Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Opłaca się dobrze myśleć

Autor Beata Markowska, 27.01.2011

Ćwiczenie:
Przez jeden dzień zachowaj reżim pozytywnego myślenia na temat pieniędzy. Niech przez twój umysł wędrują tylko piękne myśli o dobrobycie, obfitości, nadmiarze. Jeśli masz problem z pozytywnymi myślami – zrób odwrotnie. Przez jeden dzień myśl tylko i wyłącznie nieprzyjemne rzeczy, mów tylko o biedzie i niedostatku. Obserwuj jak się czujesz, co się z tobą dzieje i jak świat rezonuje z twoimi myślami.

Podczas tych ćwiczeń zwróć uwagę na to, jaki dialog prowadzisz ze sobą. Codziennie - robiąc poranną toaletę, ubierając się, jadąc do pracy - rozmawiamy ze sobą w myślach. Jak? Czy jesteśmy dla siebie dobrzy, czy dajemy sobie wsparcie? A może katujemy się wyrzutami, oskarżeniami, ciągłymi pretensjami że za mało pracujemy, za dużo wydajemy? Zamartwiamy się, że coś drogo kosztuje? I wcale tego nie chcemy chociaż jest inaczej? Że w ogóle na nic nas nie stać? I bez końca narzekamy na biedę?

W ten sposób modlimy się o nią. Zwróć uwagę na to, jak często myślisz albo mówisz „Nie mam pieniędzy”. Intencje tego mogą być różne. Może skarżysz się sąsiadce na swój los, może chcesz uniknąć niepotrzebnego wydatku. Powodów, dla których taką myśl tworzymy w naszej głowie, może być mnóstwo. Ale skutek tego jest zawsze taki sam - nasze zasoby finansowe się kurczą.

Bo podświadomość usłyszała, że nie masz, więc postara się, żebyś naprawdę nie miał. Stąd zupełnie nieprzewidziane wydatki, zaległe rachunki, nieoczekiwane mandaty. Antidotum na takie myśli będzie myśl o tym, że zawsze masz pieniądze. I nawet, jeśli suma, którą będziesz nosić w portfelu będzie niewielka, możesz ją rozmnożyć powtarzając sobie w duchu, że masz pieniądze.

Niech to będzie jak mantra. „Zawsze mam pieniądze”. Zacznij w to jeszcze wierzyć, a stanie się to faktem. Ten drobny zabieg słowny ma wpływ na stan naszego posiadania, albowiem podświadomość na hasło „Nie mam pieniędzy” dąży do jak najszybszego wyzbycia się ich. Magiczne słowa „Mam pieniądze” sprawiają, że podświadomość zaczyna pracować nad ich pozyskaniem i gromadzeniem. Opłaca się dobrze myśleć.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Medytacje Buddyjskie - dr Bhante Henepola Gunaratana

Nie jest ważne czy stawiasz pierwsze kroki w medytacji, czy już jesteś zaawansowany w tej sztuce, ta książka z pewnością odkryje przed Tobą wiele tajemnic. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »