Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Zarys radiestezji w Chinach

Autor Paweł Tomkowiak, 04.09.2010

Czy wiesz,że w Chińczycy do wyboru odpowiedniego miejsca pod budowę domu sugerowali się zahowaniem krów? Prezentujemy fragment z książki "W KRĘGU RADIESTEZJI" - podręcznik dla radiestetów Pana Henryka Ladorskiego. Wybrany fragment jest ściśle związany z feng shui i choć część informacji w nim zawartych nie jest zgodna z obecną wiedzą o feng shui, to mimo to artykuł powinien zaciekawić wszystkich pragnących poszerzyć swoją wiedzę w tym temacie.

Pamiętać należy, że autor poniższy materiał pisał na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku, gdy w Polsce praktycznie nic na temat feng shui nie wiedziano.

Zapraszamy do lektury

ZARYS HISTORII ROZWOJU RADIESTEZJI

A. Radiestezja w Chinach

Sztuka radiestezyjna w Chinach, znana od tysięcy lat, nosi nazwę ”feng-shui” (wiatr i woda). Wykorzystywana była głównie do lokalizacji budynków na terenach nie zagrożonych ”demonami głębin” i ”rozgniewanego ziemskiego smoka”, bowiem tak wówczas określano zjawiska radiestezyjne. Badania terenów przeznaczonych pod budownictwo wykonywane było powszechnie, a do zjawiska promieniowania przywiązywano dużą wagę. W ten sposób przejawiało się docenianie praw natury i dostosowanie się do nich.Wynikało to z powszechnego przekonania, ze prawom natury trzeba się podporządkować, a kto prawa natury łamie – nie będzie szczęśliwy. Znajduje się tez świadectwa stosowania przyrządów radiestezyjnych dla celów praktycznych.
 
Najbardziej znanym dowodem na istnienie na terenie Chin różdżkarstwa są ilustracje, przedstawiające cesarza chińskiego Kwang Su sprzed 4 tys. lat. Cesarz trzyma w ręku przyrząd przypominający różdżkę. Z innych źródeł wiadomo, iż w Chinach posługiwano się różdżką przy poszukiwaniu wody podziemnej, pokładów bogactw naturalnych i skarbów. Wiadomo też, że Chińczycy w przeszłości posiadali sztukę lokalizowania budynków mieszkalnych i inwentarskich na terenach wolnych od promieniowania geopatycznego, źle wpływającego zarówno na ludzi jak i na zwierzęta.

W celu wybrania miejsc zdrowych, niezapromieniowanych, posługiwali się również różnymi obserwacjami. Najczęstszym sposobem było obserwowanie zachowania się krów, przebywających na obszarze, przewidzianym pod zabudowę. Chińczycy z reguły budowali swoje domy tam, gdzie krowy chętnie i często kładły się dla wypoczynku. Wiadomo, że krowy nie znoszą promieniowania geopatycznego i dlatego wyszukują miejsca wolne od tych radiacji. Miejsca takie nazwano wolnymi od ”smoczych żył" czy też ”demonów głębin”, (takie kolorowe określenia są bardzo często spotykane w podręcznikach feng shui oraz w publikacjach. Mogą one często zniechęcić czytelników do tej sztuki, sprowadzając ją do poziomu przesądów. Pamiętajmy jednak, że określenia te powstały czasami parę tysięcy lat temu i odnoszą się do zjawisk, które dzisiaj możemy "naukowo" opisać jak choćby tlen, którego Chińczycy nie znali, ale znali efekty jego działania).

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Kompletny przewodnik runiczny

Książka ta pomoże Ci odkryć proroczą moc run i ujawni, jak je wykorzystywać jako magiczne narzędzia odkrywania przyszłości, zapewniania sobie ochrony i szczęścia. Od teraz każde Twoje działanie będzie przemyślane i po prostu skazane na sukces. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »