Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na kwiecień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.04.2020

 
 
 
 
 
Jeszcze wcześniej doszło do koniunkcji Jowisza z Plutonem pod koniec 1994 roku, w znaku Skorpiona. Niemal dokładnie wtedy doszło do poważnego kryzysu walutowego w Meksyku (tzw. efekt tequila) i krachu gospodarczego. Kryzys ten objął również Argentynę, częściowo Brazylię, Kolumbię i Chile. Podobne perturbacje dotknęły gospodarki Filipin i Tajlandii. Przyczyny meksykańskiego kryzysu były z grubsza te same, jak w Grecji w latach 2009-2011 – populistyczne rozdawnictwo i zadłużanie państwa, w czym południowoamerykańskie państwa się niemal specjalizują. 
 
Kwietniowa koniunkcja Jowisza z Plutonem będzie mieć oczywiście znaczący wpływ na sytuację związaną z epidemią koronawirusa covid-19. Pomijając gorące dyskusje o jego pochodzeniu, spiskowe teorie, o jego rzeczywistym i urojonym działaniu, stopniu zagrożenia, po prostu musimy sobie szczerze powiedzieć – mamy problem. Nawet jeśli – jak podkreślają analitycy – jego śmiertelność jest niewielka, a co roku miliony ludzi na świecie umiera na zwykłą grypę i inne infekcje, nic nie zmieni tego, że ludzie, rządy, korporacje, biznes – bardzo się tegoż wirusa przestraszyły, a to już wystarczy, by zaczęły się manifestować niepokojące procesy i zjawiska. Nie ma zatem sensu dyskutować o tym, czy te lęki są słuszne, czy też przesadzone, histeryczne. Ewolucyjnie człowiek, jako gatunek, jest wyjątkowo silnie wyczulony na epidemie, zarażone zwierzęta oraz ludzi, więc instynktownie chcemy się od nich izolować traktując je jako zagrożenie, co wyzwala w ludziach często złe emocje i zachowania. No i ta koniunkcja prawdopodobnie będzie punktem zwrotnym w epidemii covid-19 i przyniesie szczyt zachorowań, po którym dynamika epidemii zacznie słabnąć. 
 
Jednak groźniejsze skutki niż sama epidemia przyniesie stellum w Koziorożcu na rynkach finansowych i na giełdach spychając globalną gospodarkę do bardzo głębokiego i dotkliwego kryzysu, który szybko nie minie. Mylą się zatem bardzo ci, którzy licząc na szybkie odbicie po marcowym kolapsie już zaczęli ogłaszać koniec bessy po interwencjach FED i EBC. Na niewiele się one zdadzą i po chwilowym optymizmie, który widać na giełdach, pesymizm znów zawładnie wyobraźnią inwestorów i ludzi biznesu. Kryzys, który się zaczął zaledwie kilka tygodni temu, będzie mieć kolosalny wpływ na niemal wszystkie obszary ludzkiej aktywności i będzie dużo głębszy, niż ten z lat 2007-2008. Nie wiem, czy jest sens twierdzić, że kryzys ten ma korzyści, gdyż pomoże odetchnąć naturze, ale jest to niewątpliwie prawdą. Tylko, że negatywne konsekwencje kryzysu mogą być dużo gorsze, niż ewentualne korzyści. To właśnie po kryzysie z 1929 roku faszyzm i nacjonalizm dostały wiatr w żagle, co wyłoniło do władzy Hitlera, Mussoliniego, Franco, Salazara.
W kwietniu czeka nas również ważna figura, jaką będzie półkrzyż znaków kardynalnych, która sformuje się 08 kwietnia na pełni Księżyca. Utworzy ją Księżyc w Wadze do Słońca w Baranie, któremu towarzyszyć będzie Eris. Pełnia będzie w kwadraturze do omawianej wyżej koniunkcji Jowisza z Plutonem. Do tematów stricte ekonomicznych dojdą również polityczne i społeczne. Pierwsza połowa miesiąca, a zatem okres przedświąteczny, będzie wyjątkowo trudna, niespokojna, przepełniona posępnymi, lękowymi, ponurymi wiadomościami. W konsekwencji batalii z epidemią pojawia się kilka istotnych pytań. Po pierwsze – jaki sposób walki z wirusem covid-19 okaże się najbardziej skuteczny? Po drugie zaś – jakie ten kryzys przyniesie światu konsekwencje? 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Zachcianki pod kontrolą

W jednej minucie ogarnia cię przemożna ochota na jakiś rodzaj jedzenia i nie jesteś w stanie się powstrzymać, by nie pobiec do pobliskiego sklepu i zjeść możliwie jak najszybciej pożądany produkt. Czując ogromne szczęście i błogość, wkładasz do ust? najczęściej czekoladę, ciasta, ciasteczka, chipsy, lody oraz na przekąski słone lub pikantne? Czy i tobie zdarzają się podobne sytuacje? »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na sierpień 2020

Po serii zaćmień z czerwca i lipca, przed kwadraturami Marsa do stellum w znaku Koziorożca, nadciąga II fala epidemii wirusa covid-19. Co nas zatem czeka w sierpniu? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na nadchodzacy miesiąc.
więcej »