Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Psychotronika

Symbole Reiki

Autor Bartłomiej Jankiewicz, 06.06.2010

Jedną z najbardziej elektryzujących kwestii w środowisku reikowców jest kwestia symboli, ich stosowania, tajności i pochodzenia. Różne linie Reiki i pseudo-Reiki balansują pomiędzy dwoma skrajnymi poglądami na ich temat. Jedni są fascynatami symboli, drudzy zaś traktują je tylko jako ciekawostkę historyczną.

Historia zastosowania symboli w systemie reiki sięga samych jego początków. Zostały one wprowadzone przez dr Mikao Usui, twórcę tegoż systemu. Ich celem była pomoc uczniom w początkowym okresie pracy z energią reiki.

Pierwotny zestaw symboli obejmował cztery symbole, z których trzy były przekazywane uczniom IIo Reiki, a czwarty symbol, był symbolem mistrzowskim, przekazywanym na kursie IIIo. Często w opisach historii tych symboli podaje się błędnie, iż były to te same symbole, które przekazał swym uczniom Jezus. Jest to oczywista nie prawda gdyż już na pierwszy rzut oka widać, że symbole te oparte są o tradycje japońską, ich mantry są japońsko-chińskie. A skąd Jezus mógł znać kulturę i język jaki będzie panować w Japonii prawie 1900 lat po Jego śmierci?

W tradycyjnej szkole reiki Usui Reiki Ryoho, symbole te naucza się tylko ze względów historycznych. W tradycji od Chujiro Hayashi (Hayashi ReiKi Kenkyukai), do tych symboli przykłada się dużo większą wagę. Podobnie jest w linii Usui Shiki Ryoho, od pani Hawayo Takata. Jednak we wszystkich wyżej wymienionych tradycjach stosuje się tylko cztery symbole, tak jak wyżej zostało to opisane.

Z kolei w tradycji pochodzącej od pani Barbary Weber-Rey do pracy z symbolami przykłada się jeszcze większą wagę. Poszerzyła Ona zresztą katalog używanych symboli o osiem, które przekazywane są podczas kursów IIo specjalistycznego, i dwa, które są nauczane na seminariach IIIo.

Od tego momentu na świecie pojawiło się wiele szkół, które oferuje kursy, na których można poznać różne nowe symbole, niektóre linie jak Shamballa Reiki, nauczają ponad setki symboli (system Shambala Reiki zawiera dokładnie 352 symbole).
 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wszystko ma swoje miejsce

W życiu często czujemy się jak zbłąkane owieczki. Mamy wrażenie, że świat jest chaosem. Odczuwamy pozorną przypadkowość siebie i wszystkiego innego. Rozglądamy się na lewo i prawo, biegniemy gdzieś przed siebie, upadamy potem potknąwszy się o coś na łeb na szyję. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »