Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert

Astrologiczny raport - wybory prezydenckie 2010

Autor Piotr Gibaszewski, 14.06.2010

Notowania poparcia politycznego kandydatów do urzędu prezydenckiego nie pozostawiają złudzeń. Liczą się tylko dwaj zawodnicy – Jarosław Kaczyński, oraz Bronisław Komorowski. I choć nie można skreślać kandydata lewicy – Grzegorza Napieralskiego, to jednak w tych wyborach ma raczej inne zadanie, z czego zapewne w pełni zdaje sobie. Grzegorz Napieralski walczy o utrzymanie przywództwa na lewicy, więc dla niego te wybory nie są bez znaczenia, a dobry wynik pomoże mu zachować stanowisko przewodniczącego SLD. Kiepski zaś – to ryzyko straty przywództwa polskiej lewicy. Horoskop I tury wyborów z 20 czerwca jest wprost najeżony ciężkimi konfiguracjami, co sygnalizuje, że atmosfera przedwyborcza i zaraz po wyborach będzie fatalna. I tura wyborów nie przyniesie właściwie żadnego rozstrzygnięcia. Bronisław Komorowski osiągnie kiepski wynik, choć wygra I turę. Jarosław Kaczyński osiągnie wysokie notowania, ale zmagać się będzie ze swoją traumą po śmierci brata Lecha Kaczyńskiego. Horoskop II tury jest zdecydowanie bardziej jednoznaczny. Z niezłym wynikiem zwycięży Bronisław Komorowski.

Jarosław Kaczyński to zawodnik wagi superciężkiej. Po porażce w wyborach parlamentarnych w 2007 roku i smoleńskiej katastrofie wydawało się, że Kaczyński się nie podniesie z tak ogromnego ciosu. Jednak polityczni przeciwnicy prezesa PiS zbyt szybko skazali go na emeryturę i Sulejówek. Kaczyński ma podobnie jak Komorowski Słońce w Bliźniętach, ale ascendent (wizerunek, image) w upartym i konsekwentnym Byku, co sprawia, że Kaczyński łatwo się nie poddaje i nie rezygnuje. Najważniejszym jednak układem w jego horoskopie jest koniunkcja Słońca z rewolucyjnym i ekscentrycznym w działaniu Uranem. To co zatem dla innych wydaje się być anachronizmem i dziwactwem, w jego przypadku może być prawdziwym atutem. Kaczyński nie ma ochoty się zmieniać, idzie swoimi ścieżkami, ma swoje – bardzo oryginalne – pomysły i wizje polityczne. Kaczyński nie
jest wbrew pozorom konserwatystą, w rozumieniu tradycjonalizmu i zachowawczej mentalności. To raczej polityk jakby nie z tego świata, odmieniec, indywidualista, samotny szeryf, jak często (i trafnie) próbowali go kreować PRowcy Prawa i Sprawiedliwości. Kaczyński jest bardzo inteligentnym analitykiem, z ogromna intuicją i wyczuciem, co często pozwalało mu podejmować błyskotliwe i zwycięskie decyzje. Wielokrotnie wychodził z politycznego niebytu, odradzał się i wychodził z cienia. Czy jest agresywny i wojowniczy? Na poziomie retoryki i słów – zdecydowanie tak! Koniunkcja Merkurego odpowiedzialnego za komunikację i intelekt, z walecznym Marsem czyni z niego wiecowego trybuna i charyzmatycznego mówcę, który potrafi zagrzewać do boju i wywoływać silne emocje. Ale tak naprawdę nie jest twardzielem i nie jest bezwzględnym fighterem, jak chcą go opisywać zarówno zwolennicy, jak i przeciwnicy. Księżyc w łagodnych Rybach i Wenus w Raku sprawiają, że niektórzy – zwłaszcza kobiety – mają dostęp do łagodniejszej strony prezesa, który potrafi być czarujący, sentymentalny, uczuciowy i wrażliwy, ale nigdy tego nie pokaże na zewnątrz. Jednak polityczna koniunktura Jarosława Kaczyńskiego mocno się zachwiała po niezwykle trudnym tranzycie niszczącego Plutona w opozycji do jego Słońca w latach 2006-2007. Nie miał więc szans na sukces w wyborach parlamentarnych w 2007 roku. Ostatnio wydawało się, że prezes PiS zdecydowanie wraca do gry, gdyż jego notowania mocno idą w górę. Czy uda mu się utrzymać je w wyborach? Nie jest to takie pewne, ale niemal na pewno przejdzie do II tury i osiągnie wysokie notowania. Kaczyński jest jednak w bardzo trudnym dla siebie momencie. Ciężkie kwadratury Saturna i Urana do Słońca nie pozostawiają złudzeń. Śmierć brata, ciężka choroba matki to ogromne obciążenie nawet dla tak walecznego i silnego zawodnika. Kaczyński bardzo mocno przeżywa rodzinną tragedię, więc zmiana jego wizerunku może być nie tylko PRowską zagrywką. Tak trudne konfiguracje wyzwalają olbrzymie przeciążenia, stres, zmęczenie, wyczerpanie i utratę energii. Może się więc okazać, że przed samymi wyborami, a zwłaszcza w II turze, odczuje duży spadek mocy, co przełoży się na gorszą kondycję, wybuchy negatywnych emocji, irytację i złość. I podobnie jak przed wyborami parlamentarnymi w 2007 roku, powrót do starej retoryki pogrąży jego szanse wyborcze. Trzeba jednak pamiętać, że prawdziwym celem prezesa PiS jest integracja partii przed wyborami parlamentarnymi w 2011 roku. Czy mu się to uda? Przyszły rok jest dla Kaczyńskiego zdecydowanie lepszy, niż obecny. Wygląda wiec na to, że prezes PiS Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru udawać się na polityczną emeryturę. Rada dla sztabu wyborczego: utrzymać postawę ocieplenia wizerunku szefa. Powstrzymywać go przed ostrymi, napastliwymi oskarżeniami, pokazać jego ludzkie oblicze, serdeczność, łagodność i wyeksponować uśmiech.

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Ezoter zacytowany przez Politykę

Tygodnik Polityka w artykule pt. Obsesja coachingu Polokołczing Joanny Drosio-Czaplińska cytuje tekst opublikowany na łamach portalu Ezoter pt. Wróżka czy coach? Pauliny Napory. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »