Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na marzec 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 02.03.2021

 
 
 
 
 

Świat w marcu


Wspomniana przeze mnie w lutowej prognozie figura latawca, która miała miejsce na pełni Księżyca 27 lutego, znajdzie swoją drugą odsłonę również na pełni Księżyca – 28.03. 

Latawiec to rzadka i wyjątkowo pomyślna figura i pojawia się średnio raz na 2-3 lata. W roku 2021 mamy jednak do czynienia z prawdziwym fenomenem – dwukrotnym, miesiąc po miesiącu, pojawieniem się jej na niebie. W obu przypadkach latawiec formuje się na pełni Księżyca, czyli w momencie, który raczej kojarzy się z manifestacją napięcia, rozładowaniem, kryzysowym przesileniem. Co więcej, wszystko się odbywa w apogeum histerii spowodowanej przez nowe mutacje wirusa SARS-CoV-2. Zaczęły się pojawiać ponure analizy sugerujące, że nowe mutacje wirusa są odporne na szczepionki, że nasz układ odpornościowy sobie nie radzi z tymi mutacjami. Wizja końca pandemii zaczyna się zatem oddalać, a pesymizm związany z szybkim pokonaniem wirusa narasta coraz mocniej. 

Media straszą mutacjami wirusów wykorzystując ludzką niewiedzę i lękowe fobie, gdyż naturą wirusów jest to, że właśnie ciągle mutują, a niektóre wirusy mutują niezwykle szybko i intensywnie, dlatego nie jesteśmy w stanie stworzyć szczepionki przeciwko wirusowi zapalenia wątroby typu C, gdyż ciągle powstaje cała masa podtypów tego wirusa, więc dzisiaj opracowana szczepionka nie jest już za parę miesięcy skuteczna. Podobnie ma się sprawa z grypą. Szczepionki są przygotowywane na bazie DNA wirusa grypy, który panuje w danym roku. W kolejnych sezonach możemy mieć już do czynienia z innymi wirusami, z innych grup i typów, co szczepienia przeciw grypie czyni mało skutecznymi. Trzeba też nadmienić, że przełom lutego i marca to typowy okres, w którym choroby wirusowe są na północnej półkuli wyjątkowo aktywne, a zachorowania wysokie.

Jak więc można zinterpretować pomyślne, szczęśliwe przesłanie latawca, któremu towarzyszy pełnia, wraz z eksplozją paniki i lęku związaną z pandemią, zapowiedź kolejnych restrykcji i ograniczeń? 

Tego typu procesy i zjawiska są dość dobrze opisane w obszarze psychologii społecznej, obserwujemy je na rynkach finansowych, w kulturze masowej. Przesilenia i przełomy najczęściej mają miejsce wtedy, gdy dochodzi do „zmęczenia materii”, co przejawia się np. poczuciem wyczerpania, rezygnacji, poddania. Gdy energia się długo kumuluje w postaci np. stresu, nie da się tego stanu utrzymać w nieskończoność. Stąd się pojawiają krachy giełdowe będące zwieńczeniem bessy, wybuchające rewolucje wtedy, gdy zaczyna się poprawa, ciemna noc koszmarów poprzedzająca nadciągający świt. 

Skupieni mocno na medialnych przekazach z frontu wojny z wirusem, czekający z nadzieją na to, że nauka pomoże pokonać covid-19, zapominamy, że tego typu procesami sterują cykle kosmiczne. Epidemie bowiem wybuchają, a potem przemijają. W obu przypadkach jest to zagadkowe i dziwne. Dlaczego dochodzi w pewnym momencie do wybuchu epidemii, a potem do jej zakończenia? 

Teoretycznie epidemie powinny się rozwijać wykładniczo doprowadzając do masowego zakażenia wszystkich organizmów, które są dla wirusa celem, ale tak się nie dzieje. Każda pandemia się bowiem kiedyś kończy, tak jak kończy się każdy kryzys, żałoba, władza jakiegoś wodza, potęga imperium, lato i zima… I choć wirus SARS-CoV-2 pozostanie z nami na zawsze, to jednak jego zjadliwość i agresywność zacznie słabnąć, a w kolejnych latach choroba covid-19 stanie się chorobą endemiczną, jak współcześnie ma to miejsce z wirusem hiszpanki, który sto lat temu zabił blisko 100 mln osób, dziś zaś jest wirusem sezonowej grypy.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Potęga uzdrawiania intuicyjnego

Czy wiesz, że intuicja zawsze podpowiada Ci najlepsze rozwiązania? Naucz się, jak korzystać z metody Uzdrawiania wizualno-intuicyjnego, a odkryjesz sekret udanego życia. Ta książka to Twoje 21 kroków do pełni szczęścia i zdrowia. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »