Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 02.03.2021

 

 

 

Horoskop wiosny
Horoskop wiosny (ingresu Słońca w znak Barana) jest zarazem początkiem astrologicznego nowego roku, swoistą roczną prognozą na kolejny solarny rok (do wiosennego przesilenia w roku 2022), który stawiamy na dany obszar (stolicę kraju). 

Wiosennemu przesileniu w niemal całej Europie Środkowej, Północnej, częściowo Południowej i Wschodniej (Białoruś, Ukraina) towarzyszyć będzie ascendent w Raku oraz Medium Coeli w Rybach. Na Zachodzie Europy ascendent będzie mieć miejsce w Bliźniętach a MC w Wodniku. W Warszawie stellum planet obejmujące Słońce w Baranie, Wenus i Neptuna w Rybach wskakuje do domu X. 

Horoskop ten ma całkiem pustą (nie licząc południowego węzła księżycowego) dolną połówkę. Silna obsada góry horoskopu, a także obecność Słońca w domu X, jest zapowiedzią fundamentalnie istotnych zdarzeń, które będą mieć konsekwencje dla losów tego rejonu świata, w tym Polski. 

Słońcu towarzyszyć będzie Wenus w Rybach, której bliskie położenie Słońca jest jej tzw. „spaleniem”, tradycyjnie w astrologii oznaczającym niekorzystne, niepomyślne lub co najmniej nietypowe działanie planety. Wenus jest wprawdzie w wyniesieniu w Rybach, ale jednak spalenie przez Słońce może oznaczać, że symbolizowane przez nią wartości nie będą miały się najlepiej. 

Wenus jest symbolem kobiecości, seksualności, przyjemności, zabawy, komfortu i szczęścia, i przynależy wraz z Jowiszem do grupy tzw. benefików (planet dobroczynnych). Niewątpliwie w nadchodzącym rok solarnym nie ma co liczyć na powrót do komfortu w spędzaniu wolnego czasu, masowych imprezach rozrywkowych, koncertach, weselach, podróżowaniu, wypoczynku, rekreacji, randkowaniu itd.

Nawet jeśli w większości państw zostaną zniesione lub mocno poluzowane obostrzenia i zakazy, to jednak strach, niepewność i fobie wygrają nad lekkością i przyjemnością. Słońcu i Wenus bowiem towarzyszy koniunkcja napędzającego lęki Neptuna. Ale wpływy Neptuna mogą przynieść zgoła odmienną reakcję – pojawienie się swoistych subkultur, dziwactw, chęć ekstatycznego odreagowania blokad, restrykcji i ograniczeń, przypominające sceny Dekamerona Boccaccia, a w krajowej wersji – z zakopiańskich Krupówek, gdzie po otwarciu stoków i pensjonatów ludzie oddawali się pijaństwu, bijatykom i innym ekscesom. 

Osłabienie palącym Słońcem będzie mieć w Polsce jeszcze jedną konsekwencję – wściekłość, żal, poczucie bezsilności, buntu i cierpienia zmuszonych do rodzenia zdeformowanych płodów kobiet, co zafundowała im nasza autokratyczna władza działająca w porozumieniu z katolickimi fundamentalistami i hierarchią Kościoła. 

Fatalnie wygląda pozycja Merkurego w tymże horoskopie – upadek z wygnaniem w Rybach plus wygnanie w IX domu. Merkuremu towarzyszy jeszcze kwadratura do Marsa. Podobnie poszarpany jest  Księżyc w XII domu, który znajdzie się w koniunkcji z Marsem oraz w kwadraturze z Neptunem.  Media nadal będą ulegać histerii i panice podkręcając apokaliptyczne nastroje, strasząc końcem świata, który związany jest z wirusem covid-19, z globalnym ociepleniem, wojnami, rywalizacją mocarstw i wieloma jeszcze innymi demonami, które rodzą się w infosferze. O ile byliśmy w ostatnich latach zalewani falą fakenewsów, trollingu i manipulacji, to w czekającym nas nowym roku solarnym zostaną przekroczone wszelkie możliwe granice. Dojdzie do tego spekulacja na rynkach finansowych i narastanie bańki na giełdach, co wzmacnia Jowisz w VIII domu. 

Jednak znajdziemy w tym horoskopie również sporą dawkę optymizmu. Księżyc, z Marsem i płn. węzłem znajdą się w trygonie do Jowisza i Saturna. Powietrzna aktywizacja tych planet w domach VIII – XII sprawi, że po roku twardego saturnicznego ścisku i reżymu uaktywnią się artyści, twórcy, intelektualiści, duchowi nauczyciele i mędrcy, którzy pomogą nam lepiej zrozumieć to, co się dzieje ze światem. Zrozumiemy, że musimy się jakoś nauczyć żyć z nowymi zagrożeniami związanymi z wirusami, że to nie jest żaden koniec świata, tylko przejściowy okres transformacji i przebudowy, w którym znalazła się ludzkość.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               

Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Wszystko przychodzi we właściwym czasie

Świat jest tak stworzony, że wszystko ma swoją porę. Prawa Czasu nie da się pominąć ani oszukać. Można z nim natomiast harmonizować i współpracować. Przede wszystkim należy je oczywiście rozpoznać. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »