Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na styczeń 2021

Autor Piotr Gibaszewski, 07.01.2021

 
 
 
 
 

Jednak gdzieś w tle, początkowo nieśmiało, potem coraz bardziej, zaczęły na świecie wybuchać przeróżne skandale – korupcyjne (Banko Ambroziano) uwikłanego w interesy z mafią oraz dużo cięższe i poważniejsze – skrzętnie ukrywane przez Kościół skandale seksualne z pedofilią księży i hierarchów w tle. 

Jeszcze za życia papieża-Polaka zaczęło być głośno o ukrywaniu przez kościelnych hierarchów księży-pedofilów – słynna historia opisana w filmie „Spotlight”, ponura historia demona w ludzkiej skórze, papieskiego przyjaciela Marciala Maciela Degollado – hiperpedofila, gwałciciela, sadysty, psychopaty, narkomana – założyciela zgromadzenia Legion Chrystusa, innego pedofila – kardynała Theodore’a McCarricka. Potem doszły skandale w Kościele irlandzkim, niemieckim, francuskim, belgijskim, potem południowoamerykańskim – właściwie we wszystkich narodowych kościołach katolicyzmu. Jedynie nie w Polsce. U nas potęga i autorytet papieża Jana Pawła II nie pozwalały nikomu odezwać się głośno w kwestii naszych, nieprzyjemnych spraw. 

Ale i w Polsce zaczęły wypadać z szafy długo ukrywane trupy. Zaczęły padać mity bohaterskich księży i biskupów – Jankowskiego, Gulbinowicza, skrzętnie ukrywającego przez papieżem skandale seksualne papieskiego sekretarza Stanisława Dziwisza. Wstrząsające artykuły prasowe, śledcze filmy braci Sekielskich, fabularnego filmu „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, ukazująca Kościół hierarchiczny jako gejowski klub książka „Sodoma” Frederica Martela zaczęły obnażać hipokryzję, kłamstwa, manipulacje i korporacyjno-mafijne mechanizmy obrony wpływów i układów.

Doszedł do tego jeszcze sojusz ołtarza z tronem, bezceremonialne pakowanie się Kościoła do polityki, wpływanie na ustawy, lobbowanie za korzystnymi dla interesów Kościoła rozwiązaniami, potężny transfer finansów, coraz silniejszy wpływ skrajnych, sekciarskich, fundamentalistycznych organizacji religijnych, jak Ordo Iuris – praktyczne budowanie zrębów państwa religijnego rodem z czasów Franco, Salazara i Mussoliniego. 

To wszystko spowodowało, że w polskim społeczeństwie zaczęły się rodzić kontestacyjne nurty, bunt wiernych, sprzeciw wobec fundamentalistycznych zapędów hierarchicznego Kościoła. Kroplą, która przelała czarę goryczy okazała się decyzja Trybunału Konstytucyjnego związana z praktycznym zakazem aborcji w Polsce, co zaś stało się po agresywnym, zmasowanym lobbingu katolickich fundamentalistów, którzy zdominowali narrację polskiego Kościoła.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Przesłanie na 21.12.2012

Człowiek jest źródłem mocy. W dniu 21 grudnia 2012 wiele osób odczuje tę moc. Zogniskowane ludzkie umysły i energie na jednym celu, którym jest ZMIANA. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »