- Ruediger Schache
Zapisz się do newslettera
Autor Jan Nawrat, 24.07.2010
Istotą żywą człowiek staje się w momencie ukształtowania z prochu Ziemi, "Ukształtował Pan Bóg człowieka z prochu ziemi i tchnął w niego dech życia. wtedy stał się człowiek istotą żywą" Rodz.2,7.
Rozdzielenie na obrazy kobiety i mężczyzny następuje dopiero w momencie, gdy usypia człowieka (obraz mężczyzny) i z jego żebra tworzy kobietę, teraz oboje są już zbudowani z prochu Ziemi.
Również z prochu Ziemi tworzy wszystkie stworzenia "Utworzył Pan Bóg z ziemi wszelkie dzikie zwierzęta i wszelkie ptactwo niebios i przyprowadził do człowieka..." 2,19.
Występują dwa opisy stworzenia człowieka, najpierw z czynnika informacyjnego (duchowego), a następnie z prochu Ziemi, czynnika materii (korpuskularnego). Z kolejności opisów wynika niezbicie, że z informacji tworzy najpierw środowisko - rośliny, zwierzęta, a z prochu buduje najpierw człowieka - mężczyznę, potem zwierzęta (które do niego przyprowadza ), a na końcu z żebra tworzy kobietę.
Świadomość jako czynnik informacyjny jest zbudowana z przeciwnych energii, jednak co wykorzystamy do działania zależy od naszych czynów, czyli działań ciała z materii.
Nie należy utożsamiać Boga Stwórcę z Bogiem Zastępów (opis Ks. Ezechiela), a nazywanym przez Jezusa - Ojcem Niebieskim, gdyż jest On już rezultatem rozwoju człowieka i działania wyłącznie w jednej Energii Miłości, jako Świadomość oczywiście.
Użyte słowa "na obraz i podobieństwo " nie są synonimami, gdyż jak się przekonamy informacja poprzez odpowiednią energię tworzy obrazy na ekranie, które są elementem jego budowy. "Podobieństwo" dotyczy jedynie budowy informacyjnej (duchowej), a "obraz" dotyczy budowy materialnej człowieka.
Jeśli wiemy już, że takie symbole jak Złoto, Kadzidło i Mirra są symbolami Świadomości i zostały złożone w hołdzie Jezusowi, to On i Jego działalność jest poświęcona kształtowaniu Świadomości z istniejących przeciwstawnych czynników informacyjnych, gdyż mówi "jeśli się kto nie narodzi z Wody i Ducha, nie może wejść do Królestwa Niebieskiego" Jan 3,5.
Woda w tłumaczeniu na język naszej cywilizacji oznacza Pole Energetyczne. Czyli należy tłumaczyć te słowa jako "narodzenie się z Informacji i Pola, co nie ma nic wspólnego z ciałem materialnym, gdyż ciało Świadomości to nie mózg. Śmierć ciała to nie śmierć Świadomości, a narodzenie Świadomości to nie narodzenie ciała materialnego. Natomiast ciało materialne jest potrzebne i stanowi ono pewnego rodzaju wzorzec do budowy ciała Świadomości."
* Stwórca- Procesor - autor pod tym określeniem rozumie pojęcie Kosmosu
www.kosmos.pl
|
Baran 20.03-19.04 |
Byk 19.04-20.05 |
Bliźnięta 20.05-21.06 |
|
Rak 21.06-22.07 |
Lew 22.07-23.08 |
Panna 23.08-22.09 |
|
Waga 22.09-23.10 |
Skorpion 23.10-22.11 |
Strzelec 22.11-21.12 |
|
Koziorożec 21.12-20.01 |
Wodnik 20.01-18.02 |
Ryby 18.02-20.03 |
Najczęściej czytane |
Najnowsze komentarze |
Nasz ekspertPrognoza na maj 2012Maj wita nas piękną, letnią pogodą. Co nas zatem czeka w tym bardzo ważnym dla Polski i świata miesiacu? O tym pisze nasz astrolog Piotr Gibaszewski w swojej kolejnej miesięcznej prognozie. więcej » |