Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na sierpień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 02.08.2020

 
 
 
 
 

Jesteśmy po ekstremalnie trudnej koniunkcji Marsa, Jowisza, Saturna i Plutona w znaku Koziorożca. Jesteśmy również w trakcie kolejnych ciężkich tranzytów i kwadratury. M. in. koniunkcji Jowisza z Plutonem, kwadratury Plutona z Eris. Mówiąc inaczej – to nie jest dobry rok dla demokracji i dla demokratów. Po epidemii covid-19 chińskie władze ostro przykręciły śrubę i zmierzają w stronę spacyfikowania Hong Kongu. W Rosji prezydent Putin zapewnia sobie władzę niemalże dożywotnią. Na Białorusi prezydent Łukaszenka wsadza do więzienia wszystkich tych, którzy ośmielili się startować w sierpniowych wyborach prezydenckich. W Turcji prezydent Erdogan umacnia swoją władzę stawiając na religijny fundamentalizm po przekształceniu bazyliki Hagia Sophia o statusie muzealnym w meczet. Na Węgrzech premier Orban dokonuje umocnienia swojego systemu, który jest żywcem wyjęty z mafijnego systemu niszcząc ostatnie wolne media. Agresywny populizm rozlewa się w Brazylii, USA, a nawet w kolebce europejskiej demokracji – w Wielkiej Brytanii, gdzie po populistycznej nagonce i histerii związanej z imigrantami (przede wszystkim Polakami!) doszło do Brexitu.

Nasz polski rozdział populistycznej rewolucji przyniósł falę dobrej zmiany i szóste wygrane wybory przez Prawo i Sprawiedliwość. Po ostatnich – prezydenckich – pozycja rządzącej formacji umacnia się i stabilizuje – przynajmniej tak to widać z racjonalnego punktu widzenia.

Czy zatem teraz Kaczyński, tak jak należałoby tego się spodziewać, domknie system władzy? Są bowiem jeszcze przyczółki niezależnych od zjednoczonej prawicy ośrodków – niezależne, prywatne media, samorządy, szkolnictwo wyższe. Nie ma wątpliwości, że Kaczyński postanowi i za nie się zabrać. Jednak nieuchronnie wejdzie w konflikt z Unią Europejską, która do tej pory właściwie nic nie zrobiła, by zatrzymać pisowski autokratyczny walec.

Epidemia covid-19 wzmocniła rządy populistów i autokratów dając im oręż w postaci zamordystycznych narzędzi kontroli i dyscypliny. Jednak epidemia covid ma też swoją drugą stronę. Ujawniła bowiem słabość i bezradność autokratycznych populistów w radzeniu sobie z kryzysem, zwłaszcza ekonomicznym. 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Jak pokonać Alzheimera

Mózg jest w pełni zdolny do prawidłowego funkcjonowania przez całe życie. Demencje i inne choroby mózgu nie są częścią naturalnego procesu starzenia. Książka stanowi drogowskaz, jak utrzymać zdolności umysłowe, a nawet odwrócić już zaistniałe procesy degeneracyjne. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na czerwiec 2021

Zaćmienie Słońca, półkrzyż znaków kardynalnych oraz inne ważne astrologiczne zdarzenia. Czy wróci pandemia, co zapowiada Jowisz w znaku Ryb? Zapraszam do obejrzenia prognozy astrologicznej na czerwiec 2021.
więcej »