Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Terapie Naturalne i Zdrowie Magia Ćwiczenia do Pracy

Magia kamieni

Autor Małgorzata Gorski, 25.01.2011


Leczenie kamieniami

Każdy z określonych kamieni przypisany jest konkretnej chorobie lub schorzeniu, któremu może zapobiec. Należy przy tym jednak pamiętać, że litoterapia jest holistyczną metodą leczenia. Nie usuwa więc poszczególnych dolegliwości, lecz uzdrawia cały organizm człowieka.

Wpływa też na kondycję psychiczną człowieka – jego umysł i stan emocji. Na przykład kwarc ułatwia koncentrację; diament wpływa na gospodarkę hormonalną, ale ma także właściwości uspokajające; rubin niweluje bóle żołądka i podnosi ciśnienie – powszechnie uważa się, że może też przedłużać życie; szafir bywa nieoceniony w przypadku nerwic, neuroz oraz łagodzi nerwobóle; bursztyn zaleca się cierpiącym na reumatyzm, bóle zębów i stawów; zielony jaspis pomaga chorym na serce; hematyt podnosi poziom hemoglobiny; lazuryt przyspiesza zrastanie kości; agat jest wskazany przy chorobach płuc; rodonit wzmacnia odporność organizmu, zalecany jest dzieciom; krwawnik pomaga cierpiącym na migreny, a kryształ górski i ametyst wpływają na pracę mózgu.

Energetyzowanie wody

Kamienie można też wykorzystywać do energetyzowania wody pitnej. Kamień myjemy pod strumieniem zimnej, bieżącej wody, a następnie umieszczamy na parę godzin w szklanym naczyniu wypełnionym mineralną lub źródlaną wodą. Aby dodatkowo doenergetyzować wodę, naczynie wystawiamy na działanie promieni słonecznych. Taka woda doskonale nadaje się do przemywania ran, robienia okładów, podlewania roślin i z powodzeniem można ją podawać do picia zwierzętom domowym.

Kamienie miłości

Która kobieta nie marzy o perłach. To nieprawda, że perły przynoszą pecha. Działają leczniczo i odmładzająco. Pocierając perłami skórę można zlikwidować zmarszczki.

Jadeit natomiast jest symbolem zgody w miłości. Jeśli w małżeństwie oddalamy się od siebie podarujmy bliskiej osobie bransoletkę z małymi koralikami jadeitu. Niech nosi ją na lewej ręce, na przegubie dłoni, gdzie bije tętno. Bardzo dobrze jest też nosić obrączkę z jadeitu. Kamienie noszone blisko ciała, będą żyły energią naszego własnego ciepła. Jadeit zapewnia temu, kto go nosi, spokojny, zdrowy sen i uczucie radości życia. Łagodzi migreny i nerwobóle. Mówi się, że chroni przed niebezpieczeństwami.

Innym magicznym, czczonym niegdyś przez faraonów kamieniem jest pomarańczowy karneol. Nosiła go Izyda – bogini miłości. Zapewnia on długowieczność. Wyzwala u osób, które go noszą, bardzo namiętną, zmysłową miłość. Rozwija w ludziach twórcze możliwości, daje życiową siłę, żywotność, pasję. Karneol ma zdolność powstrzymywania krwotoków. Noszony codzienne był lekarstwem na kobiece dolegliwości. Leczono nim żylaki, wątrobę i jelita. Do dziś uważa się, że poprawia psychikę, rozwija zdolności umysłu, wzmacnia ambicję i pęd do wiedzy.

Kamieniem, który sprzyja miłości jest również ametyst. Jest symbolem miłości platonicznej, czystej i poświęcania się idei. Strzeże właściciela przed złymi wibracjami i złą energią. Odcień fioletu w kamieniu przydaje uczuciom powagi, czerwień – wzmaga zmysłowość. Kamień ten według starych tradycji – rozpala ludzkie serca, każe kochać, utwierdza w poczuciu, że nie ma szczęścia bez miłości. Pierścień z pięknym perskim ametystem nosił Jan Paweł II.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Magia domowa - dla czarownic i czarowników

Kolejna magiczna propozycja, czyli nowość wydawnictwa Illuminatio. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »