Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Dziś jest Halloween

Autor Natasza, 31.10.2018

Halloween w Polsce, czyli kluby we krwi

Tak, jak większość mód zza oceanu, także Halloween znalazło miejsce dla siebie w naszej kulturze. Może nie jako zjawisko masowe, tak jak za oceanem, jednak bale kostiumowe i maratony filmowych horrorów zdarzają się i u nas coraz częściej. Ostatnio modne stały się halloweenowe imprezy klubowe. Lokale są wtedy ozdabiane motywami ze znanych filmów grozy, a osoby w kostiumach często nie muszą płacić za wejście.

Parada japońskich potworności

W Japonii, kraju, który jak gąbka chłonie różne ciekawostki ze światowej popkultury, Halloween odbywa się na ulicy Kawasaki, gdzie ma przemaszerować parada strasznych przebierańców.

W rytmie muzyki techno i w nastroju bardziej przypominającym love parade niż Halloween maszerować będą: wiedźmy, przerażające stwory, potwory, maszkary z japońskich horrorów, ale i bohaterowie anime, czy damy z królewskich dworów. To na razie największa impreza Halloween, jaka odbywa się na świecie.

Halloween w Japonii

- Zazwyczaj ludzie pytali nas, dlaczego obchodzimy Halloweeen, ale teraz już nie pytają. Mówią: "ooo, impreza Halloween, fajnie", a potem bawią się razem z nami - mówi jeden z organizatorów parady Tomoko Tsuchiya.

W Japonii, inaczej niż w Stanach Zjednoczonych, znaczna większość imprez związanych z Halloween jest przeznaczona raczej dla dorosłych, niż dzieci. Co widać chociażby po tym, że większość osób uczestniczących w paradzie, to ludzie dorośli.

Japończycy nie skupiają się też na celtyckiej tradycji, z której wywodzi się święto.

- Nigdy nie myślałem nad korzeniami Halloween. Jeśli chodzi o mnie i moich znajomych, to dla nas liczy się głównie zabawa - mówi Aki Kobayashi, 29-letni pracownik dużej firmy ubrany na wzór tradycyjnego japońskiego upiora.

A jaki jest Wasz stosunek do tego święta?

www.travelforum.pl

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wodne doznania

Jeśli pragniemy zaznać trochę wodnych klimatów, Bali oferuje nam przepiękne miejsce o nazwie Lovina... »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »