Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert

Prognoza astrologiczna na maj 2010

Autor Piotr Gibaszewski, 03.05.2010

Niemal wszyscy Polacy od co najmniej kilkunastu dni zadają sobie pytanie: co się tak naprawdę zdarzyło 10.04, z jakiego powodu, dlaczego? Nie będę się zajmować kwestiami, czy lot rządowego samolotu do Smoleńska 10 kwietnia miał sens, kto popełnił błąd, gdzie jest wina, jakie powinny być procedury, jak należy obchodzić żałobę, co czynić, z czym się wstrzymać. Ten temat będzie jeszcze analizowany przez długie miesiące, a nawet i lata. Astrologa – jak każdego człowieka, który interesuje się głębszymi procesami, w tym symboliką i mitem, interesować będzie szersze, głębsze, pozbawione histerii, narodowej tromtadracji, bogoojczyźnianej retoryki w stylu Polska, która jest Chrystusem Narodów. Prof. Maria Janion wiele czasu poświęciła badaniu paradygmatu romantycznego obecnego w polskiej tradycji narodowej i kulturowej, który przy okazji katastrofy samolotu prezydenckiego wyziera z niemal każdego kąta. Nas (astrologów, ezoteryków) interesuje coś innego. Co się tak naprawdę wydarzyło 10 kwietnia 2010 roku?

Astrologia to naprawdę nauka wielka. Pozwala patrzeć na procesy i zjawiska w szerokim kontekście, łącząc różne fakty i informacje w większą całość. Tak właśnie od tysiącleci czynili magowie, wróże, astrolodzy i alchemicy. Teraz zaś wyposażeni w jungowską ideę synchroniczności, heglowską fenomenologię ducha, teorię pola morfogenetycznego Sheldrake’a i ideę pola rodziny Berta Hellingera możemy sobie zadać pytanie. Co się wydarzyło? Co się stało 10 kwietnia w Smoleńsku, oraz tydzień później (dym z islandzkiego wulkanu)? Ludzki błąd, ślepy los, pech, przypadek, zbieg okoliczności, ludzka głupota? Nie, nic z tych rzeczy. Astrologia, jak każda nauka duchowa, odrzuca istnienie czegoś takiego jak przypadek i zbieg okoliczności. Wszystko, co się dzieje w naturze i przydarza ma swoje precyzyjne, głębokie sensy opisywane przez różne prawa i zasady, ale na pewno nie przez ślepy los. Hinduiści, buddyści i generalnie Wschód wierzą w samsarę (koło narodzin i śmierci) i prawo karmy. Zachodnia ezoteryka, magia i alchemia od dwóch tysięcy lat inspirowane starożytną gnozą i egipsko-greckim hermetyzmem, przyjmuje hermetyczne prawa opisywane w Szmaragdowej Tablicy Hermesa Trismegistosa. Jedno z tych praw zakłada istnienie związków przyczynowo-skutkowych między różnymi, pozornie nielogicznymi zjawiskami i procesami w myśl zasady: „to co się dzieje na górze, jest analogiczne do tego co się dzieje na dole” (Tabula Smaragdina Hermetis – Szmaragdowa Tablica). A zatem znaki na niebie (planety, gwiazdy, komety, chmury – sic!), konfiguracje astrologiczne, układy kart Tarota, runy itd., mają powiązanie z innymi zjawiskami i procesami. Carl Gustaw Jung stworzył ideę synchroniczności (C.G. Jung „Rebis, czyli kamień filozofów”), w myśl której zjawiska „lubią” się łączyć w grupy, tworząc koincydencję przyczynowo-skutkową, która polega na łączeniu się zjawisk fizycznych (układy planet, liczby, symbole, znaki) z procesami psychicznymi, wewnętrznymi, immanentnymi.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przyciągnij pomyślność w Diwali

Dipavali, wielki festiwal świateł, będzie bardzo szczególne tego roku, ponieważ wypada dokładnie tego samego dnia co zaćmienie Słońca. Omówiliśmy to już dokładnie w naszym wcześniejszym artykule. Zaćmienie Słońca w Wadze. Czy to nie niebiański zbieg okoliczności, że dokładnie w dniu zaćmienia Słońca ludzie na całym świecie będą celebrować święto światła? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na grudzień 2019

Ingres Jowisza w Koziorożca, uściślająca się koniunkcja Saturna z Plutonem oraz półkrzyż znaków zmiennych. Zapraszam do lektury prognozy na grudzień.
więcej »