Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Sztuka

Ukryta komnata w grobowcu pierwszego cesarza Chin

Autor Paweł Tomkowiak, 11.06.2010

Co kryją w sobie Chiny, czyli podwójny artykuł: o znalezisko i zjawisku zapierającymi dech w piersiach - chińska komnata z okresu 200 r.p.n.e, oraz zjawisko migracji żab, które odczytane zostało jako zwiastun katastrofy trzęsienia ziemi.

Chińscy archeolodzy ogłosili, że wewnątrz kopca przykrywającego komorę grobową pierwszego cesarza Chin, strzeżonego przez słynne posągi Armii z Terakoty, znajduje się nieznana wcześniej podziemna komnata - donosi serwis internetowy BBC News. Źródła historyczne, opisujące grobowiec Cin Szy Huang-ti, pierwszego cesarza Chin z Dynastii Cin (221-207 r. p.n.e.), nie wspominają o komnacie, położonej wewnątrz piramidalnego kopca o wysokości 51 metrów, usypanego nad grobowcem cesarza, który znajduje się w pobliżu Xian, starożytnej stolicy imperium.

Tajemnicza komnata została odkryta dzięki zastosowaniu przez naukowców technologii służącej badaniom geofizycznym. Zdaniem ekspertów komnata została wybudowana jako miejsce spoczynku dla duszy pochowanego w grobowcu cesarza.

Jak wyjaśnił Duan Qingbo, naukowiec z Instytutu Archeologii Shaanxi, piramidalny kopiec z ukrytą komnatą, mający cztery boki uformowane schodkowo, znajduje się w odległości około 1,5 kilometra od posągów z terakoty, przedstawiających żołnierzy naturalnej wielkości.

Chińskie władze nie wydały jeszcze - prawdopodobnie w oczekiwaniu na udoskonalenie technik archeologicznych - zezwolenia na prowadzenie prac wykopaliskowych w kopcu, który nie został nigdy przekopany. 

W hołdzie za utworzenie zjednoczonego państwa chińskiego postać cesarza Cin Szy Huang-ti jest w Chinach wspominana z szacunkiem, mimo brutalnych metod, jakie stosował dochodząc do władzy i ją utrzymując.

P.S. Na następnej stronie znajduje się inny artykuł o Żółtym Cesarzu. Uzupełniając powyższą informację dodam, że chińskie źródła wspominają o znajdującym się wewnątrz grobowcu, jednak podobnie jak było w przypadku terakotowej armii uważano, że jest to jedynie legenda.
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Gra Palenie Czarownic

Skoro jesteśmy przy czarownicach,przedstawię Wam historię i zasadę Gry "Palenie Czarownic" »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »