Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na listopad 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 31.10.2020

 
 
 
 
 

Jednak nie byłoby tej całej historii bez kluczowego sterującego procesami społeczno-politycznymi czynnika, czyli Kościoła Katolickiego. Jego pozycja i znaczenie to historia wielu stuleci. Jednak w najnowszej historii Polski status relacji państwo polskie – Kościół Katolicki uosabia kluczowy w relacjach międzynarodowych traktat, jakim jest konkordat – ustawa o znaczeniu bliskim konstytucji, czyli umowa między Polską a Watykanem. 

Tak naprawdę mamy do czynienia z dwoma horoskopami – horoskopem podpisania konkordatu oraz horoskopem wejścia w życie tegoż konkordatu.

W obu tych horoskopach mają miejsce astrologiczne procesy na skalę nieporównywalną z niczym w jej blisko trzydziestoletniej historii. Są to wydarzenia, które można by było zaliczyć do wydarzeń wręcz epokowych.

W horoskopie podpisania konkordatu Saturn przemierza Imum Coeli tego horoskopu, Uran tworzy kwadraturę do Słońca, Neptun zaś wchodzi w opozycję do Marsa.

Jeszcze ważniejsze procesy dzieją się w horoskopie wejścia konkordatu w życie. Na przełomie lat 2019 i 2020 Uran tranzytował Słońce tegoż horoskopu, Neptun – Wenus, Uran zaś Marsa. 

To naprawdę piorunujący i wstrząsowy zestaw, który należy interpretować jako żywcem wyjęte z Apokalipsy św. Jana starcie światłą z ciemnością – ostateczny bój o to, jak ma wyglądać świat według religijnych fundamentalistów, stąd ich zaciekła, radykalna konkwista, osiągnięcie upragnionego celu, jakim ma być stworzenie Królestwa Chrystusowego na Ziemi, czyli mniej więcej to samo, co chcieli stworzyć członkowie ISIS (Państwa Islamskiego) na Bliskim Wschodzie w postaci kalifatu muzułmańskiego opartego na szariacie. 

Czy ten proces się uda? Co będzie się działo w obu horoskopach w najbliższej przyszłości? 

W horoskopie podpisania konkordatu dojdzie do niezwykle mocnego, wręcz ekstremalnego tranzytu Plutona przez symbolizujący podstawę i fundament IC horoskopu. Dodatkowo przez ascendent tegoż horoskopu w tzw. dyrekcji Mars wkroczy na ascendent. Przejście tych planet przez osie wiele może oznaczać, ale na pewno nie to, że dojdzie do jakiegoś porozumienia, uspokojenia, powrotu do sytuacji, którą opisał tzw. kompromis aborcyjny – a tak naprawdę zaostrzenie odziedziczonej z PRL-u ustawy dopuszczającej aborcję z 1993 roku. 

Niezwykle ciekawie wygląda ten problem w kontekście kluczowych dla polskiej państwowości horoskopów – kosmogramie chrztu Polski z 966 roku oraz horoskopie III Rzeczpospolitej. W obu tych horoskopach Księżyc jest w zasadzie w tym samym położeniu – między 11 a 12 stopniem Wodnika. No i właśnie przez ten Księżyc w roku 2021 wędrować będzie Saturn wyzwalając potężne fale emocji, konfliktów i wstrząsów o charakterze społecznym i ideowym, z kobiecym pierwiastkiem w tle.

Poprzednim razem Saturn wędrował przez Księżyc chrztu i III RP w roku 1992, w okresie apogeum wojen ideologicznych, gdy Kościół Katolicki i stojący za nim autorytet papieża  Jana Pawła II ostro, zdecydowanie i bezkompromisowo wzywał do zakazu aborcji. Kościół tę batalię wygrał, choć opór liberalnych działaczy ograniczył zakaz do obowiązujących nadal przypadków – gwałtu, kazirodztwa, zagrożenia ciąży i jej wad rozwojowych. Kościół nie pogodził się z tym kompromisem, ale czekał na odpowiedni moment, by zawalczyć o całkowity zakaz aborcji nasyłając fundamentalistyczne organizacje w stylu Ordo Iuris, które agresywnie lobbowały za tymi rozwiązaniami. 

Czy teraz katoliccy ortodoksi odpuszczą? Wręcz przeciwnie. Fundamentalistyczni radykałowie zaczną się domagać kolejnych ograniczeń i represji. Umiarkowani konserwatyści przestaną wspominać o powrocie do „kompromisu” z 1993 roku, bo on jest już nie możliwy. Liberalni i lewicowi działacze pójdą zaś ostro i rewolucyjnie i już nie odpuszczą celu, jakim jest liberalizacja ustawy antyaborcyjnej. 

W konsekwencji dojdzie do bardzo ostrego konfliktu o charakterze społeczno-politycznym, ideologicznej wojny, którą polski Kościół Katolicki przegra z kretesem. Przegrają ją również religijni fundamentaliści i konserwatyści, ale będzie się to działo w atmosferze niemalże wojennej, gdzie będzie dochodzić do regularnych scen przemocy, agresji, a nawet zamachów terrorystycznych. Przed nami zatem kilka lat niebywale skrajnych, ekstremalnych konfliktów, sporów, kłótni, które zaostrzą podziały, które i tak są mocne. 

Kościół zaś straci swoją pozycję, posiadanie, wpływy i znaczenie, i pójdzie tą samą drogą, którą poszły inne wspierające autorytarne reżymy episkopaty, jak w Hiszpanii i w Portugalii, oraz silnie połączony z państwem Kościół w Irlandii.

 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Gra Palenie Czarownic

Skoro jesteśmy już przy czarownicach,przedstawiam historię i zasadę gry Palenie Czarownic. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na kwiecień 2021

O przełomowym znaczeniu kwietniowego bisekstyla oraz o erupcji emocji, kontestacji i buncie, a także o tym, kiedy minie pandemia covid-19 - zapraszam do lektury prognozy na kwiecień 2021
więcej »