Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka Anioły

Czy anioły mają skrzydła?

Autor pao, 20.10.2010

 

Gdy maluję anioły mają one skrzydła. Kiedyś zapytano mnie czy naprawdę widzę je ze skrzydłami. Odpowiedziałam tak i jest to zgodne z prawdą ale i jednocześnie w pełni nieprawdziwe. Może i brzmi to dziwnie, ale już śpieszę wyjaśniać.

W naszej kulturze przywykło się do tego by aniołowie mieli wielkie, piękne, pierzaste skrzydła. Są od wieków tak przedstawiani i większość uznaje to za naturalne, iż anioł ma skrzydła. Analogicznie upadli aniołowie czy też demony przedstawiani są ze skrzydłami błoniastymi lub pierzastymi tylko czarnymi. Niektóre jednak osoby, które widzą anioły, twierdzą, że nie mają one skrzyde,ł a to, iż przedstawia się je, jako uskrzydlone uzasadniają tym, że dla większości ludzi (szczególnie w zaszłych czasach) to, co lata musi mieć skrzydła i już. Takie kulturowo-psychologiczne uzasadnienie jest zdecydowanie słuszne, gdyż owe ptasie skrzydła aniołom zdecydowanie domalowali ludzie.
Ale... będzie, ale i to nie jedno, a dwa. Pierwsze z nich to taki drobiazg, że anioł nie ma przecież formy materialnej w ludzkim tego słowa rozumieniu. Ta niesamowita, skumulowana, świadoma energia może przybrać formę, która uzna za stosowną. Anioł, zatem może ukazać się zarówno bez skrzydeł jak i ze skrzydłami, z jedną parą lub wieloma, z pierzastymi, błoniastymi, świetlistymi czy jakimikolwiek innymi.
Z doświadczenia wiem, że anioły, choć mają swoje natury i ich się trzymają to jednak mogą niesamowicie modyfikować to jak ich ludzie widzą. Często też jest tak, że to wola człowieka determinuje taki, a nie inny wizerunek. Bo jeśli człowiek oczekuje anioła jak z obrazka, to anioł bez problemu się dostosuje.
Drugie „ale” ma jednak inne podłoże. Anioł to skumulowana energia. W swej naturze świetliści mienią się różnymi barwami, a strumienie energii rozchodzą się od ich wnętrza w świat. Smugi światła czy kolorów mogą się kojarzyć ze skrzydłami zaś fakt, że anioły tymi energiami często otulają swych podopiecznych wrażenie istnienia skrzydeł potęguje.
Podobnie rzecz się ma z aureolą. Oczywiście anioły nie mają metalowych kółek nad głowami, choćby i miały by być z platyny, jednak właśnie wyraźna poświata czystej energii, którą często widać wokół nich, a najwidoczniejsza jest przy głowie, dała początek takiemu ich przedstawianiu.
Nie ma, zatem wiele przekłamania tak w skrzydłach jak i w aureolach jednak w gruncie rzeczy jest to kwestia interpretacji indywidualnej oraz po prostu przyjętej formy graficznej. Gdy maluję anioły odzwierciedlam tę formę, jaką one same chcą ukazać swemu człowiekowi. Już tutaj od razu widać jak wiele można przekazać w zwykłej pracy plastycznej. Kolory, światła, symbole, to wszystko i wiele więcej można zawrzeć by ukazać konkretne przesłanie. Również same skrzydła stanowią tu symbol.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Rewolucja w postrzeganiu rzeczywistości

Chociaż żyjemy w erze informacyjnej, ludzkość bardzo szybko zmierza w kierunku ery intuicyjnej. W rezultacie tej transformacji rzeczywistość będzie funkcjonowała według innych zasad. Nauczysz się żyć w chwili obecnej i z niej będziesz czerpał radość życia. Wraz ze wzrastającą częstotliwością świata, otworzysz się na radykalną poprawę swojego życia. Autorka prezentuje proste ćwiczenia, które umożliwią pracę z energią i intuicją. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »