Cytat tygodnia

“Wszechświat to energia, która odpowiada na nasze oczekiwania.”

- James Redfield


Zapisz się do newslettera

Imię:
Email:

KartkiWyślij kartkę

Dowiedz się wszystkiego o Sobie

Podaj nam swoją datę urodzenia, swoje imię oraz płeć a powiemy Ci co Cię czeka w najbliższym roku, kto jest dla Ciebie idealnym partnerem
Data urodzenia
Nasz ekspert Astrologia

Prognoza na luty 2020

Autor Piotr Gibaszewski, 03.02.2020

 

 

 

 

Chiński Czarnobyl
Podczas gdy analitycy i publicyści wylewali łzy nad sytuacją demokracji liberalnej na Zachodzie, nad łatwością, z jaką populistyczne hasła, demagogia, fake newsy i ordynarne kłamstwa szerzą się w mediach i w przestrzeni publicznej, nad dramatycznie spadającą jakością zachodniej polityki i polityków, w tym samym czasie nieśmiało, z zainteresowaniem, pewnym podziwem i atencją zerkali w stronę Chin. Imponujące są bowiem wyniki i osiągnięcia chińskiego modelu państwa, kultury i ustroju. Zaledwie w trzydzieści lat Chiny przeszły drogę od zapyziałego, rolniczego, biednego państwa do pozycji supermocarstwa, ekonomicznej, wojskowej, technologicznej i politycznej potęgi stawiającej czoła największemu współczesnemu imperium – Stanom Zjednoczonym. W tym samym zaś czasie zachodnia cywilizacja zaliczyła serię wstrząsów i kryzysów – od ekonomicznego w latach 2008-2010, po polityczny (kryzys w Unii Europejskiej), populistyczną falę narcyzów, demagogów i spryciarzy, którzy dorwali się do władzy mamiąc ludzi bredniami, strasząc prawdziwymi i urojonymi strachami i wrogami. Gdy zachodnie fabryki i przemysł zaczął się zwijać, a PKB stało wręcz w miejscu, w Chinach gospodarka kręciła się doskonale. Chińczycy byli dumni z sukcesu swojego kraju, wzrost produkcji sięgał wielkości dwucyfrowych, stopień industrializacji, rozwoju i inwestycji przekraczał wyobrażenia. Zachodni publicyści zaczęli markotnie narzekać na zachodnią liberalną demokrację. Spójrzcie – mówili – do czego nas to doprowadziło – na czele symbolizującego wolność i demokrację zachodniego imperium (USA) stoi nieobliczalny narcyz, który chce zniszczyć stary atlantycki sojusz USA i Europy. W samej Europie przewaliła się fala populistów, którzy zaczęli demontować zachodnie wartości i idee. We Włoszech, w Polsce, na Węgrzech, w Czechach, na Słowacji, na Bałkanach, w Wielkiej Brytanii zainstalowali się kuglarze i polityczni oszuści sowicie sponsorowani przez Rosję. W Chinach zaś panuje spokój, władza ma silną pozycję, nie ma cienia populistycznej demagogii, chęci walki z elitami, gdyż przeciętny Chińczyk nic innego nie myśli, tylko marzy o tym, żeby do elit doszlusować. 

Owszem. Panuje tam zamordyzm, jednostka jest niczym, nie ma mowy o żadnym liberalnym trójpodziale władz, w ogóle nie ma mowy o demokracji, wolności mediów i wolnościowym dyskursie. Chińskie społeczeństwo wcale nie narzeka na to, że jest trzymane krótko za twarz, chętnie rezygnuje z praw osobistych, nie odczuwa braku swobody wypowiedzi. Obecne autorytarne rządy prezydenta Xi Jinpinga jeszcze mocniej zaostrzyły reżym, cenzurę, wzmocniły walkę z separatyzmami, doskonale manipulując mediami, skutecznie używając propagandy i wywiadu. Ale w zamian w kraju panuje spokój, władza choć sroga i surowa, jest przewidywalna, a przeciętny Chińczyk się bogaci i poprawia się jego sytuacja. Więc może to Chińczycy mają rację, nie zaś nasz zgniły, upadający zachodni liberalizm? Może taki autorytarny system jest jednak lepszy i skuteczniejszy od tego naszego zachodniego ciągłego gderania, dyskutowania, ucierania stanowisk i postaw?  

 

Twój horoskop

Baran
20.03-19.04
Byk
19.04-20.05
Bliźnięta
20.05-21.06
Rak
21.06-22.07
Lew
22.07-23.08
Panna
23.08-22.09
Waga
22.09-23.10
Skorpion
23.10-22.11
Strzelec
22.11-21.12
Koziorożec
21.12-20.01
Wodnik
20.01-18.02
Ryby
18.02-20.03

Ezoter na telefonie

Ezoter poleca

                                               


Oczyszczanie energetyczne ciała i przestrzeni


Liczniki

Ezoter poleca artykuł

Uzdrawianie holistyczne. Technika nadi dla ciała i umysłu - Billy Roberts

Idealne zdrowie to marzenia każdego z nas. Oto szansa, aby to pragnienie się zrealizowało. Poznaj prosty i skuteczny system uzdrawiania holistycznego za pomocą techniki nadi. »


Najczęściej czytane

Najnowsze komentarze

Nasz ekspert

Prognoza wideo na październik 2020

Potężny półkrzyż znaków kardynalnych na nowiu i superopozycja na pełni. Przed nami kolejny wstrząsowy i dramatyczny miesiąc pod znakiem II fali covid-19 i zawirowań na rynkach gospodarczych. Co nas czeka w październiku? Zapraszam do obejrzenia prognozy wideo na październik 2020.
więcej »