrzeba im naszej decyzji. Beata Markowska, doradca rozwoju osobistego, tym wywiadzie mówi o tym, jak zmieniać życie.

Czasem życie nas do nich zmusza, a my i tak dalej tkwimy w tym samym miejscu. To nasze ego, nasz umysł trzymają nas tam, gdzie bezpiecznie. Natomiast dusza częstokroć chce nas zaprowadzić tam, gdzie jest nasze prawdziwe miejsce. 

ALEKSANDRA NOWAKOWSKA: Dlaczego tak trudno zmienić nam swoje życie?

BEATA MARKOWSKA, doradca rozwoju osobistego: Dlatego, że wszyscy mamy strefę komfortu. Budujemy ją sobie przez lata właśnie po to, żeby było nam dobrze i bezpiecznie. Nic dziwnego, że wolimy w niej tkwić, zamiast wypuszczać się gdzieś w nieznane rewiry.A słyszę zewsząd, że zmiany są niezbędne do rozwoju.
Rzeczywiście, zmiany to życie. Bo jakbyśmy się nie zmieniali, nie wyszlibyśmy z funkcji pierwotniaka. Zmiany jednak same się nie staną, potrzeba im naszej decyzji. Czasem życie nas do nich zmusza, a my i tak dalej tkwimy w tym samym miejscu. To nasze ego, nasz umysł trzymają nas tam, gdzie bezpiecznie. Natomiast dusza częstokroć chce nas zaprowadzić tam, gdzie jest nasze prawdziwe miejsce. Tam, gdzie są ludzie i zdarzenia nam przeznaczone. Im bardziej się przed tym bronimy, tym dziwniejsze, trudniejsze a nawet tragiczne rzeczy nam się przytrafiają. Wszystko po to, żeby skierować nas na właściwą drogę. Taką informacją często jest choroba, która zmusza nas żebyśmy się zatrzymali, zajęli sobą i zeszli z drogi, którą kroczymy. Tak naprawdę to choruje nasza dusza.

Prowadzisz warsztaty rozwoju „Nowa ja”, poświęcone właśnie zmianie życia. Jak rozpoznać, że dojrzewa w nas zmiana?
Te warsztaty są po to, żeby przyjrzeć się sobie. Skontaktować się ze sobą na poziomie duchowym i dowiedzieć się, po co właściwie przyszliśmy na ziemię. Poznać plan na swoje życie. Jak już go poznamy, potem dużo łatwiej znaleźć sposób, żeby go zrealizować. Nie jest to proste, bo zwykle nie znamy tego planu. Poruszamy się po własnym życiu jak dzieci we mgle. Ktoś (najczęściej są to bliskie nam osoby) powiedział nam, że mamy pracować, zarabiać, mieć określony zawód, bo jest dochodowy, męża, który jest mężczyzną określonego sortu i mieć określone zainteresowania, które niekoniecznie pokrywają się z tym, co rzeczywiście nas porywa. Realizujemy czyjeś wizje życia, nie kontaktując się z własną. Dlatego potem cierpimy. I wtedy zdarza się coś, co ma nas obudzić. Często jest to dla nas zaskakujące. Często odbiera nam jakiś fragment naszego życia, którego nie jesteśmy gotowi oddać. Taki warsztat jest okazją, żeby zobaczyć to wcześniej, zastanowić się nad zmianą na spokojnie, bezboleśnie i w kontrolowanych warunkach. Już sam fakt, że wychodzimy ze swojego uśpienia i zaczynamy się kontaktować z naszą misją, jest wystarczającym działaniem, żeby odwrócić niekorzystny bieg zdarzeń. Bo o to tak naprawdę chodzi, żeby żyć świadomie, na własny rachunek, własne życie, zgodne z naszą wewnętrzną prawdą.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Post - wakacje dla wątroby

W obecnych paradoksalnych czasach dobrobytu, i zarazem kryzysu, mamy zwyczaj przejadania się. Często to jedzenie nie ma wielu wartości odżywczych, i służy głownie wypełnieniu żołądka. Poza tym w wielu przypadkach połykamy leki, żeby wspomóc trawienie. A to na dłuższą metę nie jest korzystne dla zdrowia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »