Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychologia i emocje

Sprzeczne komunikaty z przeszłości

Autor Beata Markowska, 20.10.2010

Każdy z nas wszedł w związek z instrukcją działania. A ściślej rzecz ujmując - z dwiema instrukcjami. Jedna to ta stworzona przez nasze pragnienia, druga jest autorstwa naszych rodziców i to ona działa w warstwie nieświadomej. Efektem tego nieświadomie wybieramy sobie partnera a potem nieświadomie odgrywamy role, jakie pokazali nam rodzice. Proste naśladownictwo? Tak nie jest. Gdyby to było takie proste, życie nie byłoby takie trudne. Felieton Beaty Markowskiej.


Zagubiona, z poczuciem uwięzienia, bezsilna. Jak często czułaś się podobnie? Po okresie zachłyśnięcia związkiem przychodzi czas trudu, kiedy bliskość zamienia się w obojętność, wzajemna fascynacja we wrogość. Dzień po dniu związek staje się bezludną wyspą lub polem walki. A czasem jednym i drugim. Mówisz: „W moim związku nic się nie układa. Próbowałam wszystkiego, co w mojej mocy, żeby to naprawić, ale bezskutecznie. Nawet nie wiem, czy jeszcze go kocham. Nie wiem co robić”.
 
Aby móc się od tego uwolnić, musisz wiedzieć z czym walczysz. Ze sobą walczysz. Twój wewnętrzny konflikt znajduje zewnętrzne odzwierciedlenie w relacji z partnerem. Tak działają sprzeczne komunikaty, które otrzymałaś w dzieciństwie. Przyjrzyj się im i  sprawdź, jaki wpływ mają one na ciebie dzisiaj.

KOCHAM CIĘ – JESTEŚ DLA MNIE NIEWAŻNA

Czasami twój rodzic był czuły i kochający, innym razem wrogi. Czasem bawił się z tobą i okazywał ci swoje zainteresowanie, a czasem odpychał od siebie, zasłaniał się pracą, zmęczeniem. Był rozdrażniony i zły. W jego/jej zachowaniu brakowało konsekwencji. Z jednej strony wysyłał komunikat „kocham cię”, by za chwilę wycofać się z tego, pokazując że wcale nie jesteś dla niego taka ważna. Nie rozumiałaś rodzica, więc byłaś przekonana, że to ty coś źle robisz. Czymś denerwujesz tatę/ mamę, nie jesteś wystarczająco dobra, mądra, grzeczna. Popadałaś w samokrytykę.

I co się teraz dzieje? Przyciągasz do siebie partnerów, którzy potrafią być czuli i kochający, ale częściej potrafią cię zranić, okazując ci swoją dezaprobatę. Z kolei mężczyzna, który mógłby ci ofiarować komfort stabilizacji emocjonalnej, w ogóle cię nie interesuje. Znudziłabyś się? Ależ skąd! Ty się go boisz. Jak żyć z kimś, kto nie podkopuje twojej wiary w siebie, kto jest stały w swoich uczuciach, z taką samą siłą zapewnia, że kocha i permanentnie daje ci dowody swojej miłości? Takie zachowanie budzi w tobie przerażający lęk. To lęk przed nieznanym.

Gdy spotykasz takiego mężczyznę, umysł zaczyna podsuwać ci różne uzasadnienia dlaczego nie nadaje się on na twojego partnera a nawet może być groźny. To zrozumiałe. Twój umysł  nigdy nie spotkał się z takim wzorcem zachowań. Boimy się rzeczy, które są nam obce. A mężczyzna czuły, otwarty na dialog, przewidywalny, empatyczny nie jest podobny do modelowego mężczyzny, czyli twojego rodzica, więc nie takiego partnera będziesz szukać.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Czy wiecie jak wygląda prawdziwa Czarownica??

Każdy zapewne z nas słyszał o czarownicach,ale czy wiemy jak naprawdę wyglądają i czym się charakteryzują?? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »