Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 02.03.2021

 
 
 
 
 

Kraj
W dwóch kluczowych dla Polski horoskopach – hipotetycznym horoskopie chrztu Polski –  zrekonstruowanym w latach dziewięćdziesiątych w kręgu uczniów Leszka Weresa (jest ich kilka wersji), kulturowym horoskopie z 966 roku, Księżyc znajduje się w jedenastym stopniu Wodnika. W innym bardzo ważnym dla współczesnych dziejów Polski horoskopie – kosmogramie III RP – Księżyc znajduje się w trzynastym stopniu Wodnika. Bliskość położeń Księżyca w obu horoskopach sprawia, że gdy mają miejsce jakieś ważne tranzyty, oba punkty będą aktywizowane w podobnym czasie. W trzydziestoletnich dziejach III Rzeczpospolitej doszło kilkukrotnie do takich ważnych tranzytów planet wolno wędrujących (od Jowisza w górę). 

Cykl tranzytującego Jowisza trwa dwanaście lat, więc Jowisz zdążył przejść dwukrotnie przez Księżyc w obu horoskopach – w latach 1997 i 2009. W każdym z tych przypadków Jowisz zadziałał klasycznie – opiekuńczo, wspierająco i pomocniczo niosąc ochronę i pomyślność Polsce i Polakom. 

Jowiszowa ochrona przyniosła nam w 1997 roku zaproszenie Polski do członkostwa w Pakcie Północnoatlantyckim (Polska weszła do NATO w 1999 roku). Prawodawczy, niemal klasyczny, wpływ Jowisza, jaki przejawił się w roku 1997, to uchwalenie i wejście w życie Konstytucji Rzeczpospolitej Polski – najważniejszego aktu politycznego, który kształtuje system ustrojowy państwa polskiego.

W roku 2009 Jowisz uchronił nas przez katastrofalnymi konsekwencjami kryzysu ekonomicznego, który wybuchł we wrześniu 2008 roku po bankructwie banku inwestycyjnego Lehman Brothers, co pamiętamy z ikonicznej wersji Polski jako „zielonej wyspy”. Gdy na świecie szalał kryzys, a recesja pogrążała europejskie gospodarki, Polska jako jedyny kraj w całej UE uniknęła recesji, więc na mapach ekonomicznych zaznaczana była zielonym kolorem (kolor wzrostu wskaźników ekonomicznych) na tle powszechnej w całej Europie recesji (kolor czerwony).

Wolniej wędrujący Saturn (cykl 29 lat) przewędrował jednocześnie przez Księżyc chrztu i III RP tylko raz – w roku 1993. W tymże roku po burzliwych dyskusjach na temat rozrodczości, radykalnie zaostrzono ustawę antyaborcyjną (w horoskopie III RP blisko Księżyca w Wodniku znajduje się również Wenus reprezentująca kobiecość i seksualność). Tranzyt Saturna przyniósł również dotkliwy i bolesny dla wielu Polaków kryzys związany z transformacją ustrojową, ekonomiczne problemy, upadek PRL-owskiego przemysłu. Towarzyszyły temu także odważne, ale trudne, wzbudzające gorące dyskusje, reformy sygnowane postacią Leszka Balcerowicza.

W ostatnim trzydziestoleciu doszło jeszcze do jednego ważnego astrologicznego tranzytu przez Księżyc w horoskopie chrztu i III RP, do tranzytu Urana w roku 1999. W roku tym zostały wdrożone cztery bardzo ważne reformy rządu Buzka. Była to brawurowa i odważna próba zreformowania państwa, nie do końca udana. Z tych czterech reform przetrwała jedynie reforma samorządowa.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Najgorszy z błędów i jego naprawa

Z perspektywy praktyk i doświadczeń szamańskich, moich i nie tylko mogę z całą stanowczością powiedzieć o jednym z błędów, jaki popełnia każdy człowiek, w tym ja, i nazwać go najgorszym. Jest to błąd najgorszy w tym sensie, że jest podstawowy. Podbudowuje całą egzystencję dotkniętą cierpieniem i nieszczęściem, niespełnieniem. Ten błąd mógłbym nazwać technicznie ignorancją swojego wewnętrznego doświadczenia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »