Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Miejsca tabu

Autor Leszek Żądło, 26.09.2010


Żyjąc i często przebywając w miejscach, które kahuni określali jako “tabu”, narażamy się na utratę zdrowia, pogorszenie samopoczucia i ciągłe osłabienie - co to za miejsca i jak wybierać właściwe dla nas samych - pisze doświadczony radiesteta Leszek Żądło.

Tabu to słowo z języka polinezyjskiego, które zrobiło światową karierę. Karierę znacznie większą, niż Huna, z której się wywodzi.

Tabu znaczy: “zakaz”, “ograniczenie”. Od tysięcy lat istniały w różnych kulturach pewne ograniczenia. Jedne z nich miały sens, a inne były zupełnie bezpodstawne. W pewnych rejonach świata tabu regulowało wszelkie stosunki w społeczności, a także między ludźmi, a duchami przyrody oraz bóstwami. Na niektórych wyspach Polinezji dzięki tabu stworzono wynaturzoną wersję społeczeństwa i koszmarną wizję świata. Degeneracja wiedzy i obyczajów to skutki używania pojęć duchowych przez ludzi nieświadomych, kierujących się uprzedzeniami i bezpodstawnymi wierzeniami.Trzeba przyznać, że wielu kahunów – strażników tajemnicy, potrafiło rozróżniać, co jest właściwe, a co nie. Nakładali więc tabu na związki kazirodcze, które prowadzą do degeneracji, a także na miejsca, w których człowiek nie powinien przebywać i na czynności, których nie powinien wykonywać. Kiedy Polinezję zaczęli nawiedzać przybysze z Europy, zaczęło im się wydawać, że tabu to kompletna bzdura wynikająca tylko z głupoty kahunów. Rozumieli tylko zakaz kazirodztwa. I to nie dlatego, że byli tacy mądrzy, ale dlatego, że Biblia tego zakazuje. Inne tabu były dla nich nie do przyjęcia i buntowali przeciw ich uznawaniu krajowców. Często kończyło się to dla nich tragicznie.

Komuś, kto nie jest radiestetą, kto nie wyczuwa energii, kompletną bzdurą wydaje się obłożenie pewnych miejsc tabu. A tabu ma w tym wypadku chronić przed chorobami, opętaniem czy złym samopoczuciem.

Tabu obejmowano takie miejsca, które dziś radiesteci nazywają żyłami wodnymi, miejscami emisji szczególnie niekorzystnych energii, szlakami astralnymi itp. Dziś nie tylko radiesteta potrafi je wykrywać. Liczniki radioaktywności pokazują nam, że w danym miejscu dawka szkodliwych promieniowań przekracza dozwolony poziom.
 
I dziś też niektórzy się buntują: “niby czemu dozwolony? I przez kogo dozwolony?” Dla osób nie znających się na promieniowaniu radioaktywnym, będzie to tylko nowoczesne tabu, zupełnie niezrozumiałe z punktu widzenia ich światopoglądu. Ale dla nas jest zrozumiałe i nawet zasadne, bo wiemy, że promieniowanie radioaktywne jest dla ludzi szkodliwe. Jednak nie wszyscy to rozumieją i np. oprotestowują ograniczenia w wydawaniu zezwoleń na budowę domów na terenach radioaktywnych w okolicach Stronia Śl. Uważają, że to spisek polityków i żądają wolności!

Do świadomości społeczeństwa powoli dociera też pojęcie o szkodliwości smogu elektromagnetycznego, silnych pól elektromagnetycznych przy transformatorach czy liniach wysokiego napięcia itd. Te szkodliwe promieniowania można mierzyć urządzeniami pomiarowymi. Opracowano też wytyczne, w jakiej odległości od linii wysokiego napięcia nie należy budować siedzib ludzkich. I co? I nic… Np. w Katowicach swego czasu najdroższe działki budowlane ulokowano przy linii wysokiego napięcia. Można je było nabyć wyłącznie dzięki protekcji. A starali się o nie ludzie znani, ważni i wykształceni.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wyobraź sobie co by było...- dr David Hawkins

WYOBRAŹ SOBIE CO BY BYŁO gdybyś miał dostęp do pro­stych odpowiedzi tak?lub?nie na każde pytanie które chciałbyś zadać? Uderzająco prawdziwe odpowiedzi. Na każde pytanie. Zastanów się nad tym. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »