Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na kwiecień 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.04.2020

 
 
 
 
 
Świat w kwietniu
Nie mijają echa fundamentalnie ważnych, kluczowych dla wielu procesów społecznych i politycznych, astrologicznych wydarzeń z pierwszego kwartału roku. Są nimi wielokrotnie wspomniane przeze mnie stellum (zgrupowanie planet) w znaku Koziorożca, styczniowa koniunkcja w tymże Koziorożcu Saturna z Plutonem oraz kwadratura Saturna z Eris, a także pierwsza kwadratura Plutona z Eris. W marcu stellum w Koziorożcu (Jowisz, Saturn i Pluton) zostało wzmocnione Marsem, który po kolei wszedł w koniunkcje z Jowiszem, Plutonem i Saturnem (z tym ostatnim już w znaku Wodnika). Kolejną odsłoną tego fascynującego spektaklu było wejście Saturna w znak Wodnika. Więcej o tym ingresie piszę w prognozie na marzec i w prognozie na rok 2020. Saturn wkroczył w Wodnika na razie na trzy miesiące, potem wraca w Koziorożca, by w grudniu wraz z Jowiszem, niemal jednocześnie wkroczyć w Wodnika tworząc wzajemną koniunkcję. Ci wszyscy, którzy liczyli na chwilę oddechu i uspokojenia, muszą się przygotować na kolejną porcję emocji i nowe widowiskowe wydarzenia. 05 kwietnia będzie mieć bowiem miejsce ogromnie ważna koniunkcja Jowisza z Plutonem w znaku Koziorożca. 
 
Zwróćmy uwagę na specyficzną pozycję, w jakiej znalazły się planety. Mieliśmy bowiem ostatnio do czynienia z silnymi malefikami (tzw. planety złoczynne) Marsem i Saturnem i słabym wpływem beneficznego (dobroczynnego) Jowisza. Mars jest bowiem w Koziorożcu w wyniesieniu, a Saturn we władztwie. Jowisz w znaku Koziorożcu zaś jest w upadku. A zatem malefiki Mars i Saturn przejęły na kilka miesięcy władzę w ponurym Koziorożcu, podczas gdy dobroczynny Jowisz tym razem pokazywał swoją ciemną stronę, gdyż i takową naturę planeta ta posiada. 
 
Niezbyt miłe oblicze Jowisza zamanifestuje się mocno w kwietniu na skutek jego koniunkcji z Plutonem, a może inaczej – to Jowisz przybierze plutoniczne cechy. Uczyliśmy się bowiem na kursach astrologii, że dobrotliwa, pomyślna natura Jowisza związana jest przede wszystkim z jego tendencjami do ekspansji, rozwoju i wzrostu. Nasza podświadomość dobrze reaguje na sytuacje, gdy coś rośnie i gdy czegoś jest dużo. To ewolucyjny atawizm związany z potrzebą przetrwania. Jak jest czegoś dużo, to „dobrze”. Dużo jedzenia, dużo miejsca, dużo pieniędzy, posiadania, władzy, przyjemności… Ale dużo, to czasem też przerażająco i groźnie. Coś co się ekspansywnie i szybko rozwija, to również nowotwór. A nadmiar miłych i przyjemnych rzeczy może nas zniszczyć i wpędzić do grobu. Nie bez powodu nieharmonijnie działający Jowisz był odpowiedzialny za epidemie, przeróżne plagi – np. szarańczy, gryzoni, za choroby weneryczne, cukrzycę, otyłość, hazard itd. 
 
W astrologii finansowej Jowisz jest patronem tendencji wzrostowych, hossy, rosnących wskaźników na giełdach, wzrostu PKB, sprzedaży, zatrudnienia. Ale Jowisz jest też patronem baniek spekulacyjnych, nadmiernego optymizmu, przeinwestowywania. Poprzednim razem Jowisz spotkał się z Plutonem pod koniec roku 2007, w znaku Strzelca, tuż przed wybuchem bańki spekulacyjnej na rynku nieruchomości kredytów hipotecznych subprime. Zaraz po tej koniunkcji zaczęły się załamywać rynki, choć tak naprawdę sygnały spadkowe pojawiły się już w 2007 roku, gdy zaczęły bankrutować pierwsze fundusze hedgingowe sprzedające obligacje hipoteczne. 
 
 

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

8 prostych kroków do szczęścia według Buddy

Wiele rzeczy, które powinny nas czynić szczęśliwymi, w rzeczywistości stanowi źródło cierpienia. Autor Medytacji buddyjskich tym razem wskazuje najprostszą drogę do szczęścia, którą można osiągnąć dzięki 8 prostym krokom. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza na marzec 2021

Kolejny (po lutowym) latwiec daje szansę na przełom w zmaganiach z pandemią covid-19. Czy nadciąga pandemiczny Armagedon, czy też zbliża się przesilenie? Zapraszam do lektury astrologicznej prognozy na marzec 2021.
więcej »