Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Terapie Naturalne i Zdrowie

Moc Amazonii

Autor Katarzyna Szymańska, 10.06.2010
Graviola
Graviola jest małym, prostym, wiecznie zielonym drzewem dorastającym do 5-6 metrów wysokości z dużymi, ciemno-zielonymi, błyszczącymi liśćmi. Substancje lecznicze zawarte są w korze, liściach, korzeniach, owocach i nasionach. Świeże i przetworzone owoce skutecznie zwalczają pasożyty, mają właściwości pobudzające laktację oraz działają ściągająco w biegunce i czerwonce. Mielone nasiona zapobiegają i leczą zakażenia pasożytnicze. W zależności od potrzeb stosuje się je wewnętrznie, bądź zewnętrznie. Kora, liście i korzenie działają uspokajająco i nasennie, przeciwbólowo, rozkurczowo, żółciopędnie, obniżają też ciśnienie. Świeże liście wykorzystuje się w leczeniu egzem i innych chorób skóry, a także w reumatyzmie.
 
Graviola ma długą historię i w medycynie naturalnej stosowana jest od dawna. Pierwsze badania, zawartych w niej substancji czynnych przeprowadzono w 1940 roku. Badania laboratoryjny na zwierzętach potwierdziły tradycyjne zastosowania. Trzy niezależne grupy badaczy wyodrębniły z nasion i liści gravioli nowe substancje, które wykazują znaczące działanie cytotoksyczne w stosunku do niektórych typów komórek nowotworowych. Aktualnie prowadzi się badania nad uzyskaniem tych substancji w sposób syntetyczny i wykorzystaniem ich w chemioterapii.

Muira puama

Muira puama, nazywana także "drzewem potencji," jest krzewem lub niewielkim drzewkiem dorastającym do 5 metrów, typowym dla Amazonii. Małe, białe kwiaty mają zapach podobny do jaśminu. W medycynie naturalnej wykorzystywane są wszystkie części rośliny, jednak kora i korzenie mają największe znaczenie. Muira puama, od lat stosowana przez miejscowych Indian, w latach 20-tych trafiła także do Europy (jest wymieniana w British Herbal Pharmacopoeia). Indianie używają odwarów z korzeni i kory w leczeniu impotencji, nerwobóli, reumatyzmu, przeziębień, osłabienia serca, bólów brzucha i łysienia oraz jako tonik wzmacniający system nerwowy.

Medycyna naturalna każdego kraju opiera się głównie na sprawdzonych od lat substancjach pochodzących z najbliższego otoczenia. Mieszkańcy Amazonii leczą się Graviolą, Pau D'Arco, Carapanaubą, Chińczycy mają korzeń żeń-szenia, a my w Europie - dziurawiec, tymianek i miętę. Warto skorzystać z tych ogromnych zasobów i zbliżyć się do natury.

Może, na wzór Caboclos, powinniśmy założyć w ogródkach lub na parapetach małe domowe apteki. Niektóre zioła doniczkowe są dostępne w sklepach, inne można wyhodować z nasion. Na pewno przydadzą się przy przeziębieniu, dolegliwościach żołądkowych, a codzienny kontakt z nimi złagodzi skołatane nerwy.

www.naturalnamedycyna.pl

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wprowadzamy sukces w życie

Wprowadzamy sukces w życie - nowości Studia Astropsychologii! »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na październik 2019

Półkrzyż na pełni Księżyca, widowiskowa opozycja na nowiu, nadciągający kryzys ekonomiczny oraz polskie wybory do parlamentu. Zapraszam do lektury prognozy na październik 2019.
więcej »