Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 07.01.2021

 
 
 
 
 

Świat w styczniu


Główną figurą planetarną stycznia będzie bardzo silny i twardy półkrzyż znaków stałych na pełni Księżyca z 28 stycznia. Pełnię w pasie Lew – Wodnik wzmocnią Jowisz i Saturn w znaku Wodnika – w koniunkcji ze Słońcem. Do linii pełni kwadraturę utworzy koniunkcja Marsa z Uranem w Byku. A zatem aż sześć planet będzie zaangażowanych w tę konfigurację! Zwraca naszą uwagę seria dokładnych aspektów Marsa – kwadratura z Saturnem i Jowiszem oraz koniunkcja z Uranem – więc będzie ta planeta mocno aktywna, co nie wróży spokojnego początku roku.

Początek nowego roku jeszcze nie pozwoli nam odczuć tego, że coś się zmieniło, że jest jakaś inna energia, jaki przełom, którego wszyscy niecierpliwie wypatrują. Nie czeka nas bowiem w styczniu jakieś spektakularne odpuszczenie w kwestii pandemii Covid-19. Nie ma też co liczyć na to, że masowe szczepienia przyniosą wyraźną poprawę sytuacji epidemicznej. Wręcz przeciwnie. Panika związana z mutacjami wirusa – skądinąd naturalny proces ewolucyjny – sprawia, że z niepewnością, wyczekiwaniem i lękiem opinia publiczna będzie przyglądać się efektom szczepień. 

Czeka nas zatem trudny, nieprzyjemny, kryzysowy, męczący i ponury miesiąc, co każe nam zapomnieć o tym, że ujrzymy w styczniu wodnikowy powiew wolności, nadziei i optymizmu. Owszem, będą się pojawiać pewne delikatne zapowiedzi zmiany tła, aury, nastrojów i ludzkich oczekiwań, tyle, że bardziej w lutym, gdy w Wodniku znajdzie się też Merkury i Wenus. Póki co Słońce w Koziorożcu nadal nam przypomina, jakie trendy rządziły w roku 2020. 

Narastać zacznie świadomość, że pewne procesy zaczynają się utrwalać – ograniczanie wolności, przymusy, kontrola, powszechne testowanie i wymóg szczepień jako warunek podróżowania, dostępu do edukacji, transportu, usług, pracy – zwłaszcza w instytucjach państwowych i rządowych. Trudno się zatem dziwić, że mnożyć się będą teorie spiskowe, radykalne nurty kontestujące wprowadzane zmiany z obszaru inżynierii społecznej. I to właśnie zderzenie dwóch znaków Koziorożca i Wodnika – wizji porządku, ładu, kontroli jako formy przeciwdziałania katastrofom versus idea osobistej wolności, kreatywnej, swobodnej myśli i liberalizmu – to będzie jedna z głównych osi dysput i rozważań, próba odpowiedzenia na pytanie: jak będzie wyglądał świat po pandemii? 

Ten nowy totalitaryzm przestanie mieć twarz określonej opcji politycznej. Nie będzie ani lewicowy, ani prawicowy – tak jak chiński model, który jest bezwzględnym reżymem rządzonym przez partię komunistyczną wprowadzającą na pozór wolnorynkowe mechanizmy, w zgodzie z ideą propagowaną przez twórcę dzisiejszego chińskiego imperium Deng Xiaopinga „bogaćcie się”. No bo jeśli sukces w walce z covid-19 odniosły dalekowschodnie autorytarne konfucjańskie filozofie społeczne (Japonia, Taiwan, Singapur, Chiny, Korea Płd.), to może nasz zachodni liberalizm, idea osobistej wolności już nie ma sensu i musi przegrać z wizją systemu, w którym jednostka jest niczym i liczy się jedynie interes całego systemu?

W polityce jest to czas interregnum gdy w niesławie, w fatalnym stylu, jak obrażona baletnica, władzę traci prezydent USA Donald Trump. 20 stycznia zaprzysiężony zostanie prezydent Joe Biden. I choć jest on politycznym weteranem, to jest niemal pewne, że zostanie on przetestowany przez innych globalnych graczy, co już wiele razy się zdarzało w dziejach. Co zrobią rządzący w Pekinie, na Kremlu, w siedzibie UE w Brukseli? Tym bardziej niepokojąco wygląda sytuacja w kontekście styczniowego półkrzyża, który wypada zaraz po zaprzysiężeniu Bidena. Konflikty już wiszą w powietrzu. Niemcy nie czekając na zaprzysiężenie Bidena chcą szybko ukończyć gazociąg Nord Stream, forsują podpisanie umowy handlowej z Chinami. Rosyjskie służby specjalne buszowały sobie, ile tylko chciały, w amerykańskich systemach informacyjnych. Chińczycy kończą proces niszczenia resztek demokracji w Hong Kongu i ostrzą noże spoglądając na Taiwan. 

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Tradycyjna Medycyna Chińska. Przewodnik holistycznego uzdrawiania

Tradycyjna Medycyna Chińska (TMC) to w 80 procentach tryb życia, w 10 procentach akupunktura oraz w 10 procentach ziołolecznictwo. Jest ona łatwa w zastosowaniu zarówno dla pasjonatów tematu, jak i kompletnych laików, co skutkuje ogromnym wzrostem zainteresowania tą sztuką dbania o zdrowie człowieka. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »