Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Astrologiczna prognoza na lipiec

Autor Piotr Gibaszewski, 05.07.2010

 

 

 


Świat w lipcu
Tegoroczne wakacje do spokojnych należeć nie będą. Przed nami bowiem kolejne dwa miesiące dramatu pod nazwą Wielki Półkrzyż. Lipiec zaś to miesiąc pełen niezwykle mocnych i ważnych wydarzeń astrologicznych i przynosi kontynuację równie istotnych konfiguracji z czerwca. Zaćmienie Słońca na nowiu Księżyca przyniesie – mimo wakacji – kolejną falę populizmu, masowych protestów i wieców – w Grecji, Francji, Hiszpanii i Włoszech, czyli tych krajach, które są zmuszone do przeprowadzenia koniecznych i niezbędnych reform budżetowych. Zaćmienia lubią wywoływać silne lęki, fobie, obsesje, co wzmacnia szaleństwo, masowe psychozy, zamieszki i konflikty. Możliwe zatem, że w lipcu czeka nas wybuch jakiegoś gwałtownego buntu, rewolty, konfliktu narodowościowego podsycanego rasizmem lub nacjonalizmem. Odnowić się mogą także stare spory – zwłaszcza w konflikcie izraelsko-palestyńskim, oraz nasilą się poważnie zamachy terrorystyczne – w Iraku i w Afganistanie, gdzie wojna wybuchnie z nową siłą. Mylą się również ci analitycy, którzy przewidują w wakacje poprawę koniunktury na rynkach finansowych i giełdach. Przeciwnie. W lipcu czekają nas nowe problemy, zawirowania i złe informacje, które znów zatrzęsą wskaźnikami. Najgorsza będzie pod tym względem III dekada miesiąca, gdzie dojdzie do gwałtownych spadków głównych indeksów, osłabienia Euro, obniżenia raitingów kredytowych krajów strefy euro. W horoskopie Dow Jonesa w lipcu będzie mieć miejsce druga, z reguły najbardziej bolesna, kwadratura Plutona do Marsa, co musi pociągnąć za sobą spore spadki. Wygląda więc na to, że przed nami zaostrzenie i pogłębienie globalnych zawirowań ekonomicznych. Coraz więcej niepokojących informacji nadchodzić będzie także z Chin, gdzie powoli nadciąga kryzys, na razie słabo zauważalny, ale nieuchronny. Lipiec w wielu rejonach świata przyniesie katastrofy przyrodnicze. Najbardziej niespokojnie będzie w okolicach 10, oraz w III dekadzie lipca, zwłaszcza na pełni 26.07 i pod koniec miesiąca. W lipcu może dojść do poważnego trzęsienia ziemi lub innego podobnego kataklizmu, który przyniesie dużą ilość ofiar. Zagrożone rejony to Północna Ameryka i Wschodnia Azja.

Kraj
O spokoju i stabilizacji w lipcu w kraju nie ma mowy. To nie tylko konsekwencja wyborów, ale też jeszcze kilku co najmniej czynników. W horoskopie rządu Tuska, trzecią i ostatnią kwadraturę zrobi Saturn (przeciwności, zmagania, kryzysy) do ascendentu (wizerunek, image). Kończy się więc mocno kryzysowy czas, rozpoczęty jeszcze w zeszłym roku wybuchem afery hazardowej. Sam Tusk od marca aż do listopad jest pod wyjątkowo trudną i wyczerpującą kwadraturą Urana do ascendentu. Lipiec więc będzie dla rządu PO-PSL stać pod znakiem ciężkiej i wyczerpującej pracy. Tusk prawdopodobnie zdaje sobie sprawę, że nie może sobie pozwolić teraz na wakacje. Musi bowiem wraz z ministrem finansów przygotować zręby reformy budżetowej i inne pilne nowelizacje. Tusk dobrze wie, że czas nie działa na jego korzyść i musi dokonać pilnych zmian w mediach publicznych, które stały się tuba propagandową opozycji. Jeśli tego nie uczyni, przegra wybory parlamentarne w 2011 roku. Jarosław Kaczyński może być spokojny o swoją pozycję w partii i niewątpliwie zacznie przygotowania do kampanii samorządowej. Większych zmian jednak w PiSie nie będzie, więc prezes nadal grać będzie rolę odmienionego, ale nie na długo. Już jesienią Kaczyński wróci do swojej starej retoryki. To nadal bardzo trudny czas dla Lecha Wałęsy, który musi się liczyć ze sporymi problemami kondycyjnymi i zdrowotnymi. Lipiec będzie dla niego ciężki. Koniunkcja Saturna, oraz opozycja Urana, przez Księżyc, to znak, że musi na siebie uważać i zafundować sobie solidny odpoczynek.

Gospodarka
Wbrew pozorom tematy wyborcze dość szybko się uspokoją. Na tapetę wróci gospodarka i problemy z nią związane. Progresja Księżyca przez Słońce i MC horoskopu Polski to doskonała szansa na wielkie, ale mądrze przeprowadzone reformy. Bardziej chodzi i nakreślenie planu, niż rzucanie się z motyką na słońce, na czym pośliznął się rząd Buzka. Przed nami miesiąc kolejnych bardzo dobrych informacji statystycznych: duży wzrost PKB, spadek bezrobocia, lepsze wykorzystanie funduszy unijnych, wzrost produkcji. Początkowo lipiec będzie stosunkowo spokojny na rynkach. Niestety, to nie koniec zawirowań. Być może najgorsze dopiero przed nami, choć zarazem nieuchronnie zbliża się koniec najbardziej ostrej i dramatycznej fazy kryzysu finansowego w Polsce. Złotego czekają jeszcze zawirowania i wstrząsy, najmocniejsze w sierpniu i w październiku. Mimo to już od września złoty rozpocznie odwrót od spadków, a proces ten umocni się od listopada. Lipiec na giełdzie będzie mieć dwa odmienne oblicza. I dekada przyniesie niemrawe wzrosty. Do około połowy miesiąca polska GPW może nawet mocniej skoczyć do góry. Jednak III dekada zapowiada się kiepsko. W horoskopie GPW Pluton po raz drugi przechodzący przez descendent horoskopu giełdy, a także Saturn na dole, oraz Uran na górze horoskopu wskaźnika WIG20 to zła wróżba dla rynków, także i na sierpień. Najprawdopodobniej zatem między połową lipca i połową sierpnia czekają nas spore spadki. Być może jednak są to już ostatnie akordy mijającego powoli w naszej części świata kryzysu. Wrzesień zapowiada się dla rynków znakomicie.

www.solarius.pl 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                           


  


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeniLiczniki

Ezoter poleca artykuł

Nowy numer Adremidy - październik 2012

Nowy numer Adremidy! Zobacz, co ciekawego kryje się na jej stronach! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2019

O niezwykłej sile populistycznego uwodzenia, czyli dlaczego PiSowi, nie spada, a także o nadchodzącym kryzysie ekonomicznym - zapraszam do lektury prognozy na sierpień 2019
więcej »