Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Filozofia i religia

Działalność w świecie

Autor Marek Kaszuba, 07.10.2010

Rozmowa z Boską Matką Meery dotycząca sposobu życia. Zadziwiające gdy tak duchowa osoba mówi o braku poparcia dla aśramów. W tym wywiadzie rozmowa dotyczy zupełnie nowego podejścia do Boga.


Pytanie: Jaki sposób życia jest najlepszy?

Matka Meery:
Nie odgrywa żadnej roli, gdzie żyjecie. Możecie prowadzić zupełnie zwykłe życie. Nie jest konieczne poświęcać Bogu całe wasze życie. Jednak cokolwiek robicie, zawsze uświadamiajcie sobie obecność Boga. Jedynym waszym celem powinno być dążenie do Boga.

P: Powinienem zostawić moją pracę zawodową i rodzinę, by móc się poświecić "Twojej" praktyce duchowej?

MM: Nie. Sadhana może odbywać się w życiu rodzinnym. Ludzie powinni pozostać tam, gdzie są, całą swoją uwagę poświęcać Bogu i otwierać się na Światło. To jest wszystko. Nie musicie być w mej fizycznej bliskości, by współdziałać z moim dziełem. Gdziekolwiek jesteście będę przy was, jeśli wasze dążenie jest szczere.

P: Pragnę opuścić świat, by poświęcić się całkowicie medytacji. Co o tym sądzisz?

MM: Z reguły polecam równowagę pomiędzy życiem w świecie, a życiem duchowym. Powinno się kochać świat i swoich bliźnich i nie czuć się przez nich odtrąconym. Świat nie ma w sobie nic złego, Bóg jest wszędzie. Zazwyczaj jednak nasz sposób widzenia nie jest wystarczająco głęboki, by widzieć świat takim, jakim jest naprawdę.

P: Czy mogę wycofać się ze świata i żyć z zasiłku państwowego?

MM: Nie jest dobrze żyć za pieniądze innych. Tworzy się w ten sposób dodatkowo karmę.

P: Ale jeśli będzie chodziło o tylko małą sumę?

MM: Karma jest karmą, nie ma nic do rzeczy, czy suma będzie mała, czy duża.

P: A co zrobić jeśli czuję, że nie potrafię żyć w świecie i podążać za Tobą?

MM: Musisz uczyć się znosić te dwa światy.

P: Czy nie najlepiej stworzyć sobie taką sytuację, w której nie trzeba pracować? Można wtedy przez cały czas zajmować się duchowymi sprawami.

MM: Nie aprobuję, gdy ludzie nie pracują. Każdy powinien pracować, ja też pracuję. Każdy powinien czynić, co potrafi. To nie jest czas, by się wycofywać ze świata. To jest czas, by w nim działać z mocą i miłością Boga. Nie akceptuję nikogo, bez względu na wiek, kto przyjeżdża do mnie by być ze mną. Pragnę by ludzie przyjeżdżali i potem wracali do siebie. Jeśli ludzie oddają się naprawdę Bogu, to pomiędzy działaniem, a modlitwą nie ma żadnej różnicy.

P: Czy polecasz życie w aszramie?

MM:
Nie. Aszramy nie interesują mnie. Nie jestem zainteresowana założeniem ruchu dla ludzi, którzy nie chcą pracować, którzy siedzą tylko i rozmyślają o czymś, co uważają za Boga. Ludzie powinni prowadzić swoje normalne życie. Życie w rodzinie jest bardzo dobrym miejscem, aby współpracować z moim dziełem. Tu można nauczyć się bezinteresowności. Pragnę by ludzie byli silni, pewni siebie i bezinteresowni oraz by czynili coś dla świata, wykorzystując swoje zdolności i talenty. Chcę by pracowali. Całe to rozdzielanie na "święte" i "światowe" nie odpowiada prawdzie. Wszystko jest Boskie. Wszystko jest Bogiem. Każdy powinien stać się tego świadomym.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Post - wakacje dla wątroby

W obecnych paradoksalnych czasach dobrobytu, i zarazem kryzysu, mamy zwyczaj przejadania się. Często to jedzenie nie ma wielu wartości odżywczych, i służy głownie wypełnieniu żołądka. Poza tym w wielu przypadkach połykamy leki, żeby wspomóc trawienie. A to na dłuższą metę nie jest korzystne dla zdrowia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »