Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Astrologia

Gen samotności i jego astrogeneza

Autor Andrzej Cedzyński, 22.08.2010


To, co jest typowe dla znaków powietrznych i to, co najbardziej rzuca się w oczy – to brak serca, niedostatek emocji lub chłodne, posągowe wręcz emocje. Bardziej są to wizje emocji, takimi jakimi powinny być, niż same prawdziwe emocje. Miarą trwałości każdego związku są przede wszystkim emocje i działanie (woda i ogień). Śmiało mogę zaproponować definicję genu samotności:

„Im więcej powietrza w horoskopie, tym więcej samotności”

Zwłaszcza widać to na przykładzie Wodników. Mówi się, że Wodniki kochają wolność i niezależność. Piękne to słowa, ale uważam, że jest to tylko czcza propaganda i maska. Wodniki mają tendencję do izolacji, trudności z dostosowaniem się do reguł społecznych czy zasad, które rządzą życiem. A reguły są po to, aby wszystkim żyło się statystycznie dobrze. Stąd uśrednianie, tworzenie prawa, edukacja, normy moralne czy chociażby pojęcie kompromisu, którego Wodnik albo nie zna, albo nie rozumie.

Wodnik jest od dziecka raczej nieśmiały i ta nieśmiałość mu pozostaje na dalsze lata. Zwłaszcza wtedy, gdy trzy pozostałe żywioły są słabo reprezentowane w horoskopie. Nadmiar powietrza nie daje zbytnich szans na poznanie delikatnej tkanki życia. A uśmiercanie go tylko po to, aby wsadzić je na szkiełko mikroskopu – to jeszcze nie życie. Mówić o życiu to jedno, a żyć pełnią życia to drugie.

Ludzie instynktownie unikają niebezpieczeństw czy wieloznacznych i niepewnych sytuacji. Brak uczuć i emocji (oziębłość emocjonalna) albo emocje w ujęciu czysto analitycznym – to czynniki, które sprawiają, że ludzie odwracają się od osób z silnym żywiołem powietrza.

Z wolnością i niezależnością Wodników jest dokładnie tak samo jak z umiejętnością nawiązywania trwałych relacji damsko-męskich u feministek. Tym kobietom, którym nie wychodzą związki (choć nie tylko), potrzebne jest samousprawiedliwienie własnych niepowodzeń. Sięgają więc po górnolotne idee, maskują swoje niepowodzenia w nawiązywaniu satysfakcjonujących relacji międzyludzkich. To jednak temat na inny artykuł, który roboczo nazwałem „Trzecia płeć”, w którym poruszam problem zaniku archetypowego mężczyzny i pojawienie się nowego archetypu kobiety, bardzo odmiennego od tego, co zwykle nam się kojarzy z kobiecością.

Reasumując: im bardziej wyraźny jest żywioł powietrza w horoskopie, tym większe jest prawdopodobieństwo rozwoju genu samotności. Dotyczy to zwłaszcza znaków stałych, przede wszystkim wodnika oraz obecności w tym znaku planet osobistych: Księżyca, Merkurego, Wenus i Marsa. Celowo pomijam tu Słońce, które w Wodniku jest na wygnaniu. Specyfika ewolucji i rozwoju zakodowana w Zodiaku sprawia, że Wodnik (a dokładnie Słońce w znaku Wodnika) jest niezbędnym elementem większej całości.

[1] Analogie do znanego zespołu muzycznego SBB, są jak najbardziej uzasadnione.

astrogeneza.wordpress.com
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Flow Joga ? Wiosenna Praktyka Jogi

Esencją Flow Jogi jest nauka płynięcia z nurtem życia i ewolucyjny rozwój. Płynięcie z nurtem życia, to umiejętność stawiania czoła wyzwaniom oraz zachowanie wewnętrznego spokoju w kontakcie z ciągłymi zmianami, jakie przynosi życie. Flow, czyli stan przepływu, jest stanem ucieleśnionej świadomości. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na lipiec 2020

Jaki będzie wynik wyborów prezydenckich? W jakim kierunku podąża sytuacja w Polsce? Czy nadciąga druga fala epidemii covid-19? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na lipiec 2020.
więcej »