Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka Anioły

Anioły - przyjaciele

Autor pao, 11.10.2010

Rozpoczynamy anielski cykl Drzewa Życia, czyli artykułów o dobrych duszach towarzyszących nam każdego dnia. Dziś o nich w pryzmacie przyjaciela - takiego, na którego zawsze możesz liczyć.


Każdy z nas zszedł na Ziemie w określonym celu. Każdy z nas schodząc zabrał ze sobą swego duchowego towarzysza. Każdy z nas zapomniał o tym i o wielu innych rzeczach, jednak nasz towarzysz wciąż pamięta, po co tu jesteśmy. To on nas wspiera i pomaga, zsyła znaki czy też stawia na naszej drodze właściwych ludzi i potrzebne nam doświadczenia.

W kulturach judeochrześcijańskich pojęcie anioła jest powszechnie znane. Jednak nie tylko ten krąg kulturowy czerpie inspiracje z ich niebywałej mocy. Określane innymi słowami, uważane za duchy, przodków czy demony, ale jednak wciąż są te same byty. Szczególnie zaś bliskie nam ludziom są Anioły zwane Stróżami. I każdy z nas może wciąż korzystać z pomocy swego anioła stróża, kwestia tylko tego czy mu na to pozwoli.

Znana, krótka modlitwa zaczyna się od słów: „Aniele Boży Stróżu mój, Ty zawsze przy mnie stój”. Wiele osób odrzuca te słowa i tę modlitwę uznając, zresztą słusznie, że przecież on i tak zawsze jest przy nas i zawsze gotowy jest nam pomagać. Założenie słuszne jednak trzeba pamiętać, że człowiek obdarzony został wyjątkowym darem: wolną wolą. A jest to dar na równi wspaniały, co przerażający. Nasza, bowiem wola wpływa na nasz świat kształtując nasze dzieje, a najczęściej jest to działanie podświadome. Również anioł, nawet najbardziej pomocny, nie zdziała nic bez naszego pozwolenia. W tym świetle słowa tej modlitwy nabierają innego znaczenia. Nie jest to tylko prośba o pomoc, ale też zgoda na jej przyjęcie z naszej strony.

Zatem każdy z nas ma pod ręką przyjaciela gotowego dopomóc nam w każdej chwili i w każdej formie. Każdy może korzystać nieskończenie z tego, co nasz towarzysz ma nam do zaoferowania. Mało tego, każdy z nas ma obok siebie kogoś, kto wie o nas wszystko, kto wie, dokąd zmierzamy, wie, kim jesteśmy i mimo całej tej wiedzy nie ocenia nas i naszego postępowania.

Powstaje, zatem pytanie:, czemu tak wiele w nas wątpliwości, wahań, dylematów czy niezrozumienia skoro mamy pod ręką wszystko, czego nam potrzeba? Odpowiedź jest prosta: bo oprócz anioła jest ktoś jeszcze. My sami. Nikt i nic nam tak nie utrudni życia jak my sami sobie, ale zarazem nikt i nic nam bardziej naszego życia nie ułatwi. Mamy wszystko, co potrzeba pod ręką, kwestia tylko tego by tę rękę wyciągnąć.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Duchowe Mity

Żyjemy w świecie mitów. Od pokoleń karmi się nas opowieściami, w które święcie wierzymy. Zaczytujemy się w historiach mędrców i świętych, podziwiając ich czyny i duchowe osiągnięcia. Tymczasem nie wszystko musi być w nich do końca prawdziwe. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »