Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Najpopularniejsze Duchowy Rozwój

Praca z własnym Mitem

Autor Robert Palusiński, 01.08.2010

Niezwykle transformujące i zmieniające życie warsztaty dwóch doktorów psychologii z USA - Davida Feinsteina i Stanleya Krippnera opierające się na pracy nad własnym mitem stają się coraz bardziej popularne w Polsce. Więcej o metodzie...

Droga Mitu Feinsteina i Krippnera

O psychologiczno-szamańskiej koncepcji warsztatów "The Mythic Path" rozpoczętej ponad 20 lat temu i z powodzeniem kontynuowanej do dziś przez Davida Feinsteina i Stanleya Krippnera dowiedziałem się po raz pierwszy z wydanej w 1987 r książki "Shamanism" autorstwa Shirley Nicholson. Po jakimś czasie nabyłem ich pozycję "The Mythic Path" i szereg z proponowanych ćwiczeń z wielkim powodzeniem sprawdziłem najpierw na sobie, a później w pracy z grupami.

Autorzy szamańskiej koncepcji pracy z mitami David Feinstein i Stanley Krippner to dwójka niezwykle prominentnych psychologów o wielkim dorobku zarówno naukowym jak i klinicznym. Feinstein jest młodszy choć już ze sporym dorobkiem. Jego prace naukowe dotyczące osobistej mitologii i jej wpływu na los życie i samopoczucie człowieka były impulsem do współpracy nad pierwszą wspólną książką dwóch autorów - podręcznikiem pracy nad sobą pt.: "Personal Mythology: Psychology of Your Evolving Self Using Ritual, Dreams and Imagination to Discover Your Inner Story".

 Z kolei Krippner to starszy już pan (rocznik 1932) ale wciąż bardzo aktywny i prowadzący co jakiś czas dwudniowe seminaria. Imponującą (choć niepełną, bo cyfra wraz z artykułami dobija do 1000) listę jego publikacji można podglądnąć na Wikipedii, ale dla nas najważniejsze będzie to, że jako jeden z niewielkiej liczby psychologów w praktyce zgłębiał zagadnienie pracy szamanów odwiedzając ich siedziby na wszystkich kontynentach i spożywając wraz z nimi święte substancje i lekarstwa. To on robił słynne wywiady z szamanką Marią Sabiną, która leczyła z pomocą świętych grzybów oraz Dzieciątka Jezus i to on jako jeden z pierwszych (nie zapominając oczywiście o niezwykle ważnych na tym polu dokonaniach terapeuty i psychiatry z Chile Claudio Naranjo) zachodnich psychologów eksplorował leczniczy potencjał ayahuaski. Żywy obraz jego postaci oraz wypowiedzi o szamanizmie i uzdrawianiu możecie zobaczyć tutaj:
 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Quinoa - komosa ryżowa

Egzotyczna quinoa (komosa ryżowa) uprawiana jest w górskich rejonach Ameryki Południowej od 5 000 lat. Popularność zdobyła jednak dopiero w latach 80-tych XX wieku, kiedy to odkryto jej niezwykłe właściwości zdrowotne. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »