Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na listopad 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 31.10.2020

 
 
 
 
 

Wiosna jesienią?
Na skutek dramatycznego wzrostu ilości zachorowań na covid-19, padającego systemu opieki zdrowotnej, ale również po szoku, jakim była dla opinii publicznej decyzja pseudo Trybunału Konstytucyjnego związana z delegalizacją trzeciej klauzuli aborcyjnej (zarodkowej), w kraju się mocno zagotowało. Na ulicę wyszły tłumy ludzi mocno protestując – już nie tylko przeciw decyzji TK, a tak naprawdę Jarosława Kaczyńskiego. Oni zaczęli protestować przeciwko obecnej władzy, systemowi, układowi politycznemu.

Na Internecie zaczęły wędrować dramatyczne pogłoski o tym, że władza zamierza wprowadzić stan nadzwyczajny – zapewne stan klęski żywiołowej, choć sam stan wyjątkowy też były możliwy. W obu przypadkach doszłoby do znaczących ograniczeń swobód obywatelskich, praktycznego zawieszenia demokracji, gdyż władza może nawet wprowadzić cenzurę, całkowity zakaz zgromadzeń, ograniczenie praw posiadania. 

Pojawiają się też opinie, że obecny kryzys – covidowy, aborcyjny i ekonomiczny wkrótce zmiecie rządzącą partię wraz z jej wodzem – Jarosławem Kaczyńskim. Czy jesteśmy świadkami społecznej rewolucji na miarę roku 1989? A może 1968 – jak się to działo na Zachodzie?

Czy tak się stanie? Czy kres władzy Prawa i Sprawiedliwości jest bliski? Czy Kaczyński wyprowadzi wojsko na ulice, niczym generał Jaruzelski, na którego się prezes PiS wzorował w swoim słynnym przemówieniu telewizyjnym z 27 października?

I choć wydaje się, że rewolucja jest u bram, że za chwilę system się zawali, że młodzi ludzie obalą władzę, tak jednak nie będzie. Jednak poczucie, że coś się wielkiego budzi, że rośnie jakaś siła, że nadciąga jakaś zmiana jest realne i prawdziwe, tyle, że konsekwencje tych przewrotów nie przyjdą tak szybko.

Poza gorącą wiecową atmosferą, energią protestu i ulicy dzieje się też realna polityka. Prawdziwą władzę ma ten, kto podejmuje decyzje polityczne. Władza zaś jest w rękach Jarosława Kaczyńskiego i rządzącej formacji i władzy tej Kaczyński łatwo nie odda. To wyrafinowany, sprytny taktyk, który wiele razy ogrywał swoich koalicjantów, partnerów i wyznawców. Rządząca zaś narodowa prawica ma nadal wysokie poparcie społeczne, zwłaszcza w ludowym, konserwatywnym elektoracie. 

W horoskopie III RP w tym roku nie dzieje się aż tak wiele, by można było ogłosić jakieś szybkie zmiany polityczne, które prowadziły by do wcześniejszych wyborów. Dużo więcej będzie się działo w roku 2021, gdy przez Wenus i Księżyc w horoskopie III RP będzie tranzytować Saturn. Obie planety reprezentują aspekt kobiecy, więc nastąpi dalsze zaostrzanie się konfliktu społecznego związanego z kwestią aborcji, ale zarazem jeszcze silniejszy, bardziej radykalny i jeszcze lepiej zorganizowany protest kobiecy.

Nie trzeba jednak tłumaczyć oczywistych faktów, że by nastąpiły realne zmiany w Polsce, musiałoby dojść do wymiany politycznej ekipy, na co się raczej nie zanosi. Kaczyński nie ma bowiem zamiaru ogłaszać wcześniejszych wyborów, tym bardziej, że notowania PiS mocno spadają. Czyżby zatem sytuacja miała tak trwać aż do wyborów w 2023 roku?

Nie jest jednak wykluczone, że „coś” się wydarzy, co mocno wstrząśnie polską sceną polityczną. W horoskopie III RP w roku 2022 będzie mieć miejsce tzw. odwrócony progresywny nów, gdzie progresywne Słońce wejdzie na urodzeniowy Księżyc. Typowy nów progresywny ma miejsce raz na około 27 lat i to Księżyc wkracza na Słońce. Tym razem będzie odwrotnie, a że to wydarzenie bardzo rzadkie – raz na 360 lat – zapewne nieść będzie istotne przesłanie. 

I tak jak klasyczny, comiesięczny nów, przynosi – właśnie coś nowego, świeżego, tak i progresywny nów co 27 lat wyznacza nowy etap i cel w naszym życiu. Tutaj mamy jednak do czynienia z nowiem wyjątkowym, bo odwróconym, gdzie Słońce wkracza na Księżyc. 

Nie jest zatem wykluczone, że dojdzie w roku 2022 do jakiejś spektakularnej zmiany, co przyspieszy o rok polityczny proces wyborczy.

Epidemia covid-19 w listopadzie wejdzie w etap stabilizacji, ale na wysokim poziomie zachorowań. I trwać tak będzie z mniejszymi i większymi huśtawkami aż do wiosny.

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Poznaj swoje ciała subtelne

Czym jest nasze ciało? Składa się z niewidzialnych dla oczu cząsteczek, a jednak je postrzegamy w postaci organizmu złożonego z różnych narządów, powiązanych procesami fizjologicznymi. Czym jest ciało subtelne? Według psychotroniki jest to również fizyczny organizm, tyle, że o dużo subtelniejszej strukturze. Mimo to - podobnie jak w przypadku ciała fizycznego - możemy postrzegać zarówno je, jak i przez nie. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »