Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Opłaca się dobrze myśleć

Autor Beata Markowska, 27.01.2011

Czym jest modlitwa biedy? Co mają chomiki z życia? Dlaczego luksus jest super i nie warto się go bać? Co wynika z tego, że pieniądz jest energią? Dlaczego warto dobrze myśleć i mówić o bogactwie, bezpieczeństwie i zaufaniu? Po co nam spójne przekonania na temat pieniędzy? O czym myśleć, kiedy płacimy rachunki? Jak wykorzystać prawo przyciągania, by cieszyć się swobodą finansową? Odpowiedzi na te pytania w felietonie Beaty Markowskiej.

Tak się składa, że osoby będące w trudnej sytuacji finansowej są głęboko przekonane o tym, że otacza je niedostatek. W myślach i mowie często używają słów: brak, nie mam, nie mogę, nie stać mnie. Narzekają na biedę. Niby logiczne. Warto w tym miejscu zastanowić się jednak co z czego wynika. Są biedni i dlatego mają takie przekonania? Jest odwrotnie. Przekonania te sprawiają, że ich świadomość jest nastawiona na postrzeganie biedy we wszechświecie, a wszechświat, jak na życzenie, dostarcza im właśnie braku, niedostatku, niemożności. Tak działa prawo przyciągania. Modlitwa biedy zostaje wysłuchana.

Chcąc powitać w swoim życiu bogactwo, skoncentruj sie na poczuciu komfortu i bezpieczeństwa.  Wówczas, nawet gdy zdarzy ci się strata, będziesz wiedzieć że poradzisz sobie, bo masz dostęp do niewyczerpalnych zasobów w sobie, a te stworzą okazję do przyciągnięcia pieniędzy. Na twoje bogactwo wpływa sposób, w jaki je wydajesz.
I nie chodzi tu o ilość, tylko o jakość wydawania pieniędzy. Jeśli płacąc, myślisz o tym że tracisz je, i że znowu ci ich ubyło, skupiasz się na świadomości ubóstwa. Natomiast dziękując za to, że masz z czego wydawać, koncentrujesz się na świadomości obfitości.

Pieniądz jest energią, która rządzi się takimi samymi prawami jak każda inna. Aby prąd płynął, musi być różnica potencjałów. Dotyczy to każdej energii. Żeby przypłynęła nowa dostawa funduszy, trzeba dla niej zrobić miejsce. Ludzie, którzy chomikują, blokują przepływ obfitości, która stara się do nich dotrzeć. Gromadząc, dożywiamy własne lęki, pozwalamy im zawładnąć naszym życiem. Gromadzimy ze strachu przed gorszymi czasami. W ten sposób mimowolnie zapraszamy je do naszego życia. Pieniądze tracą wartość z chwilą, kiedy próbujesz się ich kurczowo trzymać. Jest charakterystyczne dla natury, że stare jest odrzucane, by zrobić miejsce dla nowego. Tymczasem ludzie mają nawyk zbierania.

Daje im to poczucie bezpieczeństwa. Złudne, dodam. W rzeczywistości jest to komunikat do świata, że nie wierzą w jego opiekuńczą moc. Przede wszystkim zaś nie wierzą w siebie, w to że uda się im zarobić większe pieniądze. A świat jak Dżin z butelki odpowiada: „Twoje życzenie jest dla mnie rozkazem”. I dzieje się tak, że nie napływają do nas pieniądze, ciągle natrafiamy na jakiś opór. Najlepsze, co można wtedy zrobić, to puścić stare. Czyli oddać stare przedmioty, a w zamian podarować sobie nowe rzeczy, uwolnić nową energię. Jeśli chcesz doświadczyć tego poczucia lekkości i wolności, wyrzuć trzymane latami ubrania, zrób porządek w szafach, pozbądź się książek, do których nie zaglądasz już i które obrastają kurzem, i spraw sobie jakiś prezent. Najwyższy czas zadbać o właściwą energię w twoim życiu.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Najgorszy z błędów i jego naprawa

Z perspektywy praktyk i doświadczeń szamańskich, moich i nie tylko mogę z całą stanowczością powiedzieć o jednym z błędów, jaki popełnia każdy człowiek, w tym ja, i nazwać go najgorszym. Jest to błąd najgorszy w tym sensie, że jest podstawowy. Podbudowuje całą egzystencję dotkniętą cierpieniem i nieszczęściem, niespełnieniem. Ten błąd mógłbym nazwać technicznie ignorancją swojego wewnętrznego doświadczenia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Walka o energię - astrologiczny webinar na maj

O tym, co będzie głównym polem rywalizacji, walki, potrzeb, pragnień i zmagań. Co będzie wyzwalać największe tęsknoty i namiętności w nadchodzącej Erze Wodnika? Walka o energię...
więcej »