Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na kwiecień 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 03.04.2021

 

 

 

Epoka lęku
Odkąd rządząca Rybami planeta Neptun wkroczyła w znak swojego władztwa – właśnie w Ryby – co miało miejsce w roku 2012, świat zachorował na szaleństwo globalnej nerwicy lękowej, która przejawia się w postaci apokaliptycznego wypatrywania znaków nadciągającego końca świata. I to właśnie w 2012 roku (21 grudnia 20212) ogłoszono koniec długiej rachuby kalendarza Majów, co miało zapowiadać koniec świata. 

Wyznawców apokaliptycznych przepowiedni związanych z kalendarzem Majów nie przekonywały liczne wątpliwości dotyczące daty rozpoczęcia długiej rachuby, a zarazem jej końca. Poza tym dla badaczy kultury Majów rok 2012 nie był szczególnie ważny. Również z punktu widzenia astrologii nic szczególnie istotnego wtedy na niebie się nie działo.
 
Właśnie w tym okresie zaczęła się również nasilać panika związana z ociepleniem klimatu, zwanym później „zmianami klimatycznymi”. Zwykła teoria naukowa opierająca się na antropogenicznym wpływie człowieka na klimat (emisja gazów cieplarnianych) stała się źródłem fanatycznej, zacietrzewionej, ideologicznej krucjaty walki ze śmiertelnym zagrożeniem, jakim jest ludzka działalność przemysłowa i dwutlenek węgla, co prowadzić nas ma nieuchronnie ku zagładzie. 
 
Napędzające histerię i panikę media dołączają się do straszenia nadciągającym kataklizmem, którego źródłem jest człowiek. Kapłanami tej religii stali się naukowcy, specjaliści od klimatu. Wszelka dyskusja kwestionująca antropogeniczne źródła ocieplenia klimatu przypominać zaczyna dyskusję z członkami religijnej sekty fundamentalistów. Sceptycy są nazywani płaskoziemcami, ciemniakami, nieukami, foliarzami. 
 
W latach 2012-2015 doszła do tego ciężka, siedmiokrotna kwadratura Urana z Plutonem, która rozpętała kolejną falę leków, tym razem przed globalizacją, uchodźcami, upadającą zachodnią cywilizacją pod falą muzułmanów lub generalnie uchodźców. Doszło do nacjonalistycznej kontrrewolucji konserwatywnej, która odwoływała się do reakcji starego, patriarchalnego, białego świata opartego na dominacji męskiej siły, który to świat miał upaść pod wpływem globalizacji, liberalizmu i tolerancji. 
 
Upadający stary paradygmat wyłonił populistycznych liderów, którzy sprytnie bazując na tych lękach skierowali ludzki niepokój przeciw tym wyimaginowanym, mniej lub bardziej prawdziwym zagrożeniom. A tak naprawdę stało się to orężem do umacniania władzy bazującej na lęku przed ogromnymi, nieuchronnymi zmianami, które zaczęły mieć miejsce na świecie. 
 
Najświeższą porcję lęków zafundowało nam wielkie stellum w znaku Koziorożca, które miało miejsce w roku 2020, gdy doszło do serii mocnych i twardych koniunkcji Marsa, Jowisza, Saturna i Plutona. I to właśnie to stellum stało się przyczyną pandemii choroby covid-19, pierwszej globalnej pandemii od stu lat. Jednak jak zwykle w tego typu historiach przejawia się główna narracja (pandemia) oraz wiele ważnych, równoległych procesów dziejących się w tle. 
 
Pandemia – obok dużej liczby chorych i zmarłych – wywołała bowiem szereg dramatycznych dodatkowych konsekwencji, jakimi są drastyczne ograniczenia naszej codziennej aktywności, społecznych relacji, życia towarzyskiego, kulturalnego, rozrywki, wypoczynku, edukacji i pracy. Doszły do tego poważne represje, kary, znaczące ograniczenia wolnościowe setek milionów ludzi na całym świecie. 
 
Straszliwy lęk przed chorobą, powikłaniami i śmiercią spowodował, że wiele osób bez większych wątpliwości decyduje się na ograniczenia ich wolności, wręcz domagając się od władzy narzucenia rygorów, twardych ograniczeń i porządku. Te zasady oczywiście wynikały bezpośrednio z charakteru znaku, w którym doszło do tego niezwykle ważnego stellum, czyli Koziorożca, który w astrologii reprezentuje ograniczenia, władzę, dyscyplinę, porządek, rygory i twarde zasady. 
 
Od czasów zamachu na WTC z 2001 roku ludzie w demokratycznych państwach w imię poczucia bezpieczeństwa zaczęli przyzwalać na ograniczenia praw wolnościowych na rzecz kontroli, inwigilacji, orwellowskiego Wielkiego Brata, którego oko wszystko obserwuje. Ta totalitarna, przerażająca dystopijna wizja realizuje się na naszych oczach – zwłaszcza na Dalekim Wschodzie – gdzie nie istnieje pojęcie indywidualizmu, wolności osobistej i praw człowieka, więc podporządkowanie się kontroli władzy jest tam naturalne i nie budzi sprzeciwu. 
 
Zachodnia cywilizacja jest jednak zbudowana na fundamencie praw człowieka, a kategoria wolności jest kluczem do liberalnej demokracji. Niestety, przez ostatnie dwadzieścia lat te prawa zaczęły być coraz bardziej ograniczane w imię bezpieczeństwa – socjalnego, politycznego, społecznego i ekonomicznego, a teraz również – zdrowotnego. 
Musiał więc przyjść wstrząs, jakim jest pandemia covid-19, by obywatele zachodnich demokracji zrozumieli, jak te bardzo groźne procesy zaczęły nas pozbawiać wolnościowych praw. Impulsem, który wywołał niechęć do narzucania rygorów, ograniczeń i represji w kolejnych lockdownach, godzinach policyjnych, zakazach przemieszczania się itd. 
 
Astrologicznym czynnikiem, który wywołał ten liberalny trend, jest tranzyt Jowisza i Saturna przez znak Wodnika, więc zauważamy rosnące zniecierpliwienie zmęczonych ograniczeniami ludzi, niechęć do podporządkowywania się represjom, zobojętnienie na siejące panikę i trwogę media, które podkręcają lęki.
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Schudnij z przyjemnością. Aneta Stolarz

Autorka instruktorka fitness i ceniony trener personalny łączy odchudzanie z elementami psychologii i koncentruje się nie tylko na aspekcie fizycznym, ale również na samopoczuciu i emocjach osoby, która się odchudza. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »