Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia Astrologia

Trzej Królowie - czyli święto astrologa

Autor Piotr Gibaszewski, 04.01.2017

 

Pokłon Trzech Króli - fresk autorstwa Giotta di Bondone (lata 1304-1306)

06 stycznia kościół katolicki, ale też inne wyznania chrześcijańskie – protestanci i prawosławni – obchodzą święto Objawienia Pańskiego. W tradycji prawosławnej jest to święto Epifanii, które prawosławni posługujący się kalendarzem gregoriańskim obchodzą również 06 stycznia, a kalendarzu juliańskim 19 stycznia. W polskiej (i nie tylko) tradycji święto to nazywane jest potocznie Świętem Trzech Króli. Jest to jedno z najstarszych świąt chrześcijańskich, w kościołach wschodnich obchodzone już od III wieku. W zachodnim chrześcijaństwie zaczęto je obchodzić w IV wieku. W Ewangelii Mateusza nie ma mowy o żadnych królach, a tym bardziej, że było ich trzech. Postacie trzech króli to średniowieczna apokryfika. Tekst tej ewangelii, który wspomina wizytę Mędrców, jak wszystkie ewangelie, został napisany w oryginale po grecku, gdyż był to język ówczesnych elit, intelektualistów i filozofów. Mędrcy ze Wschodu nazywani są maggoi, czyli magowie, astrolodzy. W Biblii wielokrotnie można znaleźć odniesienia do tychże właśnie magów, którzy potocznie zwani byli Chaldejczykami. Chodzi o kapłanów Zaratustry, monoteistycznej perskiej religii czcicieli słońca. Kapłani ci byli jednocześnie kastą wybitnych uczonych, biegłych w astrologii, astronomii, medycynie. Ich pojawienie się w Judei, wędrówka za „gwiazdą” to opowieść o astrologicznych poszukiwaniach związanych ze znalezieniem „czegoś” lub „kogoś”, co jest odpowiedzią na ważne wydarzenie astrologiczne.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca artykuł

Magia natury. Jak wykorzystać energię żywiołów

Niezależnie od tego, jaka sfera Twojego życia wymaga modyfikacji, we wprowadzeniu pozytywnych zmian przydatna będzie magia natury. Ziemia pomaga znaleźć nową pracę oraz poprawić stan finansów, a Powietrze zwiększa inteligencję i wspomaga podczas podróży. Ogień chroni i dodaje odwagi, a Woda wspomaga sprawy sercowe i uzdrawia. Teraz również Ty możesz okiełznać magię żywiołów i dostosować ją do swoich potrzeb. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na wrzesień 2017

Czy pochód "dobrej zmiany" zostanie zatrzymany? O kolejnym etapie rewolucji w Polsce, o międzynarodowych konsekwencjach konfliktu Polski z Unią Europejską, a także o gorącej sytuacji międzynarodowej. Zapraszamy do lektury astrologicznej prognozy na wrzesień naszego astrologa Piotra Gibaszewskiego.
więcej »