Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Moc Amazonii

Autor Katarzyna Szymańska, 10.06.2010
Graviola
Graviola jest małym, prostym, wiecznie zielonym drzewem dorastającym do 5-6 metrów wysokości z dużymi, ciemno-zielonymi, błyszczącymi liśćmi. Substancje lecznicze zawarte są w korze, liściach, korzeniach, owocach i nasionach. Świeże i przetworzone owoce skutecznie zwalczają pasożyty, mają właściwości pobudzające laktację oraz działają ściągająco w biegunce i czerwonce. Mielone nasiona zapobiegają i leczą zakażenia pasożytnicze. W zależności od potrzeb stosuje się je wewnętrznie, bądź zewnętrznie. Kora, liście i korzenie działają uspokajająco i nasennie, przeciwbólowo, rozkurczowo, żółciopędnie, obniżają też ciśnienie. Świeże liście wykorzystuje się w leczeniu egzem i innych chorób skóry, a także w reumatyzmie.
 
Graviola ma długą historię i w medycynie naturalnej stosowana jest od dawna. Pierwsze badania, zawartych w niej substancji czynnych przeprowadzono w 1940 roku. Badania laboratoryjny na zwierzętach potwierdziły tradycyjne zastosowania. Trzy niezależne grupy badaczy wyodrębniły z nasion i liści gravioli nowe substancje, które wykazują znaczące działanie cytotoksyczne w stosunku do niektórych typów komórek nowotworowych. Aktualnie prowadzi się badania nad uzyskaniem tych substancji w sposób syntetyczny i wykorzystaniem ich w chemioterapii.

Muira puama

Muira puama, nazywana także "drzewem potencji," jest krzewem lub niewielkim drzewkiem dorastającym do 5 metrów, typowym dla Amazonii. Małe, białe kwiaty mają zapach podobny do jaśminu. W medycynie naturalnej wykorzystywane są wszystkie części rośliny, jednak kora i korzenie mają największe znaczenie. Muira puama, od lat stosowana przez miejscowych Indian, w latach 20-tych trafiła także do Europy (jest wymieniana w British Herbal Pharmacopoeia). Indianie używają odwarów z korzeni i kory w leczeniu impotencji, nerwobóli, reumatyzmu, przeziębień, osłabienia serca, bólów brzucha i łysienia oraz jako tonik wzmacniający system nerwowy.

Medycyna naturalna każdego kraju opiera się głównie na sprawdzonych od lat substancjach pochodzących z najbliższego otoczenia. Mieszkańcy Amazonii leczą się Graviolą, Pau D'Arco, Carapanaubą, Chińczycy mają korzeń żeń-szenia, a my w Europie - dziurawiec, tymianek i miętę. Warto skorzystać z tych ogromnych zasobów i zbliżyć się do natury.

Może, na wzór Caboclos, powinniśmy założyć w ogródkach lub na parapetach małe domowe apteki. Niektóre zioła doniczkowe są dostępne w sklepach, inne można wyhodować z nasion. Na pewno przydadzą się przy przeziębieniu, dolegliwościach żołądkowych, a codzienny kontakt z nimi złagodzi skołatane nerwy.

www.naturalnamedycyna.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Buddyjska recepta na miłość: wolni w związku

Każdy związek jest mieszanką wielu różnych uczuć zarówno pięknych jak i trudnych. W buddyzmie to negatywne emocje są podstawą rozwoju związku. To je w końcu przekształcamy w mądrość i prawdziwą miłość. Autor ? Matthias Ennenbach - od 20 lat pomaga uzdrawiać relacje w związkach łącząc buddyjskie mądrości z naukami świata Zachodu. Dzięki jego radom zdołasz rozpoznawać swoje uczucia i będziesz mógł określić te, które stanowią najczęstszą przyczynę konfliktów w związku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »