Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Jak poprawić sobie nastrój

Autor nianiaoogg, 22.11.2010

Zamieszczamy krótkie i proste ćwiczenie na poprawę nastroju. Przerwanie spirali narzekania i wiecznego niezadowolenia jest łatwiejsze niż myślisz! Sprawdź ile frajdy możesz z tego mieć!

Zimno, szaro, smutno. Dopiero ranek, a więc przed większością nas jeszcze kilka godzin w pracy, w której na pewno zdarzy się coś nieprzyjemnego. Potem wrócimy do domu (płaczące dziecko, gderliwa żona, awaria Internetu) robiąc po drodze zakupy (kolejki, drożyzna). Jednym słowem – dramat.
 
Jesteśmy mistrzami w narzekaniu, prawda? A narzekanie tylko wprowadza nas w jeszcze gorszy nastrój i sprawia że wszystko ma jeszcze bardziej czarne barwy. STOP! Przerwanie spirali narzekania i kiepskiego samopoczucia nie jest wcale takie trudne – można tego dokonać za pomocą jednego, krótkiego ćwiczenia, które regularnie powtarzane pomoże nam w „always look on the bright side of life„.

Ćwiczenie jest proste i wymaga zaangażowania zaledwie przez dwie minuty. Można je uskutecznić na przykład jadąc rano autobusem.

Mimo że za oknem szaro i smutno a przed godzina usłyszałeś, że „kochanie, mamusia przyjeżdża na weekend”, znajdź 3 -5 rzeczy za które możesz być dziś wdzięczny i które mają pozytywny wydźwięk. Nie muszą to być rzeczy dużego kalibru – liczy się każde najmniejsze przyjemne wydarzenie. Regularnie powtarzane ćwiczenie sprawi, że każdy ranek będzie odrobinę bardziej przyjemny, a Twoje pozytywne nastawienie pozwoli Ci dostrzegać więcej pozytywów.

Dlaczego to działa – psychologia

Do dobrobytu przyzwyczajamy się bardzo szybko (nie tylko materialnego). Dlatego bardzo szybko tracimy zdolność do cieszenia się rzeczami czy wydarzeniami w momencie ich osiągnięcia.
 
Przykład? Proszę bardzo. Mróz za oknem daje się nam we znaki. Prawie codziennie narzekamy, że zimno, że już koniec lata, że paskudnie za oknem, znowu jesień i marzymy o wiośnie, spacerach w promieniach słońca i porzuceniu kurtek i czapek na rzecz lżejszej odzieży. Podobnie było w zeszłym roku i rok wcześniej i…tak dalej.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Druga zasada szamańska - KALA

Słowo kala w języku hawajskim znaczy tyle, co rozluźnić, rozwiązać, wyzwolić, usunąć, odciążyć, zwolnić, odpuścić, uniewinnić, zdjąć, cofnąć, wybaczyć, przepraszać. Znaczenie wskazuje na stan swobodnego bycia, relaksacji, braku przeszkód na zewnątrz i wewnątrz. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »