Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sztuka Podróże

Święte miejsca - Kambodża

Autor siristru, 02.10.2010

Główna budowla


Świątynia właściwa stoi na tarasie powyżej poziomu miasta. Składa się z trzech prostokątnych galerii, wznoszących się do głównej wieży. Każda jest wyższa od poprzedniej. Mannikka interpretuje je jako przeznaczone królowi, Brahmie, Księżycowi a także Wisznu. Każda z galerii ma gopurę w kardynalnym punkcie, a także dwie wewnętrzne galerie, posiadające wieże na węgłach. Razem tworzą one kwinkunks z wieżą środkową (wzór przypominający liczbę 5 na kostce do gry). Dlatego, że świątynia jest skierowana na zachód, wszystkie jej elementy skierowane są na wschód, co pozostawia więcej przestrzeni, która może zostać wypełniona ogrodzeniami i galeriami po stronie zachodniej. Z tego samego powodu, stopnie zwrócone na zachód są płytsze niż te po drugiej stronie.

Zewnętrzna galeria tworzy prostokąt o bokach 187 na 215 metrów i posiada pawilony zamiast wierz na każdym z węgłów. Galeria jest otwarta w stronę od zewnętrzną i posiada kolumnowe półgaleryjki wydłużające i podpierające całą strukturę. Wewnętrzne ściany ozdobione są płaskorzeźbami, przedstawiającymi olbrzymie sceny (głównie z indyjskiej tradycji epicznej - Ramayany i Mahabharaty). Ściana od północno-zachodniego węgła (przeciwnie do ruchu wskazówek zegara) obrazuje bitwę o Lankę (fragment Ramayany w którym Rama pokonuje Ravanę) i bitwę o Kurukshetra (fragment Mahabharaty, opisujący wzajemne zniszczenie klanów Kaurava i Pandava). Na południowej galleri znajdują się sceny historyczne - orszak króla Suryavarmana II, następnie 32 piekła i 37 niebios indyjskiej mitologii.


Glaize opisuje je następująco:

"Te nieszczęsne dusze zostały ciśnięte do piekieł by cierpieć niewypowiedziane męki, za swe winy - czasami nieproporcjonalnie srogie. tak też ludzie, którzy zniszczyli czyjaś własność są karani łamaniem kości, nieumiarkowani w jedzeniu są ćwiartowani, złodzieje ryżu są przypiekani rozpalonym żelazem, tym, którzy zrywali kwiaty w ogrodzie poświęconym Sziwie, przybija się dłonie gwoździami, złodziej trawi przeraźliwy mróz." 
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wspaniała jest nasza intuicja

Na początku ewolucji człowiek był na podobnym stopniu rozwoju jak zwierzęta i kierował się tak jak one instynktem pozwalającym przeżyć. Stopniowo człowiek rozwijał sposoby porozumiewania się z innymi ludźmi po przez gesty i dźwięki. Tak powstały słowa i język jako środek komunikacji. Język migowy, rysunki i znaki pisane na skałach, stanowiły wiadomości przekazywane innym. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na wrzesień 2020

O drugiej fali epidemii covid-19, białoruskim przebudzeniu, układzie latawca na pełni Księżyca, horoskopie zaprzysiężenia prezydenta Dudy i innych ciekawych wydarzeniach w prognozie wideo na wrzesień 2020.
więcej »