Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na grudzień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 02.12.2020

 
 
 
 
 
Nie ma zatem wątpliwości, że to wydarzenie wyjątkowe, historyczne i przełomowe, którego konsekwencje rozciągną się na cały rok 2021. Kluczem do tego astrologicznego zjawiska jest punkt na ekliptyce, w którym rozgrywać się będzie ten spektakl. Jest to sam początek znaku Wodnika, czyli tzw. punkt zerowy, rejon od zera do pierwszego stopnia danego znaku, który reprezentuje najsilniejszy potencjał, najczystszą formę, najbardziej archetypowe przejawy i formy, najbardziej podstawowe cechy tej fazy zodiaku.
 
 Co zatem przyniesie koniunkcja Jowisza z Saturnem w punkcie zerowym Wodnika? Bardzo blisko tego miejsca znajduje się gwiazda Altair, w trzecim stopniu Wodnika, w gwiazdozbiorze Orła (patrz słownik „precesja”) . Jest gwiazdą pierwszej wielkości (jedną z najjaśniejszych na niebie). Jej nazwa pochodzi z języka arabskiego i oznacza „lecący orzeł”. Altair jest gwiazdą pomyślną i szczęśliwą, ale ma również wymiar wojowniczy, gdyż patronuje także żołnierzom, więc posiada charakter marsowy – agresywny i wybuchowy, co sugeruje, że rok 2021 na pewno nie będzie czasem powszechnej szczęśliwości i pokoju. Przeciwnie, będzie rokiem ostrych konfrontacji, sporów, wojen, buntów i rewolucji. 
 
Obie planety społeczne – Jowisz i Saturn – w znaku Wodnika będą się zachowywać odmiennie. Naturą Jowisza jest postęp, rozwój, ekspansja, pomyślność i szczęście. W roku 2020 Jowisz znajdował się w znaku swojego upadku – w Koziorożcu, więc mieliśmy okazję ujrzeć jego niezbyt miłą i przyjemną stronę, którą jest eskalacja toksycznych procesów i zjawisk, jak właśnie epidemie, fanatyzm i fundamentalizm religijny, głupota i prostactwo, instrumentalne wykorzystywanie prawa do politycznych gier i manipulacji, pojawienie się w mainstreamie niepoważnych zachowań reprezentowanych przez narcystycznych, infantylnych, niedojrzałych emocjonalnie i moralnie ludzi, co wzmacniało populistów takich jak Trump, Johnson, Bolsonaro. W Wodniku Jowisz ma szansę odzyskać swoje pozytywne cechy – optymizm, odwołanie się do wspólnego dobra, etyki, prawa, nauki, mądrości, nadziei za lepszym światem. Jowisz w Wodniku zapowiada duży postęp na polu społecznym i naukowym, nowe, śmiałe idee, powrót moralności do polityki.
 
Inaczej sytuacja wygląda z Saturnem, który w Koziorożcu był we władztwie, co czyniło tę planetę niezwykle silną. Stąd radykalne ograniczenia, represje i kontrola związana z pandemią covid-19, poczucie społecznej izolacji, zdalna praca, emocjonalne zaburzenia i problemy milionów ludzi pozamykanych w domach, odciętych od świata, od kontaktów, relacji, rodzinnych i towarzyskich spotkań na rzecz dyscypliny, porządku – wypisz-wymaluj typowe saturniczne wpływy. Popularna średniowieczna ikonografia Saturna to ponury starzec z kosą. Obrazy umierających masowo starszych ludzi w zamkniętych szpitalach, w samotności, bez szans na pożegnanie z rodziną, zostaną zapamiętane na zawsze. 
 
W dawnej astrologii  Saturn rządził również znakiem Wodnika. I choć władztwo w tym znaku zostało przypisane odkrytemu w XVIII wieku Uranowi, to nadal tradycyjna astrologia każe Saturna w znaku Wodnika traktować, jako pozycję władztwa. Saturn w Wodniku jest jednak nieco innym Saturnem, niż w swoim klasycznym władztwie. To już nie srogi, surowy, zły i zazdrosny Kronos. To – wprawdzie nadal dość brzydki, kulawy i zazdrosny – ale inny mieszkaniec Panteonu – Hefajstos (rzymski Wulkan). Był on patronem kowali, złotników i rękodzielników. Wg dzisiejszej nomenklatury staje się on patronem inżynierii, technologii, materiałoznawstwa, cybernetyki, energetyki, mechaniki i fizyki kwantowej. Będzie mieć to zatem kolosalne znaczenie dla przemysłu i jest szansą na pokonanie naszych poważnych problemów związanych z ograniczeniami, które niosą dla nas zmiany cywilizacyjne.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Karty. Anielskie wsparcie w miłości. Dr Doreen Virtue

Czym jest życie bez miłości? Króluje ona w filmach, literaturze, a nawet w dziecięcych bajkach. Choć jest wszechobecna, wielu z nas cierpi właśnie z powodu jej braku. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na styczeń 2021

Upadek mitu, rewolucja, czy stagnacja? Oraz zmagania Koziorożca z Wodnikiem. Co nas czeka w pierwszym miesiącu nowego roku? Zaprasza do lektury prognozy na styczeń 2021.
więcej »