Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Rozrywka

Nierzeczywisty obraz rzeczywistości

Autor Fi ^^, 28.09.2010

 

Od jakiegoś czasu obserwuje się zjawisko notorycznego wpatrywania się w kineskop lub „plazmę”… Przeciętny Polak ogląda telewizję ponad 3 godziny dziennie. A jak jest z Tobą? Jesteś statystycznym Kowalskim?

Jesteśmy lepsi od mieszkańców Ameryki o kilkanaście minut. Raz włączony telewizor staje się nieodłącznym elementem życia rodzinnego.  „Pracuje” do  końca dnia, towarzysząc przy odrabianiu lekcji, posiłkach…

Największe zainteresowanie budzą wśród dzieci seriale telewizyjne, filmy akcji, rozrywka. Programy przyrodnicze podobnie jak historyczne nie przyciągają tak wielkiej uwagi.Jakie są tego konsekwencje?

Młodzi ludzie mają ograniczone słownictwo. Wolny czas poświęcany jest na gry komputerowe i oglądanie telewizji. Takie zjawisko określa się „efektem wyporności” - różne media elektroniczne wypierają  z życia dziecka inne zajęcia, mające ogromny wpływ na jego rozwój np. zabawa z rówieśnikami, czytanie książek. Zło wydaje się być bardziej atrakcyjne. Agresja tam obecna jest dopuszczalna a nawet nieodłączna. Przynosi satysfakcję, gdy demonstrowana jest przez osobę, z którą młody człowiek może się utożsamiać.

Czy to uzależnienie?

Telewizja odpręża, zajmuje, bawi. Ale również wpływa silnie na emocje człowieka. Wprowadza go w stan apatii, osłabia koncentrację, zwiększa poziom agresji, lęku, powoduje znudzenie lub nadmierną irytację.

Przeprowadzono wiele badań nad tym zagadnieniem. Okazało się, iż oglądanie aktów przemocy powoduje wzrost podobnych zachowań wśród 14-latków. Przyglądając się wyolbrzymionemu przez media wizerunkowi rzeczywistości, kreowany jest wypaczony obraz świata.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Gorący oddech dakini. Żeńska zasada w buddyzmie tybetańskim już na jesień!!!

Spotkanie dakini przez osobę praktykującą tantrę jest wolnym od wszelkich koncepcji, intensywnym i poruszającym przeżyciem. Niniejsza unikatowa praca, oparta na tego rodzaju osobistych doświadczeniach, zainspiruje każdego, niezależnie od płci, kto szczerze poszukuje duchowości i interesuje się tantryczną tradycją buddyzmu tybetańskiego. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »