Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Terapie Naturalne i Zdrowie Magia Ćwiczenia do Pracy

Magia kamieni

Autor Małgorzata Gorski, 25.01.2011

Lipoterapia - czyli leczenie kamieniami ma coraz więcej zwolenników. Okazuje się bowiem, że źle dobrana biżuteria może spowodować zaburzenia w funkcjonowaniu organizmu. Warto zapoznać się z właściwościami kamieni i wiedzieć który może Ci pomóc, a który zaszkodzić.


Tak jak wspomnieliśmy wyżej, źle dobrana biżuteria może spowodować gwałtowny skok ciśnienia tętniczego. Osoby z wysokim ciśnieniem powinny nosić kamienie zielone, natomiast cierpiący na niskie – czerwone, np. rubiny, granaty i jaspisy. Nie ma znaczenia w jakiej formie je nosimy, ważne natomiast jest, by precjoza często myć ciepłą wodą, a następnie suszyć na słońcu. Odzyskują swą moc i blask.

Litoterapia była powszechnie stosowana w starożytności. W Grecji osobom cierpiącym na łamliwość kości zalecano picie wody z dodatkiem sproszkowanych minerałów, zawierających w swoim składzie wapń. W Indiach na choroby skóry stosowano okłady z pereł. Przewlekle chorym podawano sproszkowane kamienie zawierające mikroelementy.

Współczesna medycyna również korzysta ze sprawdzonych dawniej metod, ale nie należy zapominać, że kamienie szlachetne działają tylko wspomagająco i nie zastępują leku ani wizyt u lekarza.

Dobierając kamienie należy mieć na względzie wiek osoby i stan jej zdrowia. Kamienie trzeba więc często zmieniać, bo to, co pomaga dzisiaj – jutro może szkodzić. Aby były skuteczne należy je mieć w zasięgu własnego biopola, to znaczy nie dalej niż 20 centymetrów od ciała – a więc wszelkiego rodzaju biżuteria, kamyki mogą znajdować się w kieszeniach, w woreczkach na szyi, przyklejone plastrem w określonych miejscach, wszyte w ubrania lub bieliznę.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Gra Palenie Czarownic

Skoro jesteśmy przy czarownicach,przedstawię Wam historię i zasadę Gry "Palenie Czarownic" »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »