Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

10 powodów aby wyrzucić telewizor

Autor nianiaogg, 01.12.2010

Ciekawi jesteśmy jaki nasi ezoterowi czytelnicy mają stosunek do posiadania telewizora. Potrafisz bez niego żyć? A może nie wyobrażasz sobie życia z nim? Przedstawiamy argumenty przemawiająca bardziej za tą drugą opcją :) Jak jest u Was?

W każdym domu znajduje się przynajmniej jeden telewizor. Brak odbiornika TV jest tak rzadki, że kiedy prowadzone są badania na temat oglądalności i pada pytanie „ile ma Pan telewizorów w domu” na odpowiedź „ani jednego” ankieterka mówi: „to wpiszę jeden, bo mi nie uwierzą” (historia prawdziwa). Tymczasem telewizja, poza zabijaniem czasu, wywołuje też szereg innych konsekwencji negatywnych, o których słyszymy nieco rzadziej. Na przykład:

1.Telewizja sprawia, że jesteś mniej elokwentny

Telewizja zubaża słownictwo dzieci – a robi to w ten sposób, że rodzice zajęcie wgapianiem się w czarne pudełko praktycznie przestają ze sobą rozmawiać. W efekcie, słownictwo dziecka nie może się rozwijać. Brak komunikacji w dorosłym życiu również wpływa negatywnie na elokwencję.

2.Telewizja sprawia, że jesteś grubszy

Niedawno przeprowadzono badania na temat związku między reklamami żywności, a tyciem. Okazało się, że ekspozycja reklam związanych z jedzeniem zwiększa spożycie przekąsek przy oglądaniu telewizji o 45%. Oczywiście, to nie sama telewizja powoduje wzrost konsumpcji przegryzek – to wina kulinarnych reklam. Problem polega na tym, że stanowią one lwią część reklam emitowanych w TV – oglądają więc TV, chcąc nie chcąc oglądamy również reklamy jedzenia i w efekcie podjadamy więcej.

3.Telewizja sprawia, że jesteś nieszczęśliwy

Badania nad wpływem telewizji na człowieka wykazały, że osoby nieszczęśliwe spędzają przed telewizorem 30% więcej czasu niż szczęśliwe. Nie znamy kierunku korelacji, nie wiadomo więc czy to stany obniżonego nastroju wywołują zwiększone oglądanie telewizji czy też telewizja wywołuje gorsze samopoczucie, co nie zmienia faktu, że bezpieczniej nie oglądać – może dzięki temu będziemy bardziej zadowoleni z życia.

4.Telewizja sprawia, że jesteś niewyspany

Oglądanie telewizji przed snem i reguła zaangażowania, która każe nam dokańczać rzeczy niedokończone, sprawiają, że zamiast wyłączyć nudny film, oglądamy go do końca a na drugi dzień jesteśmy niewyspani. Jaki jest tego sens?

5.Telewizja robi z ciebie materialistę

Badania przeprowadzone na Uniwersytecie w Teksasie wykazały, że osoby oglądające więcej telewizji stają się bardziej nastawione na konsumpcję. Telewizja gloryfikuje posiadanie i im więcej jej oglądamy, tym mocniej przyswajamy wpajane przez telewizję wartości.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Świątynia strzeżona przez nietoperze

Czy wiecie, że istnieje świątynia zamieszkiwana przez nietoperze? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na luty 2020

Styczniowe stellum w znaku Koziorożca zdążyło przewalić się przez świat w postaci serii wstrząsów. Przed nami kolejne odsłony tego dramatu. Co z Bliskim Wschodem, co z epidemią grypy w Chinach, politycznymi i ekonomicznymi konsekwencjami zawirowań w Państwie Środka oraz co w kraju przed wiosennymi wyborami prezydenckimi? Zapraszam do lektury prognozy na luty 2020.
więcej »