Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Poproszę rozmiar SEXI

Autor Katarzyna Żuk, 15.11.2010

Zmagania z wagą bywają częstym problemem kobiet. Celem tych potyczek z własnym ciałem jest dobre samopoczucie i ładny wygląd. Czy istnieje rozmiar SEXI? Jak sprawić, żeby czuć się wspaniale we własnej skórze, a do tego być seksowną? Jak zapatrywali się na to... starożytni filozofowie?


Nadwaga, niedowaga... równowaga

Spotykamy dwa skrajne problemy z masą ciała – niedowagę lub nadwagę. W obu przypadkach zmiana stanu swojego organizmu jest bardzo trudna do przeprowadzenia – wiedzą o tym wszyscy ci, którzy próbowali kiedykolwiek schudnąć lub przytyć. Dążymy do szeroko pojętej równowagi, która zapewniłaby dobry wygląd i zdrowie. Czym jest ta równo-waga?

Najczęściej za wyznacznik odpowiedniej wagi uważa się „seksowność”. Rozumieć to można różnie, zarówno w sferze piękna, jak i namiętności. Czy jednak rzeczywiście równo-waga jest tym samym co właściwa masa ciała i wskaźnik BMI od 19,5 do 24,9?„Bo we mnie jest seks...”

Okazuje się, że nie zawsze prawidłowy wskaźnik BMI pozwoli nam czuć się seksownymi. Kalina Jędrusik śpiewała, że seks gorący jak samum opływał jej biodra i wypełniał biust – musiała więc te biodra i biuścik mieć i cieszyć się krągłościami. Warto wspomnieć także Marylin Monroe, symbol seksu wszechczasów, która nie była przecież nadmiernie wychudzona. Jak mówi przysłowie, „Nie ma kobiet brzydkich, są tylko niezadbane”.

Wyglądać seksownie znaczy być kobiecym. Kobiecość pojmowana jest głównie przez typowe dla pań atrybuty – kształtne biodra, ładny biust, jędrną, zadbaną skórę. Nie znaczy to zatem, że idealna ze zdrowotnego punktu widzenia waga jest równoznaczna z ponętnym ciałem. Po medialnych doniesieniach o modelkach, zmarłych z powodu anoreksji, zaczęła być promowana bardziej „naturalna” sylwetka i te kilka kilogramów więcej. Niezależnie od wagi, sylwetkę zawsze możemy wymodelować, także ubiorem.

Doprowadzenie ciała do tej jedynej w swoim rodzaju wagi to jednak tylko namiastka sukcesu. Seksowność bowiem to stan umysłu – nawet najlepszy wygląd nie da nam pewności siebie, jeżeli nie uświadomimy sobie własnej wartości. Może poprawić nam nastrój, zmiany powinny być jednak głębsze. Każda kobieta kryje w sobie piękno delikatności i kobiecości, musi jedynie odkryć ten skarb.

Mimo faktu, że każdy człowiek jest inny i ma w sobie to niepowtarzalne „coś”, już od starożytności próbowano określić ideał piękna, które działałoby na zmysły wszystkich ludzi w ten sam sposób. Historia zna trzy sposoby myślenia o atrakcyjności: podejście matematyczne, psychologiczne i biologiczne.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Magia domowa - dla czarownic i czarowników

Kolejna magiczna propozycja, czyli nowość wydawnictwa Illuminatio. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na maj

Półkrzyż znaków zmiennych sprawia, że maj może okazać się jednym z kluczowych miesięcy roku 2019. Jakie konsekwencje przyniesie światu i Polsce ta konfiguracja? Zapraszam do lektury prognozy astrologicznej na maj.
więcej »